2021-05-10
Porady

4 pomysły na prezent na Dzień Dziecka z apteki - do zabawy i dla zdrowia!

Wybór prezentów na Dzień Dziecka to nie lada wyzwanie - aby zadowolić pociechy, a dodatkowo sprawić, by podarunki były naprawdę przydatne, warto dobrze zastanowić się nad konkretnymi propozycjami. Być może zamiast kolejnego pluszaka sprawdzi się lepiej zabawka sensoryczna lub edukacyjna? Przy wyborze kierujmy się więc nie tylko ceną, kolorami czy modą panującą obecnie wśród dzieci, ale również zdrowym rozsądkiem. Jak pogodzić ze sobą praktyczność i atrakcyjność takiego prezentu na Dzień Dziecka? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które z pewnością spełniają takie wymagania - zapraszamy do lektury!

 Prezenty na Dzień Dziecka - propozycje z apteki
Spis treści

Zabawki sensoryczne i edukacyjne dla dzieci

Doskonałym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka są oczywiście zabawki. Warto jednak, by obcowanie z nimi było dla malucha nie tylko zabawą, ale również… nauką. W tym celu idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne dla dzieci. Przykładowo mogą to być klocki z pojemnikiem, do którego trzeba dopasować poszczególne kształty elementów. Tak skonstruowana zabawka uczy malucha cierpliwości, pozwala mu na samodzielne rozwiązywanie problemów, pokazuje różne kształty i kolory, a dodatkowo może zająć go nawet na kilkadziesiąt minut. Inne, polecane zabawki edukacyjne dla dzieci to również książeczki interaktywne - z szeleszczącymi, piszczącymi, szorstkimi, gładkimi, grubymi, cienkimi i materiałowymi stronami, a także z ruchomymi, odczepianymi elementami. Tego typu zabawki edukacyjne dla dzieci rozwijają u pociechy zdolności motoryczne, a także sam zmysł dotyku, wzroku i słuchu. Dziecko może używać takiej książeczki już od pierwszych dni życia, ale w wielu przypadkach zostaje ona z maluchem na dłużej.


Oprócz zabawek edukacyjnych dla dzieci polecamy również zabawki sensoryczne. Rozwijają one u malucha przede wszystkim zmysły - dotyku, wzroku, słuchu. Mogą być stosowane już od pierwszych dni życia, przykładowo, w postaci pluszowych książeczek kontrastowych z czarnymi i czerwonymi elementami (to właśnie te kolory dziecko widzi najbardziej wyraźnie w okresie noworodkowym i niemowlęcym). Inna propozycja zabawki sensorycznej to zestaw pluszowych klocków, emitujących dźwięki po naciśnięciu oraz łączących w sobie różne faktury, dla jeszcze lepszej stymulacji zmysłu dotyku.


Szczoteczka elektryczna dla dziecka i inne akcesoria do higieny jamy ustnej

Ciekawe pomysły na prezent na Dzień Dziecka to również akcesoria do higieny jamy ustnej - zwłaszcza, jeśli maluch ma problem z myciem zębów, nie lubi tej czynności i nie chce wykonywać jej regularnie. Miękka i barwna szczoteczka do zębów podarowana wraz z owocową, pyszną i kolorową pastą do zębów mogą pomóc rozwiązać ten problem. Dodatkową zachętą do dbania o higienę jamy ustnej, a także elementem prezentu może być płyn do płukania ust, barwiący resztki pokarmów na określony kolor i wskazujący miejsca, które dziecko powinno domyć - maluchy uwielbiają takie gadżety! Dla starszych pociech polecamy zakup szczoteczki elektrycznej dla dziecka w ulubionym kolorze lub z wizerunkami bajkowych postaci. Tego typu sprzęt z pewnością przekona malucha do regularnego dbania o higienę jamy ustnej!


Kosmetyki do kąpieli dla dzieci - kolorowe, bajkowe, pomysłowe!

Szczoteczka elektryczna dla dziecka to nie jedyne akcesorium do higieny, które może sprawdzić się jako prezent na Dzień Dziecka. Dobrym wyborem będą wszelkiego rodzaju kosmetyki do kąpieli dla dzieci, uprzyjemniające ten wieczorny lub poranny rytuał. Z jednej strony pomogą maluchom przyzwyczaić się do tej czynności, a z drugiej - mogą zamienić kąpiel w naprawdę doskonałą zabawę! Warto zacząć od płynów i żeli do kąpieli z postaciami z bajek na opakowaniach, tworzących sztywną, puszystą pianę. Dodatkową atrakcją będą produkty barwiące lub musujące wodę, takie jak galaretki czy kule do kąpieli dla maluchów.


Kolorowe kosmetyki do kąpieli dla dzieci z powodzeniem można uzupełnić zabawkami do wanny lub pod prysznic. Gumowe figurki do wody to klasyka gatunku, natomiast pociecha z pewnością ucieszy się również ze specjalnych rurek, które za pomocą przyssawki montuje się do ściany nad prysznicem lub wanną w prawdziwy rurociąg, transportujący tyle wody, ile tylko zechcemy. Wyjątkowe kosmetyki do kąpieli dla dzieci, wraz z zabawkami do wanny lub pod prysznic to doskonały zestaw prezentowy dla malucha!


Akcesoria dla niemowląt, czyli praktyczne prezenty na Dzień Dziecka

Jeśli nie masz pomysłu na prezent na Dzień Dziecka dla naprawdę małego szkraba, polecamy Ci wybierać spośród akcesoriów dla niemowląt. Będzie to z jednej strony podarunek, który jest przeznaczony do używania przez malucha, a oprócz tego znacznie ułatwi rodzicom opiekę nad dzieckiem. Najbardziej przydatne akcesoria dla niemowląt to przede wszystkim różnego rodzaju smoczki (które na co dzień gubią się i niszczą - zawsze warto więc mieć ich zapas), a także butelki dla maluchów - w tym butelki antykolkowe, lubiane przez dzieci i rodziców.


Akcesoria dla niemowląt, idealne do przekazania maluchowi w formie prezentu to także drobne zabawki: bezpieczne dla dziecka grzechotki, rozwijające zmysł słuchu i dotyku oraz gryzaki, dzięki którym maluch może ulżyć sobie podczas bólu towarzyszącego wyrzynaniu się zębów. Wszystkie wymienione powyżej prezenty na Dzień Dziecka możesz zamówić w internetowej Aptece Melissa - online i z dostawą do domu!

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Kosmetykami dla dzieci określamy najczęściej kosmetyki przeznaczone dla pociech poniżej 3 lat. Skóra do tego...
CZYTAJ
Za oknem czuć już świąteczną atmosferę. Śnieg, iluminacje świetlne, jarmarki świąteczne na ulicach miast oraz...
CZYTAJ
Już od pierwszych dni grudnia w sklepach, na ulicach miast i w naszych domach czuć...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia