Legalna apteka
2018-01-16
Zdrowie dziecka

5 faktów o kaszkach dla dzieci

Choć karmienie piersią powinno trwać jak najdłużej, to w wieku sześciu miesięcy niemowlę zaczyna potrzebować rozszerzenia diety. Dotychczasowe mleko mamy przestaje zaspokajać jego rosnące potrzeby żywieniowe, dlatego do jadłospisu dochodzą kaszki dla dzieci.

 5 faktów o kaszkach dla dzieci - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Kaszki dla dzieci niezbędne w diecie niemowlęcia

Kaszki dla dzieci są jednym z produktów, które wprowadzamy jako pierwsze do diety niemowlęcia. Obok nich pojawiają się także zupki warzywne i pierwsze owoce. Rozszerzenie diety maluszka to bardzo ważny czas, ponieważ budowane są wówczas nawyki żywieniowe,które będą towarzyszyć dziecku w przyszłości. Ponadto, jego zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne bardzo szybko wzrasta, dlatego tak ważna jest dieta, która zapewni właściwy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka.


Kaszki dla dzieci zawierają wszystkie składniki, jakich potrzebuje tak młody organizm. Należy je dostosować do wieku niemowlęcia i stopniowo wprowadzać nowe smaki. Apteka Melissa posiada w asortymencie kaszki dla dzieci: https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/kaszki,240.html, które przeznaczone są dla dzieci już od czwartego miesiąca życia i zaspokajają wszelkie potrzeby żywieniowe niemowląt, także uczulonych na białko mleka krowiego.

Zalety kaszek dla dzieci

Kaszki dla dzieci posiadają wiele zalet, wśród których wymienimy pięć najważniejszych:

  1. Dzięki dużej ilości zdrowych węglowodanów złożonych, stanowią podstawowe źródło energii. Cukier jest uwalniany do krwi dziecka stopniowo, dlatego ma ono zapewnioną energię na długi czas po jedzeniu.

  2. Są bardzo sycące, ponieważ maluch trawi kaszkę wolniej niż mleko. Warto więc podać kaszkę dziecku na kolację i zawsze wtedy, gdy chcemy, aby jego sen trwał dłużej.

  3. Kaszki dla dzieci posiadają niezbędne dla rozwoju młodego organizmu witaminy i składniki mineralne.

  4. Probiotyki zawarte w wielu kaszkach mają wpływ na florę bakteryjną jelit, która z kolei wzmacnia siły obronne organizmu. Na odporność wpływają także witaminy C, D oraz cynk i żelazo, które wchodzą w skład wielu kaszek.

  5. Jest to pokarm błyskawiczny. Kaszka nie wymaga gotowania i można ją przygotować na bazie wody i mleka.

Ważną zaletą kaszek dla dzieci jest również to, że są bardzo smaczne i występują w wielu smakach. Nowe smaki wprowadzamy do diety maluszka stopniowo, a w przyszłości możemy dodawać do kaszki także owoce. Pierwszą kaszkę możemy wprowadzić do diety dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym już w wieku czterech miesięcy. Najlepsza będzie wtedy kaszka bezglutenowa, którą można podawać również dzieciom uczulonym na białko mleka krowiego. Jeśli maluszek opiera się próbowaniu nowych smaków, to możemy mu pomóc, dodając do posiłku dobrze mu znane mleko mamy i ponawiać próby co jakiś czas. Warto przetrwać ewentualne trudności występujące niekiedy podczas rozszerzania diety maluszka, ponieważ kaszka stanowi pełnowartościowy posiłek, który zapewnia dziecku wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Z alergią pokarmową zmaga się według statystyk co dziesiąte niemowlę. Oczywiście można sobie z nią...
CZYTAJ
Pierwsze miesiące po urodzeniu dziecka to okres, w którym najkorzystniejsze jest dla niego karmienie piersią....
CZYTAJ
Mleko modyfikowane to dość kontrowersyjny temat. Niektóre kobiety podchodzą z rezerwą do karmienia nim swoich...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia