2018-06-15
Zdrowie dziecka

Aspirator do nosa sposobem na dziecięcy katar

Aspirator do nosa to niezbędnik każdego rodzica. Dziecięcy katar znacznie utrudnia oddychanie, przez co niemowlę staje się niespokojne i marudne. Regularne usuwanie wydzieliny jest konieczne, aby uniknąć przykrych powikłań. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z aspiratora do nosa!

 Aspirator do nosa sposobem na dziecięcy katar
Spis treści

Aspirator do nosa – ulga dla dziecięcego noska

Niemowlęta i małe dzieci nie potrafią samodzielnie oczyścić górnych dróg oddechowych. Jednak z pomocą przychodzą aspiratory do nosa, które pomagają skutecznie usunąć zalegającą wydzielinę. Nowoczesne aspiratory do nosa zaprojektowane przez specjalistów, są w pełni bezpieczne. Zostały wykonane z elastycznych materiałów, które dokładnie dopasowują się do kształtu dziecięcego noska i minimalizują ryzyko wystąpienia podrażnień wrażliwej śluzówki.

Rodzaje aspiratorów do nosa

Najbardziej popularnym i stosowanym od lat – również przez nasze mamy i babcie – aspiratorem do nosa jest gruszka. Wykonana jest z grubej gumy z wąskim zakończeniem, które należy delikatnie umieścić w otworze nosowym dziecka, a następnie nacisnąć wypukłą część by zassać wydzielinę z noska wgłąb gruszki. Choć jest ona bardzo prosta w użyciu, dużym minusem jest jednak to, iż nie ma pewności, że została oczyszczona dokładnie.

Kolejnym jest ustny aspirator do nosa, który oczyszcza nosek dziecka z użyciem silikonowego wężyka z filtrem oraz pojemniczka na wydzielinę. Dla wielu osób jego minusem może być sposób użycia, do którego potrzeba również własnych ust.

Podobnym rozwiązaniem jest aspirator do nosa podpinany do odkurzacza. Choć może brzmieć to dość kontrowersyjnie, jest on w pełni bezpieczny. Wyposażony jest bowiem w zabezpieczenie, które zapobiega przypadkowemu użyciu największej mocy odkurzacza. Jedyną wadą jest trudność w zabraniu go w podróż. Alternatywa to aspirator elektryczny, który jako małe i poręczne urządzenie na baterie z powodzeniem zmieści się w torebce.

Jaki aspirator do nosa wybrać?

Warto dbać o regularne oczyszczanie noska dziecka z nadmiaru wydzieliny, w przeciwnym razie może ona wywołać przewlekły kaszel, ból zatok, a także niebezpieczną dla zdrowia infekcję ucha. Właśnie dlatego codzienne czyszczenie noska maleństwa powinno stać się nawykiem. W internetowej Aptece Melissa znajdziesz szeroki wybór aspiratorów do nosa https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/aspiratory,212.html. Wybierz spośród nich produkt najlepiej dostosowany do potrzeb Twojego dziecka!

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Nieżyt nosa, jest dla najmłodszych bardzo dokuczliwą dolegliwością. Maluchy nie potrafią same wydmuchać swojego noska,...
CZYTAJ
Z wywołanym wirusami przeziębieniem zmaga się każdego roku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, bardzo wiele dzieci....
CZYTAJ
Jednym z najczęstszych objawów choroby u dziecka jest gorączka. Zazwyczaj pojawia się ona nagle i...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia