2017-06-07
Suplementacja

Odkryj niesamowite działanie żelatyny na zdrowe włosy

Żelatyna znana jest przede wszystkim jako składnik kolorowych galaretek. Jednak nie jest to jej jedyne zastosowanie, bowiem żelatyna sprawdza się również jako kosmetyk w domowej pielęgnacji włosów oraz suplement diety wzmacniający skórę, włosy i paznokcie. Regularna suplementacja żelatyny na włosy wyraźnie poprawia ich kondycję, wygładzając je i uelastyczniając. Pozytywnie działa również na stan skóry, ujędrniając ją. Takie właściwości żelatyny wynikają z zawartości aminokwasów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu i zachowania dobrej kondycji.

 Odkryj niesamowite działanie żelatyny na zdrowe włosy - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Sposoby na odżywienie włosów od zewnątrz i od wewnątrz

Jednym z najpopularniejszych domowych zabiegów pielęgnacyjnych na włosy z użyciem żelatyny jest laminowanie, które stanowi odpowiednik tego samego zabiegu wykonywanego w salonie fryzjerskim z użyciem keratyny. Ten rodzaj pielęgnacji ma na celu wygładzić, a nawet wyprostować włosy i sprawić, że staną się sypkie. Laminowanie tworzy na włosach osłonkę ochronną, która dodatkowo domyka łuski włosów, co przekłada się na szybki efekt zdrowych i lśniących włosów. Jednak nie nadaje się on do wszystkich rodzajów włosów, może pogorszyć stan m.in. włosów mocno rozjaśnianych. Alternatywą jest przyjmowanie żelatyny od wewnątrz, czyli np. poprzez picie napoju z rozpuszczonej żelatyny.

Żelatyna – wzmocnienie dla włosów

Żelatyna na włosy w formie napoju to doskonałe domowe rozwiązanie dla posiadaczy cienkich i rzadkich włosów. Regularne spożywanie żelatyny sprawia, że stają się one grubsze i mocniejsze. Przywraca im blask i zapobiega wypadaniu. Równie dobrze żelatyna radzi sobie z regeneracją paznokci, sprawiając, że płytka staje się twardsza i znacznie bardziej odporna na rozdwajanie. Kolagen, którego poziom dzięki żelatynie zostaje uzupełniony, sprawia też, że skóra staje się bardziej elastyczna i ujędrniona.

Duet doskonały = żelatyna z biotyną

Aby działanie żelatyny na włosy było możliwie najbardziej efektywne, zaleca się suplementowanie jej w duecie z biotyną. Inaczej zwana witaminą H lub B7, również wzmacnia strukturę włosów. Ze względu na zawartość siarki, jednego z budulców włosa, biotyna zapobiega łysieniu i siwieniu. Świetnie regeneruje uszkodzone włosy i pobudza mieszki włosowe do wzrostu. Dodatkowym atutem jest to, że żelatyna w duecie z biotyną występuje w formie hydrolizatu, co oznacza, że jest ona o wiele lepiej przyswajalna przez organizm niż żelatyna spożywcza.


Preparatem, który dostarcza włosom wystarczającej ilości składników aktywnych jest Amocon Forte: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/amocon-forte-21-sasz,6650.html. To kuracja, która odżywia i wzmacnia włosy właśnie dzięki zawartości żelatyny i biotyny. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią połykać tabletek, ponieważ występuje w formie proszku do rozpuszczania. Zapewnij swoim włosom intensywną regenerację i odżywienie z Amoconem Forte!

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Włosy w dużej mierze są zwierciadłem naszego organizmu. Po ich kondycji można poznać, czy w...
CZYTAJ
Około jeden centymetr na miesiąc – tyle wynosi średnie tempo wzrostu włosów, lecz dla wielu...
CZYTAJ
Piękne, gęste i zdrowe włosy pragnie mieć niemal każda kobieta i wielu mężczyzn. Należy przy...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia