Legalna apteka
2018-04-05
Porady

Przed świętami nie uciekniesz, więc staw im czoło

Dla wielu ludzi okres przedświątecznych przygotowań jest trudnym czasem, w którym należy połączyć pracę ze sprzątaniem, gotowaniem, zakupami i przygotowywaniem planu ogólnego działania. Warto pamiętać o odpowiednio wczesnym wykonaniu pewnych czynności, aby uniknąć niespodzianek i nerwów na kilka dni przed Wielkanocą.

 Przed świętami nie uciekniesz, więc staw im czoło - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Święta w domu mogą być udan


Zarówno święta wielkanocne, jak i bożonarodzeniowe, są dla wielu osób niezwykle stresującym momentem – trzeba posprzątać cały dom, zrobić zakupy, a później przygotować wypieki i dania świąteczne. A gdy już nadejdą upragnione wolne dni i marzymy, by chociaż odrobinę „poleniuchować”, okazuje się, że z naszych planów nici. Coś się zepsuło, ktoś wpadł z niezapowiedzianą wizytą albo o czymś zapomnieliśmy. Nagle cały dom staje na głowie, bo przecież każdy czegoś chce – jednym smakują podane potrawy, a innym nie. Koniec końców, zamiast odpoczywać i cieszyć się czasem spędzonym w gronie najbliższej rodziny, musimy martwić się o dobrą organizację. I jak tu się nie stresować?

Jak przeżyć święta i nie zwariować?

O tym, czy święta będą udane czy też nie decydujemy sami. Jeśli dobrze się zorganizujemy, wówczas mamy pewność, że nic nas nie wyprowadzi z równowagi. Zacznijmy więc od zaplanowania wszystkich czynności, które okażą się niezbędne w czasie planowania świąt. Co możemy zrobić znacznie wcześniej? Na przykład zakupy produktów suchych – mąka, cukier czy owoce w puszce to produkty, które swobodnie mogą poczekać kilka tygodni, nim ich użyjemy. Ostatnie zakupy możemy zrobić na kilka dni przed samymi świętami.Sprzątanie jest chyba najbardziej czasochłonne – chcemy, by dom błyszczał, gdy zjawią się niespodziewani goście. Bardzo często w sprzątaniu przedświątecznym widzimy również okazję do tego, by wykonać większe prace, takie jak pastowanie podłóg czy mycie okien. Możemy to zrobić tydzień lub dwa przed świętami. Pomyślmy o tym wcześniej i spróbujmy znaleźć czas na takie czynności.

Razem jest zawsze raźniej!

Nie bierzmy sobie wszystkiego na głowę – jeśli czegoś nie zdążymy zrobić, to naprawę nic się nie stanie. Jeśli chcemy zdążyć ze wszystkim, zaangażujmy do pomocy najbliższych. Dzięki temu ten czas upłynie w rodzinnej atmosferze i wprawi nas w dobry humor na resztę wolnego.

Co zrobić, gdy stres bierze górę?

Oczywiście, może dojść do takiej sytuacji, że jednak, mimo ogromnego wysiłku, nie uda nam się wszystkiego zaplanować i zorganizować. W takich sytuacjach ważne jest, by stres nie zdominował przedświątecznego czasu. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z natłokiem obowiązków, nie panikujmy. Sięgnijmy po produkt zalecany do stosowania w okresach wzmożonego narażenia na stres, na przykład po suplement diety Nervomix Control https://www.apteka-melissa.pl/grupa/nervomix.html. Zawarte w nim składniki naturalnego pochodzenia, takie jak melisa, głóg czy kwiat lawendy, sprawiają, że można kontrolować nadmierne napięcie nerwowe. Jeśli stres jest na tyle silny, że nie pozwala nam zasnąć w nocy, wówczas można sięgnąć po suplement diety Nervomix Sen zawierający melisę oraz szyszki chmielu. Dzięki takiemu połączeniu składników można przespać całą noc, by rano czuć się wypoczętym.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Certyfikaty i wyróżnienia