• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2018-01-03
Zdrowie mężczyzny

Pielęgnacja skóry podczas golenia

Coraz bardziej modna staje się pielęgnacja zarostu przez barbera. Wielu mężczyzn zaczyna zapuszczać brodę i stawia na jej profesjonalną pielęgnację. Jednak ci, którzy stawiają na codzienne golenie zarostu, również mogą poszczycić się szeroką gamą produktów do pielęgnacji skóry.

 Pielęgnacja skóry podczas golenia - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Golenie zarostu

Golenie się w sposób prawidłowy nie jest niczym trudnym, jednak wymaga nieco doświadczenia, by ruchy maszynką po skórze były płynne i nie powodowały skaleczeń. Podstawą jest odpowiednie napięcie skóry i podtrzymywanie jej od góry. Od góry ku dołowi z kolei powinno być prowadzone ostrze maszynki, bez nadmiernego nacisku. W przeciwnym razie łatwo ulegnie skaleczeniu. Ponadto, zbyt duży nacisk maszynki na skórę powoduje uszkodzenie wierzchniej warstwy naskórka. A to właśnie powoduje uczucie podrażnienia i ściągnięcia.

Pielęgnacja skóry

Zarówno w trakcie, jak i po goleniu, warto zastosować odpowiednie kosmetyki, które zabezpieczą skórę przed podrażnieniami. Z kolei przed goleniem należy umyć skórę delikatnym produktem myjącym, nie zawierającym mydła. Wśród kosmetyków do golenia są do wyboru pianki, żele oraz kremy. Przy ich wyborze warto kierować się nie tylko upodobaniami, ale też składem. Kosmetyk do golenia powinien zawierać substancje nawilżające i ochronne. Podczas golenia, powinien tworzyć na powierzchni skóry film ochronny, który zniweluje ewentualne podrażnienia, które może spowodować ostrze maszynki. Należy pamiętać też o tym, by golenie nie odbywało się z użyciem tępych maszynek – zwłaszcza jednorazowych czy z wymiennym ostrzem. Najczęściej to właśnie one są przyczyną podrażnień skórnych.

Kosmetyki do golenia

Kosmetyki do golenia dla mężczyzn mają za zadanie zmiękczać zarost i ułatwiać golenie. Żele, kremy oraz pianki do golenia działają od pierwszych chwil po aplikacji na skórę, wnikając w jej głębokie warstwy.


Kosmetyki do golenia i po goleniu powinny odpowiadać też cerze, jaką posiada mężczyzna. Skóra sucha będzie potrzebowała dodatkowego nawilżenia, natomiast tłusta i łojotokowa składników o działaniu oczyszczającym. Szczególnie problematyczna jest cera trądzikowa, w przypadku której szczególnie łatwo o dodatkowe podrażnienia. Po goleniu jej konieczne jest zastosowanie preparatów łagodzących i odkażających.


Używanie kosmetyków do golenia nie tylko ułatwia pozbycie się zarostu, ale też pomaga nawilżyć skórę twarzy mężczyzny i zapobiec podrażnieniom. W internetowej Aptece Melissa znajdziesz szeroki wybór kosmetyków do golenia i pielęgnacji skóry: https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/kosmetyki-do-golenia,19.html. Wybierz spośród nich najlepszy dla siebie!

Zdjęcie autora
Autor
Adrianna Brodecka
Choć ukończyłam zarządzanie, szczęśliwie już pierwsze doświadczenia zawodowe pokierowały mnie w stronę branży farmaceutycznej. Dzięki temu w pracy mogę łączyć i rozwijać swoje pasje. Kosmetyczne INCI nie ma przede mną tajemnic. Uważnie czytam składy kosmetyków, ale też produktów spożywczych i wybieram to co, naturalne i bez zbędnych dodatków. W wolnych chwilach z przyjemnością poświęcam się gotowaniu pysznych, zdrowych i w 100% roślinnych potraw - którymi czasem chwalę się na instagramie @adi_plantbasedblondie ;). W Melissie piszę o tym, co lubię - kosmetykach i zdrowym stylu życia.
Podobne wpisy
Z podrażnieniami po goleniu zmaga się wielu mężczyzn w różnym wieku, a ich przyczyną zwykle...
CZYTAJ
Odmienne dla kobiet i mężczyzn zapotrzebowanie na witaminy wynika przede wszystkim z różnych mechanizmów przemiany...
CZYTAJ
Jeszcze do niedawna jedynymi używanymi przez mężczyzn kosmetykami były mydło i woda. Jednak na przestrzeni...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia