• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2017-03-01
Zdrowa skóra i uroda

Co powinien zawierać krem na rozstępy?

Chociaż rozstępy nie są groźne dla zdrowia, ich pojawienie się wpływa negatywnie na samopoczucie kobiety, zwłaszcza w okresie cięży i dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego kremu na rozstępy. Odpowiedni preparat to zaś taki, którego skład zapewni uzyskanie oczekiwanego przez nas efektu i jednocześnie będzie bezpieczny dla naszego zdrowia.

 Co powinien zawierać krem na rozstępy? - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Przyczyny powstawania rozstępów


Zanim o tym, co powinien zawierać dobry krem na rozstępy, kilka słów należałoby poświęcić samemu problemowi. Rozstępy występują najczęściej na udach, piersiach, ramionach, brzuchu, pośladkach, a rzadziej na plecach. Powstają wskutek nadmiernego rozciągania się skóry, a zatem z problemem tym często zmagają się kobiety w trakcie oraz po ciąży. Niewielkich rozmiarów sine smugi o mniej lub bardziej intensywnej czerwonej barwie stają się coraz wyraźniejsze i przeobrażają się we wklęsłe, rzucające się w oczy linijne ślady.

Przyczyną powstawania rozstępów są między innymi: wzrost masy ciała w krótkim czasie, przyjmowanie niektórych leków, zmiany hormonalne, a także gen (ELN). Jeśli pojawiły się na twoim ciele, nie załamuj rąk i po konsultacji z lekarzem wybierz odpowiedni krem na rozstępy.

O jaki efekt chodzi?

Przy wyborze kremu na rozstępy nie należy kierować się wyłącznie popularnością głośnych, reklamowanych w telewizji marek, bo to odpowiedni skład preparatu odgrywa tutaj kluczową rolę i tylko on zapewni efekt, na którym nam zależy. Zwłaszcza wówczas, gdy po krem na rozstępy sięga kobieta w ciąży. Naturalne pochodzenie składników jest tutaj najważniejsze. Dobry krem na rozstępy nie tylko przeciwdziała ich dalszemu powstawaniu, ale i stymuluje produkcję włókien podtrzymujących skórę. Dzięki jego użyciu skóra powinna stać się bardziej elastyczna i sprężysta, a co za tym idzie, znacznie bardziej odporna na działanie czynników odpowiedzialnych za tworzenie się rozstępów.

Dobry krem na rozstępy

Oczywiście skład sprawdzonych i godnych polecenia kremów na rozstępy różni się od siebie, niemniej każdy dobry krem na rozstępy dla kobiet w ciąży powinien zawierać bezpieczne i skuteczne składniki naturalnego pochodzenia. Należą do nich z pewnością zapobiegające uczuciu napięcia skóry i wpływające korzystnie na jej elastyczność peptydy awokado. Należy do nich także zapewniający większą sprężystość skóry arabinogalaktan. Doskonale, jeśli w składzie kremu na rozstępy znajdziemy stymulujące odnowę komórkową perełkowca japońskiego oraz oligoelementy. A że w przypadku walki z rozstępami bardzo ważne jest także odpowiednie nawilżenie skóry, sprawdzą się również te kremy na rozstępy, które zawierają wosk pszczeli i masło shea. W Aptece Melissa znajdziesz wiele kremów na rozstępy, ale szczególnie polecany jest Mustela Maternite, który znajdziesz na: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/mustela-51-maternite-krem-prozst-250-ml,11494.html.


Wśród innych składników, który możemy znaleźć w kremie na rozstępy, warto zwrócić uwagę na skwalen, wszakże związki zdolne doprowadzić do szybkiej odbudowy nadszarpniętych włókien kolagenowych są w przypadku takich preparatach szczególnie pożądane. Skwalen pozyskuje się z oleju rekina lub oliwy z oliwek, a on sam, dzięki swym właściwościom, pobudza organizm do produkcji ważnego w kontekście walki z rozstępami kolagenu. Właściwości regenerujące oraz nawilżające posiada aloes, który podobnie jak wyciąg z pestek grejpfruta łagodzi stany zapalne. Dobrze, jeśli w składzie kremu na rozstępy znajdziemy witaminy E, A, D3, B5.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Nieestetyczne zmiany skórne (rozstępy) kojarzone są najczęściej z okresem ciąży. Skóra wówczas rozciąga się i...
CZYTAJ
Rozstępy w ciąży pojawiają się najczęściej na udach, piersiach, ramionach, brzuchu, pośladkach, a rzadziej na...
CZYTAJ
Rozstępy to wyjątkowo nieestetyczne zmiany skórne, tworzące się na skutek przyrostu lub spadku wagi, szybkiego...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia