• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 129 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 129 zł, przy wyborze wysyłki ORLEN Paczka
Legalna apteka
2016-12-20
Zdrowa skóra i uroda

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Około jeden centymetr na miesiąc – tyle wynosi średnie tempo wzrostu włosów, lecz dla wielu marzących o długich i zdrowych włosach kobiet to za mało. Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Oczywiście wspomniane tempo wzrostu włosów nie jest identyczne dla każdego, wszystko zależy bowiem od uwarunkowań genetycznych oraz gospodarki hormonalnej organizmu, a to przecież zawsze kwestia indywidualna. A zatem, co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Eksperci zalecają skorzystać z kilku sposobów.

 Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Czynniki zewnętrze, a tempo wzrostu włosa

Długotrwałe wystawianie włosów na działanie promieni UV to jedna z głównych przyczyn problemu. Innymi są przebywanie w pomieszczeniach, gdzie gwałtownie zmienia się temperatura (uwaga na klimatyzację), smog oraz ogólne zanieczyszczenie środowiska. Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Unikajmy lub ograniczmy przebywanie w tego typu warunkach, zrezygnujmy z używek (zwłaszcza z palenia tytoniu; alkohol spożywajmy z umiarem), a dodatkowo zadbajmy o odpowiednio zbilansowaną dietę bogatą w witaminy i minerały (owoce, warzywa, chude mięso i ryby). To bardzo pomoże naszym włosom.

Suplementy na szybszy porost włosów

Niestety niekiedy nawet najlepsza dieta nie jest w stanie dostarczyć organizmowi potrzebnych minerałów i witamin natychmiast. Dlatego gdy zależy nam na szybkim efekcie warto sięgnąć po suplementy diety. Specjalnie przygotowane zestawy witaminowo-mineralne są kolejną odpowiedzią na pytanie: co zrobić, żeby włosy szybciej rosły. Przy okazji warto pamiętać, że suplementy diety znakomicie wpływają na nasze paznokcie oraz skórę.

Masaż, wcierki i pielęgnacja skóry głowy

Dbając o odpowiednią kondycję włosów, która przełoży się na szybszy ich wzrost, nie należy zapominać także o skórze głowy. Na nią zaś zbawienny wpływ mają regularne masaże gwarantujące prawidłowe krążenie. Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o wcierkach, czyli specjalnych odżywkach zawierających czynne substancje stymulujące porost włosów.

Zaleca się więc regularne masaże, najlepiej z użyciem wcierki, na przykład zawierającej wyciąg z bursztynu oraz wiele witamin (A, E, F, H) odżywki Jantar. Warto również zaopatrzyć się w delikatne kosmetyki pielęgnacyjne i pamiętać o nawilżaniu skóry głowy.

Leki na porost włosów

Na rynku dostępne są również leki na szybszy porost włosów, które jednocześnie zapobiegają ich wypadaniu (jeśli zauważymy nasilanie się tego ostatniego problemu warto wykonać podstawowe badania krwi). Wśród dostępnych leków warto w tym kontekście zwrócić uwagę na preparat zawierający czynną substancję minoksidil. Badania wykazały, że już w trakcie drugiego miesiąca stosowania leku ustępują problemy z wypadaniem włosów. Z kolei po czwartym miesiącu przyjmowania preparatu zauważyć można szybszy porost włosów, na co wpływ mają wspomniane substancje czynne, które pobudzają komórki mieszków włosowych. 

Godną polecenia serią kosmetyków na wypadanie włosów jest Farmona Radical, która jest dostępna w Aptece Melissa https://www.apteka-melissa.pl/grupa/farmona-radical.html

Przeczytaj także:
Odżywka do włosów,   Jak dbać o włosy,   Przetłuszczające się włosy,   Olej kokosowy na włosy,   Równowaga PEH,   Biotyna na włosy,   Regeneracja włosów po lecie,   Pielęgnacja cienkich włosów,   Olejowanie włosów,   Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów,   Czym jest serum do włosów

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Przetłuszczające się włosy wymagają specjalnego traktowania. Jeśli tylko przypadłość ta nie wynika z predyspozycji genetycznych,...
CZYTAJ
Żelatyna znana jest przede wszystkim jako składnik kolorowych galaretek. Jednak nie jest to jej jedyne...
CZYTAJ
W ostatnich latach olej kokosowy zyskał znacznie na popularności, przez co nietrudno odnaleźć go w...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia