• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2018-09-17
Porady

Jak działają żele wybielające do zębów?

Każdy z nas ma nieco inny kolor zębów, który waha się od bieli aż po odcienie szaroniebieskie czy szarobrunatne. Zdarza się również, że nawet poszczególne zęby u jednego pacjenta mogą różnić się lekko barwą. Przeczytaj, jak uzyskać bielszy uśmiech!

 Jak działają żele wybielające do zębów? - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Hollywoodzki uśmiech


Niestety niewiele osób może pochwalić się idealnym, śnieżnobiałym uśmiechem, jakie prezentują gwiazdy kina czy modelki na okładkach kolorowych czasopism. Kolor zębów, poza naturalną barwą, zależy w dużej mierze od diety oraz tego, czy palimy papierosy. Picie kawy, herbaty, czerwonego wina, przyjmowanie antybiotyków czy jedzenie potraw mocno barwiących – np. zawierających kurkumę – prowadzi do pojawiania się na zębach przebarwień. Wywołuje je również nieodpowiednia higiena jamy ustnej, czyli niewystarczająco staranne mycie zębów i nieoczyszczanie ich po jedzeniu, w wyniku czego zaczyna odkładać się na niej płytka nazębna. Nieusuwana twardnieje, a na zębach tworzy się kamień i nieestetyczny, żółty nalot, ciemniejszy w przestrzeniach międzyzębowych. Niestety, w zaawansowanym stadium, takie przebarwienia, nie są możliwe do usunięcia samodzielnie w domu i należy poddać się kosztownemu wybielaniu w gabinecie stomatologicznym, które poprzedzić musi usunięcie kamienia nazębnego.

Sposoby wybielania zębów

Osoby, które pragną wybielić swój uśmiech, mają duży wybór produktów, które to umożliwiają już w kilka tygodni – jako element uzupełniający codzienną higienę zębów. Przykładem są pasty wybielające, czyli po prostu pasty do zębów z dodatkiem enzymów i aktywnych mikrogranulek, które pomagają rozpuszczać płytkę nazębną i usunąć osad. Warto także stosować płyn do płukania o działaniu wybielającym. Taki sposób pozwala na wybielenie zębów o 1-2 tony.


Należy pamiętać, że dla uzyskania zamierzonego efektu ważny jest też sposób mycia zębów – czyli dokładne szczotkowanie ich minimum 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku przez 2-3 minuty. Ułatwiają to zwłaszcza szczoteczki soniczne, które dzięki ruchom wymiatająco-pulsacyjnym czyszczą bardziej efektywnie i usuwają przebarwienia bez szkody dla szkliwa czy dziąseł.

Żele wybielające – sposób na białe zęby

Bardzo popularne stało się w ostatnim czasie stosowanie żelu wybielającego, które pomagają uzyskać bielszy – nawet o 2-4 tony – uśmiech już w 3 tygodnie. Za jego działanie odpowiada formuła zawierająca substancję aktywną – nadtlenek wodoru o właściwościach utleniających. W zależności od preferencji, żel można stosować jako wypełnienie nakładek na zęby lub nakładać bezpośrednio na nie dołączonym do kompletu pędzelkiem. Są łatwe w użyciu, a efekty, jakie przynoszą, zachęcają do regularnego stosowania. W internetowej Aptece Melissa znajdziesz wysokiej jakości żele wybielające, które pomogą Ci uzyskać śnieżnobiały uśmiech: https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/zele-wybielajace,520.html. Wybierz spośród nich ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom!

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Odpowiednia szczoteczka do zębów to podstawa właściwej higieny i pielęgnacji jamy ustnej. Pomaga w zachowaniu...
CZYTAJ
Fluor dodawany do pasty do zębów odgrywa bardzo istotną rolę w profilaktyce próchnicy oraz remineralizacji...
CZYTAJ
Każdy dentysta potwierdzi, że w ramach codziennej higieny jamy ustnej kluczowe, poza dokładnym szczotkowaniem zębów,...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia