Odkryj niesamowite działanie żelatyny na zdrowe włosy

Suplementacja fiber_manual_record 2017-06-07

Żelatyna znana jest przede wszystkim jako składnik kolorowych galaretek. Jednak nie jest to jej jedyne zastosowanie, bowiem żelatyna sprawdza się również jako kosmetyk w domowej pielęgnacji włosów oraz suplement diety wzmacniający skórę, włosy i paznokcie. Regularna suplementacja żelatyny na włosy wyraźnie poprawia ich kondycję, wygładzając je i uelastyczniając. Pozytywnie działa również na stan skóry, ujędrniając ją. Takie właściwości żelatyny wynikają z zawartości aminokwasów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu i zachowania dobrej kondycji.

 Odkryj niesamowite działanie żelatyny na zdrowe włosy - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Sposoby na odżywienie włosów od zewnątrz i od wewnątrz

Jednym z najpopularniejszych domowych zabiegów pielęgnacyjnych na włosy z użyciem żelatyny jest laminowanie, które stanowi odpowiednik tego samego zabiegu wykonywanego w salonie fryzjerskim z użyciem keratyny. Ten rodzaj pielęgnacji ma na celu wygładzić, a nawet wyprostować włosy i sprawić, że staną się sypkie. Laminowanie tworzy na włosach osłonkę ochronną, która dodatkowo domyka łuski włosów, co przekłada się na szybki efekt zdrowych i lśniących włosów. Jednak nie nadaje się on do wszystkich rodzajów włosów, może pogorszyć stan m.in. włosów mocno rozjaśnianych. Alternatywą jest przyjmowanie żelatyny od wewnątrz, czyli np. poprzez picie napoju z rozpuszczonej żelatyny.

Żelatyna – wzmocnienie dla włosów

Żelatyna na włosy w formie napoju to doskonałe domowe rozwiązanie dla posiadaczy cienkich i rzadkich włosów. Regularne spożywanie żelatyny sprawia, że stają się one grubsze i mocniejsze. Przywraca im blask i zapobiega wypadaniu. Równie dobrze żelatyna radzi sobie z regeneracją paznokci, sprawiając, że płytka staje się twardsza i znacznie bardziej odporna na rozdwajanie. Kolagen, którego poziom dzięki żelatynie zostaje uzupełniony, sprawia też, że skóra staje się bardziej elastyczna i ujędrniona.

Duet doskonały = żelatyna z biotyną

Aby działanie żelatyny na włosy było możliwie najbardziej efektywne, zaleca się suplementowanie jej w duecie z biotyną. Inaczej zwana witaminą H lub B7, również wzmacnia strukturę włosów. Ze względu na zawartość siarki, jednego z budulców włosa, biotyna zapobiega łysieniu i siwieniu. Świetnie regeneruje uszkodzone włosy i pobudza mieszki włosowe do wzrostu. Dodatkowym atutem jest to, że żelatyna w duecie z biotyną występuje w formie hydrolizatu, co oznacza, że jest ona o wiele lepiej przyswajalna przez organizm niż żelatyna spożywcza.


Preparatem, który dostarcza włosom wystarczającej ilości składników aktywnych jest Amocon Forte: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/amocon-forte-21-sasz,6650.html. To kuracja, która odżywia i wzmacnia włosy właśnie dzięki zawartości żelatyny i biotyny. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią połykać tabletek, ponieważ występuje w formie proszku do rozpuszczania. Zapewnij swoim włosom intensywną regenerację i odżywienie z Amoconem Forte!

Zdjęcie autora
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy

2015-11-20

Jak dbać o włosy?
Włosy w dużej mierze są zwierciadłem naszego organizmu. Po ich kondycji można poznać, czy w...

2016-12-20

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?
Około jeden centymetr na miesiąc – tyle wynosi średnie tempo wzrostu włosów, lecz dla wielu...

2017-02-28

Jak wzmocnić włosy?
Piękne, gęste i zdrowe włosy pragnie mieć niemal każda kobieta i wielu mężczyzn. Należy przy...