• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 59 zł, przy wyborze wysyłki DPD, InPost, ORLEN Paczka, DHL POP
Legalna apteka
2017-10-12
Zdrowie kobiety

5 faktów o wkładkach laktacyjnych

Jednym z niezbędnych akcesoriów poporodowych dla świeżo upieczonej mamy są wkładki laktacyjne. Warto wyposażyć się w nie już w trakcie ciąży, bowiem u niektórych kobiet jeszcze przed porodem z piersi zaczyna wypływać mleko. Poznaj 5 najważniejszych faktów o wkładkach laktacyjnych.

 5 faktów o wkładkach laktacyjnych - Apteka internetowa Melissa
Spis treści
  1. Ochrona ubrania

Podstawową funkcją wkładek laktacyjnych jest ochrona ubrania przed poplamieniem przez przeciekający pokarm. Po porodzie wkładki laktacyjne to akcesorium pierwszej potrzeby. Szczególnie trudne są pierwsze tygodnie, podczas których mleko wytwarzane jest bez przerwy, nawet krótko po karmieniu. Aby uniknąć przeciekania i zabezpieczyć ubranie, należy nałożyć na piersi wkładki laktacyjne. Ich rodzaj zależy od indywidualnych potrzeb.

  1. Jednorazowe wkładki laktacyjne

Zdecydowanie najbardziej wygodnymi w użyciu są jednorazowe wkładki laktacyjne. Są wygodne, łatwe w użyciu i nie wymagają prania. Jednorazowe wkładki laktacyjne to specjalnie wyprofilowane krążki, których wewnętrzną warstwę wyścieła sprasowana i delikatna dla skóry bawełna, natomiast środek wypełnia chłonny wkład żelujący. W ten sposób wkładki laktacyjne zatrzymują wilgoć w środku i zapobiegają przeciekaniu.

  1. Wielorazowe wkładki laktacyjne

Istnieją również wkładki laktacyjne wielorazowe, uszyte z kilku warstw materiału, które chronią ubranie przed mlekiem. Są zdecydowanie bardziej ekologiczne i tańsze. Jednak ich wadą jest to, że wilgoć często nie jest zatrzymywana wewnątrz wkładki, a te przyklejają się do brodawek. Późniejsze oderwanie ich od podrażnionych piersi może być bardzo bolesne.

  1. Wyprofilowany kształt

Wkładki laktacyjne zostały zaprojektowane w ten sposób, by doskonale dostosowywać się do kształtu piersi, a co za tym idzie, chronić je przed podrażnieniami i otarciami. Wyprofilowany kształt gwarantuje, że wkładki laktacyjne są niewidoczne pod ubraniem oraz nie przesuwają się w trakcie noszenia.

  1. Na dzień i na noc

Wkładki laktacyjne zapewniają ochronę zarówno w dzień, jak i w nocy. Laktacja trwa 24h, więc wymaga zabezpieczenia również podczas snu. Wkładki laktacyjne przeznaczone do stosowania na noc są zdecydowanie bardziej chłonne, dlatego świetnie spełniają swoją funkcję ochronną.


Wkładki laktacyjne zapewniają kobiecie suchość i poczucie komfortu pomiędzy karmieniami. Akcesoria te to absolutny niezbędnik każdej karmiącej piersią mamy. Szeroką gamę wkładek laktacyjnych, dostępnych w różnych rozmiarach, kolorach i wielkościach, oferuje internetowa Apteka Melissa: https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/wkladki-laktacyjne,350.html. Sprawdź i wybierz odpowiednie dla siebie!

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Podczas ciąży i karmienia piersią, ciało kobiety podlega poważnym przemianom. Jedną z najbardziej widocznych zmian...
CZYTAJ
Okres zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienie już się na dobre rozpoczął. Infekcje dotykają wszystkich...
CZYTAJ
Każda przyszła mama, z myślą o zdrowiu swojego dziecka, wie, że w czasie ciąży należy...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia