ZWYCIĘZCA RANKINGU
ZAUFANE OPINIE CENEO
ISTNIEJEMY NA RYNKU
JUŻ OD 27 LAT
REALIZUJEMY DOSTAWY
POZA GRANICĘ POLSKI
Zrealizowaliśmy ponad
2 000 000 zamówień

Co powinien zawierać odpowiedni suplement diety dla mężczyzny?

Suplementacja fiber_manual_record 2017-06-26

Odmienne dla kobiet i mężczyzn zapotrzebowanie na witaminy wynika przede wszystkim z różnych mechanizmów przemiany materii czy innego trybu życia. Różnice pojawiają się również w kontekście wielkości zapotrzebowania na dany składnik. Mężczyźni potrzebują więcej witamin i minerałów niż kobiety, ponieważ z reguły mają oni większą masę kostną, mięśniową i większą objętość krwi. Zależnie od płci, różni się też przeznaczenie poszczególnych składników. Zobacz, jakie suplementy diety dla mężczyzn warto przyjmować.

 Co powinien zawierać odpowiedni suplement diety dla mężczyzny? - Apteka internetowa Melissa

Męska suplementacja – co powinna zawierać?


Ilość oraz różnorodność witamin i minerałów w diecie jest ściśle związana z funkcjonowaniem męskiego organizmu. Mężczyźni powinni zadbać o codzienną porcję magnezu i potasu, które wspomagają pracę serca i układu nerwowego. Ponadto, wraz z witaminami z grupy B, wspierają walkę ze stresem i ogólnym zmęczeniem. Z kolei w trosce o zdrowy i atrakcyjny wygląd, powinni uzupełniać poziom witamin: A, E i C, które pozwalają zachować skórę w dobrej kondycji. Dodatkowym działaniem witaminy C jest jej pozytywny wpływ na jakość nasienia i płodność, poprzez zwiększenie ruchliwości i ilości plemników oraz zabezpieczenie ich DNA przed uszkodzeniem. Na utrzymanie prawidłowej płodności i poziomu testosteronu wpływ ma też cynk.

Nie bez znaczenia jest również tauryna, aminokwas niebiałkowy, niezbędny w procesie przemiany białek. Należy ją dostarczać poprzez pokarm i suplementy, bowiem jej wytwarzanie przez organizm jest niewystarczające. Polecana jest szczególnie w okresie treningowym sportowcom oraz osobom aktywnym fizycznie i umysłowo. Każdy mężczyzna potrzebuje dużych ilości energii, a ją zapewnią witaminy z grupy B, witamina C, niacyna, biotyna, magnez, żelazo i miedź. Z kolei cynk, miedź, selen, wspierane przez witaminy B2, C i E działają ochronnie na komórki, broniąc ich przed stresem oksydacyjnym. Ponadto, odpowiadają one za zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia. Kolejnym istotnym składnikiem, który powinien znaleźć się w suplemencie diety dla mężczyzn, jest chrom. Przyczynia się on do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych oraz prawidłowego poziomu glukozy we krwi.


Najlepiej, by witaminy były przyjmowane razem z pokarmem. Jednak przez niektóre ograniczenia dietetyczne nie jest to możliwe. W takich przypadkach warto sięgnąć po uzupełniające te niedobory suplementy diety.

Idealny suplement dla mężczyzny

Produktem, który dostarcza mężczyźnie niezbędnej mu ilości witamin i minerałów, uzupełniających codzienną dietę jest Androvit Plus: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/androvit-plus-30-kaps-zel-pod-prysznic-gratis,7428.html. To suplement diety dla mężczyzn zalecany szczególnie tym, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Wspomaga on funkcje wydolnościowe organizmu, utrzymuje prawidłowy metabolizm energetyczny, redukuje uczucie zmęczenia i znużenia, a także wspiera utrzymanie funkcji seksualnych i rozrodczych. Dzięki zbilansowanym proporcjom składników aktywnych, ten suplement diety dla mężczyzn zaspokaja zróżnicowane potrzeby organizmu.

Zdjęcie autora
mgr farm. Izabela Kurowska
Od zawsze byłam zainteresowana tematyką zdrowia, farmacji i dietetyki. Postaram się w możliwie najbardziej przystępny sposób przekazać Państwu swoją wiedzę.