• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 59 zł, przy wyborze wysyłki DPD, InPost, ORLEN Paczka, DHL POP
Legalna apteka
2019-10-15
Zdrowie kobiety

Jaki jest najsilniejszy lek przy bolesnym miesiączkowaniu?

Większość kobiet cierpi w czasie miesiączkowania na bóle o charakterze skurczów, odczuwalne w podbrzuszu. Statystycznie od 3 do 30% młodych kobiet cierpi na takie dolegliwości, są one nasilone i dodatkowo towarzyszą im wymioty, nudności, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa, biegunki, drżenie rąk, bezsenność, osłabienie, a nawet kołatanie serca. Takie objawy nazywa się zespołem bolesnego miesiączkowania. Często mają ogromny związek z nieobecnością młodych dziewczyn w szkole, czy w ważnych wydarzeniach z życia towarzyskiego i imprezach.

 Jaki jest najsilniejszy lek przy bolesnym miesiączkowaniu? - Apteka Internetowa Melissa
Spis treści

Trudny okres dorastania dla nastolatki - już kobieta, czy jeszcze dziewczynka?

Jak określić nastolatkę przechodzącą przez trudny okres dorastania? Burza hormonów z młodym ciałem potrafi robić różne rzeczy, z młodym umysłem również. Dziewczęta w tym okresie robią się impulsywne, nerwowe i niekiedy wybuchowe. Często wpływa to na ich relację z rówieśnikami, a najczęściej z rodzicami.


Ściąga dla ciała

Okres dojrzewania to czas, gdzie dynamicznym zmianom ulega praktycznie całe ciało – miednica rozrasta się, obwód talii zmniejsza, narządy płciowe rozwijają. Wskutek zwiększonej aktywności hormonów żeńskich, kobiece ciało szybko przybiera na wadze. Na biodrach, udach, pośladkach zaczyna pojawiać się dodatkowa warstwa tkanki tłuszczowej, co nadaje nastolatkom bardziej kobiecego wyglądu. Okres dojrzewania to również czas, kiedy zmieniają się rysy twarzy z dziewczęcej na bardziej kobiecą. To moment, na który większość dziewcząt czeka. Otwierają się bowiem dla nich wrota do wszystkich kobiecych atrybutów jakimi są m.in. kosmetyki, czy perfumy.


Miesiączka? To boli! Co robić?

Przychodzi taki moment w życiu młodej kobiety, kiedy nie może się już doczekać wejścia w świat kobiecej dojrzałości. Pierwsza menstruacja to wyczekiwane i bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej dziewczyny. Kiedy już to nastąpi, nastolatki najczęściej skarżą się na boleści związane z miesiączkowaniem, czyli tzw. bóle menstruacyjne. Młody organizm potrzebuje trochę czasu, aby zaadoptować się do nowej sytuacji, w związku z czym pierwsze miesiączki bywają wyjątkowo uciążliwe i bolesne.

Po jaki lek zatem sięgnąć, by dać sobie radę z tymi wyzwaniami? Z pomocą może przyjść Vemonis Femi. To pierwszy tego typu lek, który można kupić bez recepty. Idealnie sprawdzi się u młodych kobiet. Zawiera silną substancję przeciwbólową - Metamizol sodowy, którą połączono sprawdzoną substancję rozkurczową - Drotawerynę oraz kofeiną przyspieszającą efekt działania. Jego zażycie pomaga szybko złagodzić bóle i przetrwać ten ciężki czas. 

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Koniec cyklu menstruacyjnego to zmiany hormonalne, które prowadzą do nadprodukcji prostaglandyn w macicy. Te ostatnie...
CZYTAJ
Każda kobieta chce czuć się atrakcyjnie i komfortowo, szczególnie podczas wakacji. Właśnie dlatego na plażę...
CZYTAJ
Bóle menstruacyjne to problem, z którym regularnie zmaga się wiele kobiet. Bolesne dolegliwości dotyczą przede...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia