ZWYCIĘZCA RANKINGU
ZAUFANE OPINIE CENEO
ISTNIEJEMY NA RYNKU
JUŻ OD 27 LAT
REALIZUJEMY DOSTAWY
POZA GRANICĘ POLSKI
Zrealizowaliśmy ponad
2 000 000 zamówień

Jak zostać mistrzem strzelców czyli jak być najlepszym zawodnikiem w łóżku

Dolegliwości i choroby fiber_manual_record 2018-07-09
 Jak zostać mistrzem strzelców czyli jak być najlepszym zawodnikiem w łóżku - apteka internetowa Melissa

W życiu mężczyzny seks jest równie ważny (lub nawet ważniejszy) niż piłka nożna i emocje jej towarzyszące. Według badań Instytutu Nauk Neurologicznych Southern General Hospital w Glasgow, przy strzale gola do bramki przeciwnika, w mózgu mężczyzny uruchamiają się obszary mózgu odpowiedzialne za podniecenie seksualne (1). Jak widać, Mundial i seks są sobie bliższe niż nam się wydaje. Jednak nie każdy z nas jest najlepszym graczem na boisku, i tak jak piłkarze, potrzebujemy działań, które pozwolą nam być najlepszym zawodnikiem podczas miłosnych igraszek.

Na szczęście poprawa życiaseksualnego wcale nie jest bardzo trudnym zadaniem. Istnieje kilkawypróbowanych metod, które sprawdzają się w większości przypadków. Jednak napoczątku warto sobie uzmysłowić, że w każdym związku pojawiają się okresy, wktórych zadowolenie z życia seksualnego jest zdecydowanie mniejsze. Mając tegoświadomość, możemy podejść do naprawy naszego pożycia seksualnego spokojniej,bez większego stresu.

Jak polepszyć życie seksualne –5 skutecznych sposobów

1. Zmień sposóbgry

Wieloletnie związki często majątendencję do uprawiania seksu wciąż w ten sam sposób, co po kilku latach możedoprowadzić do spadku pobudzenia seksualnego, a nawet zmniejszeniazainteresowania partnerem. Dlatego zawsze wtedy, gdy zauważysz, że do twojejsypialni wprowadza się chłód, zaproponuj partnerowi jakąś zmianę. Może to byćzmiana pozycji seksualnej, miejsca współżycia czy nawet wprowadzenie dosypialni różnych gadżetów erotycznych. Jeśli jednak obawiasz się, czy twojadruga połowa zareaguje przychylnie na taką propozycję, to równie dobrymrozwiązaniem jest wyjazd na wakacje, który najczęściej na nowo wzbudza wpartnerach pożądanie.

2. Poznajźródło klęski

W wielu przypadkach pogorszenie sięjakości życia seksualnego jest związane przede wszystkim z problemamiwystępującymi po stronie mężczyzn, jak kłopoty z osiągnięciem lub utrzymaniemwzwodu czy przedwczesny wytrysk. Mogą być one wywołane na przykład stresem lubchorobami, które oddziałują również na sferę seksualną (2). Na szczęście wdzisiejszych czasach można kupić skuteczne leki na erekcję dla mężczyzn,zawierające sildenafil (główny składnik słynnej viagry), które są dostępne waptekach bez recepty.

3. Zastosuj odpowiedniądietę

Poprawę życia seksualnego możnauzyskać także dzięki afrodyzjakom. Wystarczy przygotować specjalną kolacjęskładającą się z produktów uznawanych za afrodyzjaki. A są to przede wszystkimowoce morza, czekolada, wino, kolendra, trufle, goździki.

4. Zadbaj osiebie czyli dobra kondycja i fryzura

Tak jak piłkarze dbają o swojakondycję, a nawet fryzurę, tak ty również musisz zadbać o siebie bardziej niżzwykle. Udanie się na siłownię, do sauny, fryzjera, kosmetyczki, kupno nowychubrań, to sposoby dające korzyści nie tylko tobie, ale również wpływające napartnera. Zadbana osoba czuje się pewniejsza siebie, ma lepsze samopoczucie,częściej się śmieje, a dodatkowo jest pozytywniej odbierana przez partnera. Częstona przykład po zmianie wyglądu przez kobietę w partnerze budzi sięciekawość, która towarzyszyła mu na początku znajomości, a także chęć dozbliżenia.

5. Zatroszczsię o atmosferę na i wokół boiska

Szczególnie w długoletnich związkachdochodzi do zmniejszenia częstości stosunków seksualnych przez brakodpowiednich warunków. Małe dzieci w domu, nadrabianie zaległości z pracywieczorami czy zapraszanie gości na weekend – to wszystko nie sprzyjaromantycznej atmosferze. O udany stosunek będzie zdecydowanie łatwiejwtedy, gdy przygotujesz odpowiednie miejsce i czas. Poproś partnera, by nieplanował nic na najbliższy wieczór i zawieź dzieci do dziadków, ubierz się wpiękny uśmiech i dobry humor, przygotuj kolację, a reszta już potoczy się sama.

Udane życie seksualne to bardzoważny aspekt naszej codzienności. Wpływa nie tylko na poziom zadowolenia zezwiązku, ale ogólnie na sposób postrzegania tego, co nas spotyka. Dbając ożycie seksualne, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie szczęście, radość, doskonałesamopoczucie i spełnienie.

 

  1. https://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/3743292/Watching-your-team-score-is-like-having-sex-say-brain-researchers.html, data dostępu: 05.07.2018
  2. Grabski B., Cichoń W., Zaburzenia erekcji, https://seksuologia.mp.pl/zaburzenia-seksualne/u-mezczyzn/92036,zaburzenia-erekcji data dostępu: 2.10.2017

 

Zdjęcie autora
mgr farm. Izabela Kurowska
Od zawsze byłam zainteresowana tematyką zdrowia, farmacji i dietetyki. Postaram się w możliwie najbardziej przystępny sposób przekazać Państwu swoją wiedzę.