• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2016-03-18
Zdrowa skóra i uroda

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu medykamentów dostępnych na półkach aptecznych. Występuje w kroplach do oczu, preparatach na stawy oraz w większości dermokosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym.

 Kwas hialuronowy - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Korzyści dla organizmu płynące z aktywności kwasu hialuronowego 

  • Poprawa funkcjonowania stawów – zwiększa ilość płynu stawowego oraz stymuluje syntezę chrząstki stawowej. Dzięki temu zmniejsza dolegliwości bólowe i poprawia ruchomość stawów. Poprawia amortyzację oraz likwiduje uczucie dyskomfortu  w trakcie ruchu. Jest kolejnym, bardzo ważnym składnikiem przywracającym zdrowie stawów obok kolagenu i siarczanu chondroityny. Dostępny w preparatach Flexinovo, 4Flex, Orton Flex, Collaflex, Flexus, Olimp Arthroblock oraz w postaci iniekcji dostawowych – OST, Flexus emulsja, Synocrom.
  • Działanie przeciwzmarszczkowe – wypełnia zmarszczki i wygładza skórę. Kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze właściwej, zatem utrzymuje jej prawidłowe nawilżenie i zdrowy wygląd. Występuje jako składnik dermokosmetyków z linii przeciwzmarszczkowych oraz nawilżających.
  • Nawilżenie w stosunku do narządu wzroku – uzupełnia skład filmu łzowego. Jako składnik kropli do oczu, znosi suchość gałki ocznej, pieczenie, ból oraz uczucie obecności ciała obcego (piasek w oczach). Krople oczne zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy to m.in. HyalDrop Multi, Hyabak, Starazolin HydroBalance, Systane, Bepanthen Eye, Ocumax, Hialeye.
  • Przyspieszenie procesu gojenia ran.

Jak stosować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy, jako samodzielny składnik preparatów, może być stosowany we wszystkich stanach związanych z niedostatecznym nawilżeniem skóry. Polecany jest również jako preparat doustny, wspomagający kuracje przeciwzmarszczkowe, zwłaszcza Paniom w wieku 40+ (wówczas zaczyna spadać poziom naturalnego kwasu hialuronowego, co pociąga za sobą tworzenie zmarszczek).

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Ewa Sosińska
Jestem absolwentką Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z dzieciństwa, oprócz dobrej zabawy na podwórku, pamiętam aptekę, moją mamę w białym fartuchu oraz recepty z niepowtarzalnym charakterem pisma. W szkole nie przepadałam za geografią a do nauki historii bardziej nadawała się moja siostra niż ja. Biologia i chemia – to był mój wybór. Nikogo nie zaskoczyłam, gdy wybrałam w swoim czasie studia farmaceutyczne. Farmakologia - mechanizmy działania leków, interakcje czy działania niepożądane to dziedzina najbardziej przeze mnie lubiana. Mój zawód pragnę łączyć z profesjonalnym doradztwem a moją wiedzą chcę służyć Pacjentom w chorobie i nie tylko.
Podobne wpisy
Emolienty to preparaty, które odbudowują ochronny płaszcz lipidowy skóry i chronią ją przed utratą nawilżenia....
CZYTAJ
Codzienna praca przy komputerze, klimatyzacja, promieniowanie UV oraz sztuczne oświetlenie to jedne z najczęstszych przyczyn...
CZYTAJ
Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji należy codziennie dostarczać jej składników odżywczych oraz odpowiednio ją...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia