2017-12-11
Zdrowie dziecka

Gotowe dania dla najbardziej wymagających dzieci

Trafienie w gusty kulinarne małych smakoszy i zaspokojenie potrzeb ich podniebienia to nie lada wyzwanie dla mam! Jak prawidłowo skomponować dietę dla niemowlaka? Przeczytaj poniższy artykuł.

 Gotowe dania dla najbardziej wymagających dzieci - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Dieta niemowlaka

Od 6 miesiąca życia dziecka, jego nawyki żywieniowe zaczynają się zmieniać. Niemowlak, oprócz mleka mamy, zaczyna poznawać smak pierwszych warzyw i owoców. Nierzadko jest to też czas, kiedy po raz pierwszy zaczyna grymasić na temat jedzenia. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, co warto wiedzieć o daniach dla najbardziej wymagających dzieci.

Nowe smaki

Przede wszystkim, dania dla dzieci powinny być wprowadzane ostrożnie i w małych ilościach, co pozwala na obserwację organizmu i stopniowe przyzwyczajanie dziecka do nowego smaku. Obserwacja powinna trwać 3-4 dni. Jeśli po tym czasie nie wystąpią: alergia pokarmowa, wymioty czy nadmierne przelewanie się pokarmu, a dziecko jest spokojne, oznacza to, że jest gotowe na poznawanie kolejnych smaków.


Produkty stałe są w pierwszych tygodniach trudne do połykania przez dziecko, dlatego może się zdarzać, że w tym okresie będzie ono wypluwać jedzenie. Ważne, aby w miarę wprowadzania dziecku nowych posiłków umożliwić mu poznanie wszystkich smaków, ale nie przyprawiać ich solą. Zamiast niej można używać ziół, które nie tylko poprawiają smak potraw, ale też ułatwiają trawienie. Wpłynie to na upodobania dziecka w przyszłości.


Posiłki dla dzieci można przygotowywać samodzielnie, jednak należy pamiętać o tym, by były one odpowiednio skomponowane pod względem wartości odżywczej i opierały się na warzywach i owocach nieskażonych pestycydami. Najlepiej, aby pochodziły z upraw ekologicznych. Warto używać warzyw i owoców sezonowych oraz takich, które rosną w naszym klimacie. Należy również pamiętać, że do przygotowania posiłków należy używać wody niskozmineralizowanej.

Gotowe dania dla dzieci

Jakość pokarmu wpływa na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Wartościowe posiłki podawane w wieku niemowlęcym przekładają się na późniejsze preferencje dziecka. Jeśli nie czujesz się pewnie w komponowaniu posiłków dla dziecka w taki sposób, by zawierały wszystkie niezbędne składniki odżywcze lub nie masz pomysłu na dania dla dziecka, skorzystaj z gotowych posiłków Bobovita: https://www.apteka-melissa.pl/producent/bobovita.html. Dania dla dzieci Bobovita są przygotowane z wyselekcjonowanych, wysokiej jakości produktów. Zawarte w nich warzywa i owoce spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa i jakości, dzięki czemu w pełni zaspokajają one potrzeby żywieniowe dziecka. Poprzez posiłki Bobovita, organizm dziecka od pierwszych miesięcy rozbudowanej diety przyzwyczaja się do zdrowych nawyków żywieniowych.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Nie ma odpowiedniejszego typu pożywienia dla noworodków, w tym także dla urodzonych przed trzydziestym siódmym...
CZYTAJ
Kwasy Omega-3 to jedne z wielonasyconych kwasów tłuszczowych, do których zaliczamy przede wszystkim kwas dokozaheksaenowy...
CZYTAJ
Choć karmienie piersią powinno trwać jak najdłużej, to w wieku sześciu miesięcy niemowlę zaczyna potrzebować...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia