2018-05-14
Zdrowa skóra i uroda

Olej kokosowy na włosy? Dowiedz się, jak go stosować!

W ostatnich latach olej kokosowy zyskał znacznie na popularności, przez co nietrudno odnaleźć go w wielu domach. Bogactwo składników odżywczych sprawia, że znajduje on zastosowanie nie tylko w kuchni, ale też w kosmetyce.

 Olej kokosowy na włosy? Dowiedz się, jak go stosować! - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Olej kokosowy na włosy - naturalna odżywka


Kosmetyczne właściwości oleju kokosowego opierają się na działaniu antybakteryjnym. Doskonale działa on na skórę – również skórę głowy – głęboko ją nawilżając. Wpływa to również na kondycję włosów, które rosną zdrowsze, mocniejsze i lśniące.


Olej kokosowy to doskonałe źródło witamin i minerałów, które również przekładają się na stan włosów i skóry głowy. Na szczególną uwagę zasługują zawarte w oleju kokosowym trójglicerydy kwasu laurynowego, przypominające w swej budowie białka, z których zbudowane są włosy. Pozwala to na przeniknięcie oleju kokosowego w głąb włosa i odbudowanie go.


Do pielęgnacji włosów najlepiej sprawdzi się olej kokosowy nierafinowany. Zachowuje on wszystkie swoje witaminy i składniki mineralne, w przeciwieństwie do oleju rafinowanego, który podczas procesu rafinacji traci ich większość.

Stosowanie oleju kokosowego na włosy


Aby włosy lepiej chłonęły olej kokosowy, warto przed jego nałożeniem zwilżyć je wodą. Następnie delikatnie wcierać rozpuszczony przez kilka chwil w dłoniach olej kokosowy – w temperaturze poniżej 25° Celsjusza przyjmuje on postać stałą - we włosy u nasady oraz na całej długości.


Dla uzyskania lepszych efektów, po tej czynności warto owinąć włosy ręcznikiem na min. godzinę lub całą noc. Olej kokosowy najlepiej zmyć delikatnym szamponem. Kurację olejem kokosowym na włosy warto powtarzać co dwa dni, a po około dwóch tygodniach widoczna stanie się znaczna poprawa kondycji włosów.


Aplikacja oleju kokosowego na włosy przed ich myciem hamuje penetrację ich przez wodę i zapobiega odchylaniu się łusek otoczki włosa – czyli tej ich części, która najbardziej narażona jest na uszkodzenia.

Olej kokosowy w kosmetykach do włosów


Olej kokosowy to składnik, który każda włosomaniaczka powinna mieć w swojej łazience! Jego właściwości wykorzystywane są w kosmetykach do codziennej pielęgnacji włosów: szamponach, odżywkach, balsamach i maskach. Jednym z produktów, które warto wprowadzić do codziennej rutyny pielęgnacyjnej, jest szampon odżywczo-nawilżający na bazie oleju kokosowego Palmers Coconut: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/palmers-cbf-szampon-nawilzajacy,13307.html. Jego formuła, obok oleju kokosowego, zawiera też keratynę i witaminę E. Pozbawiona jest za to szkodliwych dla włosów agresywnych detergentów, siarczanów, ftalanów, barwników, SLS-ów oraz olejów mineralnych. Dzięki temu delikatnie, a zarazem dokładnie, myje, nawilża i oczyszcza włosy, wypełniając je składnikami odżywczymi, które wzmacniają i dodają im blasku.

Przeczytaj także:
Odżywka do włosów,   Jak dbać o włosy,   Co zrobić żeby włosy szybciej rosły,   Przetłuszczające się włosy,   Równowaga PEH,   Biotyna na włosy,   Regeneracja włosów po lecie,   Pielęgnacja cienkich włosów,   Olejowanie włosów,   Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów,   Czym jest serum do włosówZdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Choć półki drogerii uginają się pod ciężarem szamponów do włosów, wybór wcale nie jest taki...
CZYTAJ
Serum do włosów jest preparatem, zawierającym wyższe stężenie aktywnych składników niż tradycyjne odżywki do codziennego...
CZYTAJ
Piękne i zadbane włosy wpływają na wizerunek i pewność siebie. Warto pamiętać, że atrakcyjne włosy...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia