• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2017-07-28
Zdrowa skóra i uroda

6 sposobów, które pozwolą Ci uniknąć oparzeń słonecznych

Opalanie to nieodłączny element wakacji. Niezależnie, czy należysz do osób preferujących leniwy wypoczynek na leżaku, czy też aktywne wycieczki górskimi szlakami, w okresie letnim Twoja skóra narażona jest na kontakt ze szkodliwymi promieniami słonecznymi. Nieodpowiednia ochrona przed nimi skutkuje nieprzyjemnymi i bolesnymi oparzeniami słonecznymi. I choć skóra posiada własne mechanizmy ochronne, które zabezpieczają ją przed promieniami UVA/UVB, należy wspomagać ją m.in. kosmetykami z filtrami. Sprawdź, co ochroni Cię przed oparzeniami słonecznymi.

 6 sposobów, które pozwolą Ci uniknąć oparzeń słonecznych - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

1. Zaprzyjaźnij się z kremem z filtrem


Podstawowym elementem dbania o skórę latem jest aplikacja kosmetyku z filtrem przeciwsłonecznym. Na rynku dostępnych jest wiele form tych kosmetyków: emulsje, kremy, mleczka, pianki, olejki, spray'e. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć najbardziej odpowiadającą mu formę ochrony. Kosmetyk należy aplikować na skórę co najmniej na 30 minut przed ekspozycją na słońce. Czas ten pozwala na wytworzenie powłoki ochronnej na skórze.

2. Nie używaj starych kremów i olejków

Kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi, które straciły swoją ważność, nie są w stanie zapewnić Ci żadnej ochrony przeciwsłonecznej. Po roku kremy i olejki tracą swoje właściwości ochronne, dlatego z każdym kolejnym sezonem wakacyjnym należy zaopatrzyć się w nowe filtry ochronne. Trzeba też pamiętać, że kosmetyki pozostawione na słońcu tracą swoją ważność.

3. Jedna aplikacja kremu z filtrem nie wystarczy

Pamiętaj, aby w trakcie kąpieli słonecznych regularnie utrwalać filtry ochronne na skórze. Jedna aplikacja kremu rano nie zapewni ochrony przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych w drugiej części dnia. Aplikacje kremu z filtrem należy powtarzać co 2-3 godziny oraz po każdej kąpieli i wytarciu skóry ręcznikiem.

4. Pij wystarczająco dużo wody

Kąpiele słoneczne przyspieszają pozbywanie się wody z organizmu. Aby zapobiec odwodnieniu, zapewnij sobie większe ilości płynów, przede wszystkim wody mineralnej. Unikniesz dzięki temu odwodnienia, ale też wpłyniesz pozytywnie na wygląd skóry.

5. Chroń skórę również w cieniu i w pochmurny dzień

To, że na plaży chowasz się w cieniu parasola nie oznacza, że jesteś chroniony przed promieniowaniem UV. Również zachmurzone niebo nie oznacza, że zagrożenie poparzeniem słonecznym nie występuje. Chmury przepuszczają promienie UV i tak samo wymagają aplikacji kremu z filtrem.

6. Dostosuj rodzaj ochrony przeciwsłonecznej do swojej karnacji

Im jaśniejsza karnacja i włosy, tym wymaga ona silniejszego filtra przeciwsłonecznego. Jej odcień zależy od zawartości melaniny, barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry. Mniejsza ilość melaniny sprawia, że skóra łatwiej ulega oparzeniom słonecznym, a co za tym idzie, do jej ochrony należy używać silnych filtrów SPF 50+. W internetowej Aptece Melissa znajdziesz szeroki wybór produktów, które pomogą Ci uniknąć oparzeń słonecznych: https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/opalanie,800.htmlChoć opalanie pozytywnie wpływa na samopoczucie i ciało, nie należy narażać się na zbyt długie przebywanie na słońcu i zawsze pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu skóry kosmetykami z filtrami przeciwsłonecznymi.

Zdjęcie autora
Autor
Adrianna Brodecka
Choć ukończyłam zarządzanie, szczęśliwie już pierwsze doświadczenia zawodowe pokierowały mnie w stronę branży farmaceutycznej. Dzięki temu w pracy mogę łączyć i rozwijać swoje pasje. Kosmetyczne INCI nie ma przede mną tajemnic. Uważnie czytam składy kosmetyków, ale też produktów spożywczych i wybieram to co, naturalne i bez zbędnych dodatków. W wolnych chwilach z przyjemnością poświęcam się gotowaniu pysznych, zdrowych i w 100% roślinnych potraw - którymi czasem chwalę się na instagramie @adi_plantbasedblondie ;). W Melissie piszę o tym, co lubię - kosmetykach i zdrowym stylu życia.
Podobne wpisy
Szukając dermokosmetyku na lato, sięgamy po produkty z filtrami przeciwsłonecznymi. Promieniowanie UV to najistotniejszy czynnik...
CZYTAJ
Jedną z częstych dolegliwości, na którą narażeni jesteśmy przez całe życie są oparzenia. Pierwsza pomoc...
CZYTAJ
Większość z nas wie, że z opalaniem nieodłącznie powinny być związane kosmetyki do opalania, które...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia