• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 59 zł, przy wyborze wysyłki DPD, InPost, ORLEN Paczka, DHL POP
Legalna apteka
2018-07-09
Dolegliwości i choroby

Jak zostać mistrzem strzelców czyli jak być najlepszym zawodnikiem w łóżku

W życiu mężczyzny seks jest równie ważny (lub nawet ważniejszy) niż piłka nożna i emocje jej towarzyszące. Według badań Instytutu Nauk Neurologicznych Southern General Hospital w Glasgow, przy strzale gola do bramki przeciwnika, w mózgu mężczyzny uruchamiają się obszary mózgu odpowiedzialne za podniecenie seksualne (1). Jak widać, Mundial i seks są sobie bliższe niż nam się wydaje. Jednak nie każdy z nas jest najlepszym graczem na boisku, i tak jak piłkarze, potrzebujemy działań, które pozwolą nam być najlepszym zawodnikiem podczas miłosnych igraszek.

 Jak zostać mistrzem strzelców czyli jak być najlepszym zawodnikiem w łóżku - apteka internetowa Melissa
Spis treści

Na szczęście poprawa życia seksualnego wcale nie jest bardzo trudnym zadaniem. Istnieje kilka wypróbowanych metod, które sprawdzają się w większości przypadków. Jednak na początku warto sobie uzmysłowić, że w każdym związku pojawiają się okresy, w których zadowolenie z życia seksualnego jest zdecydowanie mniejsze. Mając tego świadomość, możemy podejść do naprawy naszego pożycia seksualnego spokojniej,bez większego stresu.

Jak polepszyć życie seksualne –5 skutecznych sposobów

1. Zmień sposób gry

Wieloletnie związki często mają tendencję do uprawiania seksu wciąż w ten sam sposób, co po kilku latach może doprowadzić do spadku pobudzenia seksualnego, a nawet zmniejszenia zainteresowania partnerem. Dlatego zawsze wtedy, gdy zauważysz, że do twojej sypialni wprowadza się chłód, zaproponuj partnerowi jakąś zmianę. Może to być zmiana pozycji seksualnej, miejsca współżycia czy nawet wprowadzenie do sypialni różnych gadżetów erotycznych. Jeśli jednak obawiasz się, czy twoja druga połowa zareaguje przychylnie na taką propozycję, to równie dobrym rozwiązaniem jest wyjazd na wakacje, który najczęściej na nowo wzbudza w partnerach pożądanie.

2. Poznaj źródło klęski

W wielu przypadkach pogorszenie się jakości życia seksualnego jest związane przede wszystkim z problemami występującymi po stronie mężczyzn, jak kłopoty z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu czy przedwczesny wytrysk. Mogą być one wywołane na przykład stresem lub chorobami, które oddziałują również na sferę seksualną (2). Na szczęście w dzisiejszych czasach można kupić skuteczne leki na erekcję dla mężczyzn, zawierające sildenafil (główny składnik słynnej viagry), które są dostępne w aptekach bez recepty.

3. Zastosuj odpowiednią dietę

Poprawę życia seksualnego można uzyskać także dzięki afrodyzjakom. Wystarczy przygotować specjalną kolację składającą się z produktów uznawanych za afrodyzjaki. A są to przede wszystkim owoce morza, czekolada, wino, kolendra, trufle, goździki.

4. Zadbaj o siebie czyli dobra kondycja i fryzura

Tak jak piłkarze dbają o swoją kondycję, a nawet fryzurę, tak ty również musisz zadbać o siebie bardziej niż zwykle. Udanie się na siłownię, do sauny, fryzjera, kosmetyczki, kupno nowych ubrań, to sposoby dające korzyści nie tylko tobie, ale również wpływające na partnera. Zadbana osoba czuje się pewniejsza siebie, ma lepsze samopoczucie,częściej się śmieje, a dodatkowo jest pozytywniej odbierana przez partnera. Często na przykład po zmianie wyglądu przez kobietę w partnerze budzi się ciekawość, która towarzyszyła mu na początku znajomości, a także chęć do zbliżenia.

5. Zatroszcz się o atmosferę na i wokół boiska

Szczególnie w długoletnich związkach dochodzi do zmniejszenia częstości stosunków seksualnych przez brak odpowiednich warunków. Małe dzieci w domu, nadrabianie zaległości z pracy wieczorami czy zapraszanie gości na weekend – to wszystko nie sprzyja romantycznej atmosferze. O udany stosunek będzie zdecydowanie łatwiej wtedy, gdy przygotujesz odpowiednie miejsce i czas. Poproś partnera, by nie planował nic na najbliższy wieczór i zawieź dzieci do dziadków, ubierz się w piękny uśmiech i dobry humor, przygotuj kolację, a reszta już potoczy się sama.

Udane życie seksualne to bardzo ważny aspekt naszej codzienności. Wpływa nie tylko na poziom zadowolenia ze związku, ale ogólnie na sposób postrzegania tego, co nas spotyka. Dbając ożycie seksualne, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie szczęście, radość, doskonałe samopoczucie i spełnienie.

 

  1. https://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/3743292/Watching-your-team-score-is-like-having-sex-say-brain-researchers.html, data dostępu: 05.07.2018
  2. Grabski B., Cichoń W., Zaburzenia erekcji, https://seksuologia.mp.pl/zaburzenia-seksualne/u-mezczyzn/92036,zaburzenia-erekcji data dostępu: 2.10.2017

 

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Odmienne dla kobiet i mężczyzn zapotrzebowanie na witaminy wynika przede wszystkim z różnych mechanizmów przemiany...
CZYTAJ
Zaburzenia erekcji to szczególnie delikatny i wstydliwy problem dla mężczyzn. Na szczęście, od momentu pojawienia...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia