• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 59 zł, przy wyborze wysyłki DPD, InPost, ORLEN Paczka, DHL POP
Legalna apteka
2017-05-23
Zdrowie dziecka

Korzyści stosowania wody morskiej u dzieci

Woda morska to skuteczny i bezpieczny sposób na katar zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Jest źródłem wielu pierwiastków, m.in.: magnezu, siarki, cynku, żelaza, miedzi, selenu oraz potasu, które odpowiedzialne są za jej przeciwbakteryjne i antyseptyczne działanie. Skuteczność wody morskiej do nosa wynika również ze sposobu jej aplikacji. Dzięki strumieniowi wody, którą wprowadza się do nosa, błona śluzowa jest oczyszczana z zanieczyszczeń, zalegającej w nosie wydzieliny oraz drobnoustrojów, a także pyłków, które odpowiadają za reakcję alergiczną. Woda morska do nosa jest skuteczna zarówno w leczeniu, jak i zapobieganiu infekcji górnych dróg oddechowych. Nie należy zapominać o jej działaniu nawilżającym, które odpowiada za ochronę śluzówki nosa przed podrażnieniami.

 Korzyści stosowania wody morskiej u dzieci - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Dlaczego warto stosować wodę morską do nosa?

W przypadku niemowląt, drożność nosa jest kluczowa, ponieważ nie mają one wykształconej zdolności oddychania przez usta. Woda morska do nosa jest w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na udrożnienie noska, zmniejszenie obrzęku i przekrwienia. Ponadto ułatwia oddychanie, szczególnie podczas karmienia.


Woda morska do nosa dla dzieci jest wykorzystywana do nawilżania i codziennej higieny nosa niemowląt i małych dzieci. Preparaty z wodą morską przeznaczone dla dzieci charakteryzują się przede wszystkim bezpieczeństwem aplikacji i umożliwiają tym samym podanie dziecku odpowiedniej dla jego wieku dawki. Aplikator dostosowany do małego noska dziecka zapobiega zbyt głębokiemu wprowadzeniu i redukuje tym samym ryzyko uszkodzenia błony śluzowej. Niewątpliwą zaletą wody morskiej do nosa jest też to, że nie zawiera ona środków konserwujących, a co za tym idzie, nie wywołuje podrażnień. Preparaty z wodą morską mogą być stosowane bez przerwy przez długi okres czasu. Z tego też powodu nie ma ograniczeń odnośnie stosowania wody morskiej do nosa u dzieci. W przeciwieństwie do leczniczych kropli do nosa, wodę morską, jako zarazem środek udrażniający nos, jak i nawilżający błonę śluzową, można stosować codziennie.


Kolejną korzyścią stosowania wody morskiej do nosa jest fakt, że przynosi ona ulgę i nawilżenie w sezonie grzewczym. Pozwala zapobiec wysuszeniu śluzówki nosa również podczas przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Woda morska – ulga dla noska Twojego dziecka

Preparatem, który bez wątpienia ułatwi pozbycie się kataru lub pomoże w codziennej pielęgnacji błony śluzowej nosa Twojego dziecka, jest Disnemar: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/disnemar-aerozol-do-nosa-dla-dzieci-i-niemowlat-250-dawek,1630.html. To wysoce oczyszczony, fizjologiczny roztwór wody morskiej, zawierający mikroelementy, które pomagają oczyścić i nawilżyć śluzówkę nosa. Jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu, nie podrażnia błony śluzowej nosa, zamiast tego utrzymuje ją w prawidłowej kondycji. Woda morska Disnemar utrzymuje nawilżenie śluzówki nosa na prawidłowym poziomie i wspomaga jej regenerację. Mechanizm wypłukujący pomaga udrożnić nos. Disnemar może być stosowany w każdym wieku.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Nieżyt nosa, jest dla najmłodszych bardzo dokuczliwą dolegliwością. Maluchy nie potrafią same wydmuchać swojego noska,...
CZYTAJ
Sól fizjologiczna to w pełni bezpieczny i obojętny dla tkanek organizmu roztwór chlorku sodu, który...
CZYTAJ
Aspirator do nosa to niezbędnik każdego rodzica. Dziecięcy katar znacznie utrudnia oddychanie, przez co niemowlę...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia