• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2017-03-14
Zdrowa skóra i uroda

Bezpieczna koloryzacja - czy to możliwe?

Koloryzacja włosów to nie tylko walka z siwymi włosami, ale także wyjątkowo szybki sposób na to, by ożywić wygląd oraz podkreślić urodę. Dlatego decyzja o zmianie koloru włosów często zapada w dość młodym wieku, a zabieg ten często towarzyszy nam już przez całe życie.

 Bezpieczna koloryzacja - czy to możliwe? - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Niestety koloryzacja (szczególnie trwała) z wykorzystaniem farb zawierających chemiczne, często szkodliwe składniki niszczy nasze włosy, wysusza je oraz pogarsza ich ogólną kondycję. Wynikiem farbowania włosów mogą być również podrażnienia skóry głowy oraz reakcje alergiczne. Czy jest zatem sposób, żeby cieszyć się pięknym kolorem i blaskiem włosów, zmniejszając jednocześnie ryzyko efektów ubocznych?

Koloryzacja roślinna – naturalny sposób na piękne włosy

Rozwiązaniem są farby roślinne, które do tej pory głównie kojarzyły się tylko z henną i z niewielką paletą kolorów. Jednak w ostatnim czasie rynek ten przeszedł prawdziwą rewolucję. Dziś znamy już nowe roślinne barwniki, które dają szeroką, imponującą paletę niezwykłych kolorów. Dlatego każdy może znaleźć wśród farb roślinnych wymarzony kolor dla swoich włosów.


Roślinna koloryzacja opiera się głównie na barwnikach pozyskiwanych z roślin, które, w odróżnieniu od tradycyjnych farb opartych na barwnikach syntetycznych, nie wykazują działania drażniącego na skórę głowy i niszczącego włosy. A wręcz przeciwnie, często oprócz właściwości barwiących mają także działanie pielęgnujące. Niewątpliwie mocną stroną takiego farbowania, oprócz roślinnych barwników, są także dodatkowe naturalne składniki aktywne, które już podczas koloryzacji pielęgnują i chronią zarówno skórę głowy, jak i włosy.


Wyeliminowanie wielu chemicznych substancji i zastąpienie ich naturalnymi uczyniły z roślinnej koloryzacji niezwykle bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie tolerują, bądź chcą uniknąć negatywnych skutków używania tradycyjnych, chemicznych farb, dla wszystkich, których wrażliwa skóra głowy wymaga łagodnych środków koloryzujących, nie wywołujących podrażnień oraz dla tych, którzy mają włosy osłabione czy skłonne do wypadania. Farby pielęgnacyjne na bazie pigmentów roślinnych pozwalają im się cieszyć koloryzacją, która w 100% pokrywa siwe włosy oraz zapewnia piękne naturalne kolory pełne świetlistych refleksów.

PHYTOCOLOR – gwarancja roślinnej koloryzacji trwałej i bezpiecznej

Farby Phytocolor marki PHYTO opracowano z najwyższą starannością dla osób, które pragną koloryzacji skutecznej i bezpiecznej oraz chcą uzyskać naturalny odcień włosów, a których wrażliwa skóra głowy wymaga łagodnych środków koloryzujących, nie wywołujących podrażnień, które chcą poprawić wygląd włosów osłabionych, zapewniając im jednocześnie ochronę i poprawę kondycji. Phytocolor zawiera wysokie stężenie 5 naturalnych pigmentów i aż 14 roślinnych składników pielęgnacyjnych, pozwalających na uzyskanie głębokiego koloru ze świetlistymi refleksami oraz dbających o ich zdrowie. Pokrywa 100% siwych włosów i daje długotrwały efekt.>W ofercie znajdziemy 16 kolorów, naturalnych, głębokich i pełnych blasku.

PHYTO rozumie potrzeby włosów

Prawie 50 lat temu Patrick ALES - wizjoner, fryzjer i pasjonat roślin stworzył Phyto – pierwszą markę kosmetyków stosującą rośliny w pielęgnacji włosów, inspirowaną przez gesty fryzjera i opartą na wysokich standardach opracowanych we współpracy ze stylistami fryzur. Phyto oferuje profesjonalne RYTUAŁY piękna – dające przyjemność, codziennie przywracające i odkrywające naturalne piękno włosów oraz innowacyjne KURACJE, które pomagają rozwiązywać specyficzne problemy skóry i włosów. Pielęgnację opiera się na 5 krokach. Pierwszy to wzmocnienie włosów i stymulacja skóry głowy przed myciem, drugi – oczyszczanie szamponem lub kremem, trzeci – pielęgnacja odżywkami i maskami, czwarty – pielęgnacja bez spłukiwania kremami i olejkami na dzień, piąty – stylizacja.

Produkty Phyto zawierają wysokie stężenia naturalnych składników aktywnych, bez dodatku wody i silikonów, które hamowałyby ich dobroczynne działanie na włosy. Obecnie na rynku istnieje wiele produktów z etykietą „naturalny” czy „organiczny”, w których znajdują się niewielkie ilości składników naturalnych. W Aptece Melissa znajdziesz ten produkt w przystępnej cenie i poręcznym opakowaniu: https://www.apteka-melissa.pl/producent/phyto.html. Phyto to nie tylko etykieta, ale gwarancja takiego doboru i łączenia roślin w silnych koncentracjach, aby tworzyć wysoce skuteczne receptury, zapewniające optymalną tolerancję. W produktach Phyto wykorzystywanych jest prawie 500 składników roślinnych o dowiedzionej skuteczności.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Włosy w dużej mierze są zwierciadłem naszego organizmu. Po ich kondycji można poznać, czy w...
CZYTAJ
Choć półki drogerii uginają się pod ciężarem szamponów do włosów, wybór wcale nie jest taki...
CZYTAJ
Piękne i zadbane włosy wpływają na wizerunek i pewność siebie. Warto pamiętać, że atrakcyjne włosy...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia