• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2015-10-16
Porady

Ćwiczenia na mięśnie Kegla

Mięśnie Kegla w dobrej kondycji to niezwykle istotna sprawa dla kobiety w każdym wieku. U osób młodszych sprawność tych mięśni ułatwia poród oraz zwiększa satysfakcję z seksu, u starszych natomiast zapobiega dość często występującym problemom związanym z nietrzymaniem moczu. Te ukryte w podbrzuszu, mięśnie dna miednicy i krocza podtrzymują macicę, kontrolują pęcherz, otaczają odbytnicę i wpływają na doznania seksualne. Regularnie wykonywane ćwiczenia na mięśnie Kegla nie wymagają wiele wysiłku ani wyrzeczeń, a przynoszą wspaniałe rezultaty. Warto zacząć natychmiast!

 Ćwiczenia na mięśnie Kegla - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenia mięśni Kegla można robić w różnych codziennych sytuacjach, nie przerywając nawet wykonywanej w danej chwili czynności. Trening może odbywać się w pracy - przy komputerze, podczas jazdy samochodem albo oglądania telewizji, na przystanku tramwajowym, w kinie… gdziekolwiek i kiedykolwiek. Wystarczy kilka minut dziennie, choć oczywiście im więcej ćwiczeń – tym lepiej dla mięśni.

W skrócie rzecz ujmując, ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla polegają na naprzemiennym, rytmicznym zaciskaniu i rozluźnianiu ich. 

  • Przyjmując dowolną – wygodną dla siebie pozycję, należy wykonać głęboki wdech z jednoczesnym zaciśnięciem mięśni Kegla, które przypomina uczucie powstrzymywania moczu. Trzeba wytrzymać tak parę sekund, po czym, wypuszczając powietrze, rozluźnić jednocześnie mięśnie. Ćwiczenie powtarza się kilka, kilkanaście bądź kilkadziesiąt razy – zależnie od sytuacji, kondycji, potrzeb i możliwości. Aktywność tę można również rozłożyć w czasie i wykonywać ćwiczenie krócej, ale na przykład 3 lub 10 razy dziennie. To już rzecz indywidualna. Liczbę powtórzeń można także zwiększać stopniowo – wraz z upływem czasu i w miarę poprawy kondycji fizycznej.

  • Mięśnie Kegla można ćwiczyć też przy pomocy ciężarków dopochwowych, tzw. kulek gejszy, które - umieszczone w pochwie na przykład na cały dzień - muszą być tam utrzymywane dzięki sile mięśni. Aby kulki pozostawały cały czas na swoim miejscu, należy „pracować” mięśniami Kegla, zaciskając je z różną siłą – zależną od wielkości i / lub wagi ciężarków.

 

Uwaga! Trzeba pamiętać, że podczas wykonywania ćwiczeń na mięśnie Kegla pęcherz moczowy powinien być całkowicie opróżniony.

 

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Dolegliwe pieczenie lub swędzenie są pierwszymi symptomami suchości pochwy, problemu, na który narażone są kobiety...
CZYTAJ
Rozpoznanie niepłodności jest możliwe dopiero, gdy podejmiemy działania w celu posiadania potomstwa. Nie sposób jest...
CZYTAJ
Ciąża to wyjątkowy okres dla każdej przyszłej mamy. Jest to czas oczekiwania na upragnione maleństwo,...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia