ZWYCIĘZCA RANKINGU
ZAUFANE OPINIE CENEO
DARMOWY ODBIÓR
W NASZEJ APTECE
DARMOWA DOSTAWA
KURIEREM OD 279 ZŁ
Zrealizowaliśmy ponad
1 500 000 zamówień

Korzyści stosowania wody morskiej u dzieci

Zdrowie dziecka fiber_manual_record 2017-05-23
 Korzyści stosowania wody morskiej u dzieci - Apteka internetowa Melissa

Woda morska to skuteczny i bezpieczny sposób na katar zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Jest źródłem wielu pierwiastków, m.in.: magnezu, siarki, cynku, żelaza, miedzi, selenu oraz potasu, które odpowiedzialne są za jej przeciwbakteryjne i antyseptyczne działanie.


Skuteczność wody morskiej do nosa wynika również ze sposobu jej aplikacji. Dzięki strumieniowi wody, którą wprowadza się do nosa, błona śluzowa jest oczyszczana z zanieczyszczeń, zalegającej w nosie wydzieliny oraz drobnoustrojów, a także pyłków, które odpowiadają za reakcję alergiczną. Woda morska do nosa jest skuteczna zarówno w leczeniu, jak i zapobieganiu infekcji górnych dróg oddechowych. Nie należy zapominać o jej działaniu nawilżającym, które odpowiada za ochronę śluzówki nosa przed podrażnieniami.

Dlaczego warto stosować wodę morską do nosa?

W przypadku niemowląt, drożność nosa jest kluczowa, ponieważ nie mają one wykształconej zdolności oddychania przez usta. Woda morska do nosa jest w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na udrożnienie noska, zmniejszenie obrzęku i przekrwienia. Ponadto ułatwia oddychanie, szczególnie podczas karmienia.


Woda morska do nosa dla dzieci jest wykorzystywana do nawilżania i codziennej higieny nosa niemowląt i małych dzieci. Preparaty z wodą morską przeznaczone dla dzieci charakteryzują się przede wszystkim bezpieczeństwem aplikacji i umożliwiają tym samym podanie dziecku odpowiedniej dla jego wieku dawki. Aplikator dostosowany do małego noska dziecka zapobiega zbyt głębokiemu wprowadzeniu i redukuje tym samym ryzyko uszkodzenia błony śluzowej. Niewątpliwą zaletą wody morskiej do nosa jest też to, że nie zawiera ona środków konserwujących, a co za tym idzie, nie wywołuje podrażnień. Preparaty z wodą morską mogą być stosowane bez przerwy przez długi okres czasu. Z tego też powodu nie ma ograniczeń odnośnie stosowania wody morskiej do nosa u dzieci. W przeciwieństwie do leczniczych kropli do nosa, wodę morską, jako zarazem środek udrażniający nos, jak i nawilżający błonę śluzową, można stosować codziennie.


Kolejną korzyścią stosowania wody morskiej do nosa jest fakt, że przynosi ona ulgę i nawilżenie w sezonie grzewczym. Pozwala zapobiec wysuszeniu śluzówki nosa również podczas przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Woda morska – ulga dla noska Twojego dziecka

Preparatem, który bez wątpienia ułatwi pozbycie się kataru lub pomoże w codziennej pielęgnacji błony śluzowej nosa Twojego dziecka, jest Disnemar: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/disnemar-aerozol-do-nosa-dla-dzieci-i-niemowlat-250-dawek,1630.html. To wysoce oczyszczony, fizjologiczny roztwór wody morskiej, zawierający mikroelementy, które pomagają oczyścić i nawilżyć śluzówkę nosa. Jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu, nie podrażnia błony śluzowej nosa, zamiast tego utrzymuje ją w prawidłowej kondycji. Woda morska Disnemar utrzymuje nawilżenie śluzówki nosa na prawidłowym poziomie i wspomaga jej regenerację. Mechanizm wypłukujący pomaga udrożnić nos. Disnemar może być stosowany w każdym wieku.

Zdjęcie autora
mgr farm. Izabela Kurowska
Od zawsze byłam zainteresowana tematyką zdrowia, farmacji i dietetyki. Postaram się w możliwie najbardziej przystępny sposób przekazać Państwu swoją wiedzę.