• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2017-05-12
Zdrowie dziecka

Laktator elektryczny - 5 wskazówek jak wybrać najlepszy produkt

Do momentu urodzenia dziecka nie wiadomo, czy uda się wykarmić dziecko w sposób naturalny. Niektóre dzieci nie są w stanie efektywnie najeść się, ssąc pierś, dlatego niezbędny jest laktator. Laktator elektryczny to doskonałe rozwiązanie, ułatwiające pogodzenie codziennych obowiązków. Ze względu na bogatą ofertę, wybór najlepszego elektrycznego laktatora nie należy do najłatwiejszych. Każda karmiąca kobieta może mieć inne potrzeby oraz inną wrażliwość piersi. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią wybór najlepszego laktatora elektrycznego.

 Laktator elektryczny - 5 wskazówek jak wybrać najlepszy produkt - Apteka internetowa Melissa
Spis treści
  1. Częstotliwość, z jaką będziesz używać laktatora

Przed kupnem, młoda mama powinna przede wszystkim określić częstotliwość, z jaką zamierza karmić dziecko odciągniętym pokarmem z butelki. W sytuacji, gdy dziecko nie będzie karmione częściej niż dwa razy w tygodniu, przydatny będzie laktator umożliwiający odciąganie pokarmu z obu piersi jednocześnie, dzięki temu utrzymany zostanie poziom laktacji. Przy rzadszym karmieniu dziecka odciągniętym pokarmem, wystarczy laktator pojedynczy lub elektryczny.

  1. Szybkość i wydajność działania

Przewagą laktatora elektrycznego jest zdecydowanie prędkość jego pracy. Jeśli jesteś pracującą mamą, z pewnością zależy Ci na tym, aby sprawnie odciągnąć pokarm dla swojego dziecka. Również jeśli podczas karmienia naturalnego Twój maluszek nie potrafi się wyżywić z piersi, potrzebne będzie dodatkowe wsparcie, jakie zapewnia laktator elektryczny.

  1. Zakres siły ssania

Dzięki możliwości skorzystania ze zmiennej częstotliwości ssania, która naśladuje naturalne ssanie dziecka, możliwe jest podtrzymanie laktacji. Ta cecha laktatora chroni piersi przed zastojami mleka, a także ułatwia karmienie w momentach nadmiaru pokarmu. Dostosowanie siły ssania umożliwia także dopasowanie do indywidualnych potrzeb kobiety, poprawia komfort korzystania z urządzenia oraz pozwala uniknąć dyskomfortu w sutkach.

  1. Kompatybilność laktatora elektrycznego

Laktator nie spełni w 100% swojej funkcji, jeśli nie będzie umożliwiał odciągnięcia pokarmu bezpośrednio do butelki, którą karmić będziesz dziecko. Właśnie dlatego dobrze, by był wyposażony w specjalny adapter umożliwiający połączenie laktatora z butelkami o różnych rozmiarach.

  1. Różnorodność typów zasilania

Możliwość skorzystania z laktatora poza domem to jego wyjątkowa zaleta. Nie zawsze mamy możliwość podłączenia się do zasilania sieciowego, dlatego warto, by laktator wyposażony był w możliwość przełączenia z zasilania sieciowego na baterie.


Delikatnym i skutecznym w odciąganiu pokarmu laktatorem elektrycznym jest Canpol babies: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/canpol-laktator-elektryczny-easystart-12201-1-szt,6312.html. To laktator elektryczny nowej generacji, który usprawnia proces odciągania pokarmu i powoduje, że przebiega on bez wysiłku. Dzięki specjalnej, silikonowej nakładce masującej stymuluje przepływ pokarmu. Wyposażony jest również w adapter, który umożliwia odciągnięcie pokarmu do butelek wąsko i szerokootworowych.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Pierwsze miesiące po urodzeniu dziecka to okres, w którym najkorzystniejsze jest dla niego karmienie piersią....
CZYTAJ
Jednym z niezbędnych akcesoriów poporodowych dla świeżo upieczonej mamy są wkładki laktacyjne. Warto wyposażyć się...
CZYTAJ
Wątpliwości dotyczące zaspokajania potrzeb pokarmowych maluszka spędzają sen z powiek wielu młodych mam, które mają...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia