Legalna apteka
2018-08-14
Zdrowie dziecka

Rodzaje butelek dla niemowląt - butelka antykolkowa, treningowa, kubki niekapki

Obecnie, kiedy w sklepach z akcesoriami dla niemowląt dostępnych jest tak wiele różnych butelek do karmienia, wybór odpowiedniej nie jest łatwy. Poniżej znajdziesz podpowiedź i krótką charakterystykę najbardziej popularnych i najczęściej użytecznych butelek.

 Rodzaje butelek dla niemowląt  - butelka antykolkowa, treningowa, kubki niekapki - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Butelka dla niemowlaka


Przy wyborze butelki dla niemowlaka kierować należy się jego wiekiem oraz rodzajem diety. Butelka umożliwia uzupełnienie karmienia piersią, czyli tzw. karmienie mieszane, np. kiedy matka nie ma wystarczającej ilości pokarmu, lub rozbudowanie diety, gdy dziecko jest starsze i potrzebuje większych ilości składników odżywczych.


Za pomocą butelki dzieci uczą się również samodzielnego picia herbatek czy soczków. Butelki mogą różnić się również smoczkami o różnym przepływie – warto zwrócić na nie uwagę, dobierając butelkę zależnie od tego, czy będzie ona służyła podawaniu dziecku kaszki, mleka czy soczku.

Butelka antykolkowa

W pierwszych miesiącach po urodzeniu, bardzo częstą dolegliwością są kolki. Dochodzi do nich, kiedy dziecko podczas jedzenia połyka zbyt duże ilości powietrza. W tym celu stworzono butelkę antykolkową, która, dzięki wyposażeniu w odpowietrzany zawór, uniemożliwia dostanie się powietrza wraz z pokarmem do ust dziecka. Dzięki niemu butelka antykolkowa zmniejsza ryzyko wystąpienia u niego kolki. Właśnie dlatego warto zastąpić nią tradycyjną butelkę i tym samym zapobiec przykrym dolegliwościom u dziecka.

Butelka treningowa

To rodzaj butelki dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia, która uczy dziecko samodzielnie utrzymać butelkę. Butelki treningowe wyposażone są w miękki ustnik z zabezpieczeniem uniemożliwiającym wypływanie pokarmu oraz specjalne uchwyty dostosowane do małych rączek.

Kubek niekapek

To kolejna propozycja dla dzieci uczących się samodzielnego picia. Choć wydaje się być stworzony dla starszych dzieci, niektóre z nich są kierowane już do 3-miesięcznych niemowląt.


Butelek dla niemowląt jest wiele. Różnią się zarówno funkcją, jak i pojemnością. Wybierając ją dla swojego dziecka, należy kierować się etapem rozwoju, na jakim jest niemowlę. Zależnie od wieku, będzie ono potrzebowało innej pojemności, ustnika o różnym przepływie, uchwycie czy zastosowaniu. W internetowej Aptece Melissa znajdziesz szeroki wybór butelek dla niemowląt: https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/butelki,801.html. Wybierz spośród nich odpowiednią dla Twojego dziecka! Znajdziesz tu także akcesoria ułatwiające dokładne czyszczenie i suszenie butelek.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Ulewanie u niemowlaka to częsta dolegliwość i chociaż zazwyczaj nie oznacza poważniejszych problemów ze zdrowiem,...
CZYTAJ
Duży wybór butelek dla niemowląt dostępnych na rynku może budzić wątpliwości, która z nich będzie...
CZYTAJ
Stawianie pierwszych, rodzicielskich kroków i wchodzenie w świat dziecięcych przyborów i akcesoriów może jawić...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia