2018-03-21
Zdrowie dziecka

Jak wybrać butelkę dla niemowląt? Zobacz nasz wskazówki!

Duży wybór butelek dla niemowląt dostępnych na rynku może budzić wątpliwości, która z nich będzie najlepsza dla Twojego maleństwa. Różnice dotyczą przede wszystkim rodzaju smoczka, jego wielkości i tworzywa, z którego został wykonany. Są one bardzo istotne, ponieważ wpływają na jakość i komfort karmienia oraz odpowiadają na potrzeby niemowląt i dzieci na różnych etapach rozwoju.

 Jak wybrać butelkę dla niemowląt? Zobacz nasz wskazówki! - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Kryteria wyboru butelek dla niemowląt


Wybór najlepszej butelki dla niemowląt zawsze jest sprawą indywidualną, podczas zakupu warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Wiek niemowlęcia. Smoczki w butelkach dla niemowląt posiadają różne rozmiary oraz charakteryzują się różną intensywnością przepływu pokarmu, co odpowiada kolejnym etapom rozwoju dziecka. Dla noworodków i niemowląt w pierwszych miesiącach życia lepsze będą smoczki o wolnym przepływie. W późniejszych miesiącach należy zmienić je na smoczki średnio i szybko przepływowe. Aby karmienie przebiegało komfortowo, należy wziąć pod uwagę również pojemność butelki, którą należy dostosować do ilościowych potrzeb żywieniowych dziecka w danym wieku.

  • Rodzaj pokarmu. To kolejny czynnik, jaki należy wziąć pod uwagę, wybierając butelkę dla dziecka. Bowiem inny smoczek będzie się sprawdzał przy wodzie i herbatce, a inny przy gęstych pokarmach, na przykład kaszce.

  • Indywidualne preferencje dziecka. Smoczki do butelek są dostępne w różnych kształtach, a niektóre imitują kobiecą pierś. Jeśli niemowlę ma problem z ssaniem jednego smoczka, warto rozważyć zmianę na inny kształt.

Wygodne butelki dla niemowląt i przydatne akcesoria

Przy wyborze najlepszej butelki dla niemowląt, kierujemy się przede wszystkim wygodą i potrzebami dziecka. Jednak nie bez znaczenia jest także wygoda mamy, dlatego warto wybrać butelkę, którą łatwo jest umyć i wysuszyć. W tym celu pomocne stają się akcesoria do mycia butelek, takie jak specjalne szczotki czy woreczki do sterylizacji w kuchence mikrofalowej. Duży wybór butelek dla niemowląt i akcesoriów do czyszczenia znajdziesz w internetowej Aptece Melissa: https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/butelki,801.html. Właściwe czyszczenie butelek jest bardzo ważne dla zdrowia dziecka, dlatego przez pierwsze pół roku butelkę i smoczek należy wyparzać we wrzątku lub dezynfekować w specjalnym sterylizatorze. Wygodnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w butelkę samosterylizującą, która dezynfekuje się w kuchence mikrofalowej. Z kolei w podróż warto zabrać specjalne tabletki i płyn do sterylizacji na zimno. Warto pamiętać też o jednym z bardziej przydatnych akcesoriów do butelek dla niemowląt, czyli termosie, w którym zatrzymamy ciepło posiłku lub herbatki podczas spaceru. Nie trzeba się wówczas obawiać, że dziecko nagle zgłodnieje i będziemy musieli w pośpiechu wracać do domu. Istnieje wiele akcesoriów do butelek o różnych funkcjach, które najlepiej ocenić w praktyce. Jednak odpowiednia butelka i smoczek to podstawa.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Ulewanie u niemowlaka to częsta dolegliwość i chociaż zazwyczaj nie oznacza poważniejszych problemów ze zdrowiem,...
CZYTAJ
Obecnie, kiedy w sklepach z akcesoriami dla niemowląt dostępnych jest tak wiele różnych butelek do...
CZYTAJ
Stawianie pierwszych, rodzicielskich kroków i wchodzenie w świat dziecięcych przyborów i akcesoriów może jawić...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia