2017-09-01
Porady

Odchudzanie - jak stracić zbędne kilogramy bez wyrzeczeń?

Dieta cud, która pozwala zgubić zbędne kilogramy w kilka dni“ – choć takie hasła kuszą nas z każdej strony, zazwyczaj za ich pomocą nie jest możliwe osiągnięcie satysfakcjonującego efektu. Efektem ich stosowania jest natomiast wycieńczenie organizmu, spowodowane nieodpowiednim doborem składników odżywczych, a także efekt jojo, czyli szybkie przybranie na wadze na krótko po zakończeniu diety. Efekt jojo bardzo często przynosi ze sobą dodatkowe kilogramy, oprócz tych, które chciało się zrzucić.

 Odchudzanie - jak stracić zbędne kilogramy bez wyrzeczeń? - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Najważniejsze zasady diety

Wartościowa dieta, która dostarcza organizmowi wszelkich potrzebnych mu składników odżywczych, jest w stanie poprawić przemianę materii i pomóc w zgubieniu zbędnych kilogramów. Najważniejsze jest zachowanie równowagi w posiłkach, co oznacza, że w codziennej diecie muszą występować zarówno witaminy i minerały, jak i białko, tłuszcze i węglowodany. Podstawą zdrowego odżywiania jest spożywanie dużych ilości warzyw i owoców, które uzupełniane są przez produkty białkowe gwarantujące materiał budulcowy dla organizmu, a także w znacznie mniejszych i kontrolowanych ilościach tłuszcze oraz węglowodany, które stanowią zapas energetyczny dla organizmu. Posiłki osób, które chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, powinny składać się z produktów, które ułatwiają spalanie tłuszczu. Charakteryzują się one jak najmniejszym stopniem przetworzenia, są to więc surowe warzywa i owoce oraz produkty o wysokiej zawartości błonnika pokarmowego.

Pij dużo wody!

Butelkę wody mineralnej warto mieć zawsze przy sobie i popijać w ciągu dnia. Dostarczanie jej w dużych ilościach (min. 3 litry dziennie) pozwala nie tylko prawidłowo nawodnić organizm, ale też „oszukać głód“. Przykładem niech będzie szklanka wody wypita na 15 minut przed posiłkiem, która wpływa na to, że ostatecznie zjadamy o wiele mniejsze porcje.

Pozbądź się soli oraz cukru

Pewnie wydaje Ci się, że bez tych dwóch składników posiłki będą jałowe i pozbawione smaku. Nic bardziej mylnego, sól można łatwo zastąpić ziołami, a słodycz znajdziesz w owocach. Nie zapominaj też, że ogromne ilości cukru znajdują się w napojach gazowanych oraz sokach. Te ukryte kalorie są jedną z najczęstszych przyczyn przybierania na wadze.

Regularne posiłki

Regularność posiłków polega na na jedzeniu mniejszych porcji w krótkich odstępach czasu, mniej więcej co 2-3 godziny. Taki podział posiłków sprawia, że organizm nie jest skłonny do magazynowania spożywanych kalorii. Przy planowaniu godzin posiłków, warto uwzględnić to, by ostatni z nich miał miejsce na co najmniej 2 godziny przed położeniem się spać.

Jedz powoli

Aby wspomóc organizm w pozbywaniu się zbędnych kilogramów, warto poświęcić czas na spokojne i powolne spożywanie posiłków. Ze względu na to, że ośrodek sytości działa z opóźnieniem, wolniejsze jedzenie pozwala na to, by organizm poinformował o najedzeniu się. Powolne przeżuwanie pokarmów sprzyja również ich szybszemu trawieniu.

Wsparcie na początek

Na początku diety, kiedy najtrudniej jest trzymać się reguł zdrowego odżywiania, osobie na diecie często towarzyszy chęć podjadania. Aby temu zapobiec, warto skorzystać z preparatu, który pomaga zmniejszyć apetyt, niweluje uczucie głodu oraz chęć podjadania Apetiblock: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/apetiblock-50-tabl,8244.html


Zdrowa dieta stanowi podstawę zachowania pięknego ciała, dobrego samopoczucia i urody, ale przede wszystkim prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właściwy dobór pokarmów bogatych w substancje odżywcze, odpowiednie nawodnienie oraz racjonalne porcje, czyli po prostu zdrowa dieta, sprawia, że możliwe jest pozbycie się zbędnych kilogramów, bez ryzyka efektu jojo czy utraty zdrowia. Wprowadź do swojej diety wartościowe produkty i przyrządzaj z nich pyszne i zdrowe pokarmy. Dzięki nim przekonasz się, jak dobre nawyki żywieniowe wpływają nie tylko na Twoją sylwetkę, ale też zdrowie i samopoczucie!

Przeczytaj także:
Leki na odchudzanie,   Bezpieczne i skuteczne odchudzanie,   Jak wybrać suplementy na odchudzanie?,   Co wspomaga odchudzanie?,   Wątroba a odchudzanie,   Berberyna - właściwości, zastosowanie, skutki uboczneZdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
„Dieta cud, która pozwala zgubić zbędne kilogramy w kilka dni“ – choć takie hasła kuszą...
CZYTAJ
Skuteczne odchudzanie to nieustannie jeden z najpopularniejszych tematów, jakie pojawiają się czasopismach lub na portalach...
CZYTAJ
Dieta, odchudzanie, skuteczne sposoby zrzucania kilogramów – to chwytne i często wyszukiwane hasła, zwłaszcza w...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia