2018-05-15
Porady

Sildenafil – substancja wspomagająca leczenie problemów z erekcją

Zaburzenia erekcji to szczególnie delikatny i wstydliwy problem dla mężczyzn. Na szczęście, od momentu pojawienia się na rynku sildenafilu – składnika o udowodnionej skuteczności, problemy z potencją stają się uleczalne.

 Sildenafil – substancja wspomagająca leczenie problemów z erekcją - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Sildenafil – na problemy z erekcją


Sildenafil to składnik, który umożliwia osiągnięcie długotrwałego wzwodu poprzez stymulację przepływu krwi w prąciu. Poprzez zwiększenie dopływu krwi do prącia przywraca zaburzony mechanizm erekcji w sytuacji pobudzenia seksualnego. Tlenek azotu, uwalniany w ciałach jamistych prącia podczas stymulowania seksualnego, aktywuje mechanizm erekcji. Powoduje on szereg przemian chemicznych, których efektem jest rozkurczanie mięśni gładkich w ciałach jamistych. Sildenafil blokuje enzym - fosfodiesterazę typu 5 - hamujący erekcję, w efekcie czego rozszerza naczynia krwionośne i umożliwia zwiększony napływ krwi do penisa. Efektem jego działania jest silny i długotrwały – trwający nawet do kilku godzin - wzwód, do wywołania którego wystarczy delikatny bodziec podniecający. Należy jednak pamiętać, że stymulacja jest konieczna by wywołać erekcję – bez niej sildenafil nie wywoła wzwodu.


Działanie sildenafilu sprawdza się w przypadku zaburzeń erekcji o podłożu neurologicznym oraz psychicznym. W przypadku niskiego ciśnienia krwi czy zaniku ciał jamistych nie poprawia on funkcji seksualnych.

Stosowanie sildenafilu


Preparat z sildenafilem należy przyjąć co najmniej godzinę przed stosunkiem seksualnym. Warto wiedzieć, że w przypadku spożycia go w trakcie posiłku, na reakcje organizmu można czekać nieco dłużej. Zalecana dawka dobowa wynosi od 25 mg do 100 mg. Przed rozpoczęciem przyjmowania produktu, warto skonsultować się z lekarzem, bowiem przedawkowanie może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, w tym spowodować nieodwracalną wtórną impotencję.


Sildenafil jest obecny w wielu lekach bez recepty i na receptę – zależnie od stężenia, w jakim występuje. Preparatem zwierającym sildenafil w stężeniu 25 mg i dostępnym bez recepty jest Mensil. To lek dla dorosłych mężczyzn, którzy miewają problemy z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu. Występuje on w formie dyskretnych tabletek do rozgryzania i żucia, które rozpuszczają się w ustach, nie wymagają popijania i wyróżniają się miętowym smakiem.


Zaburzenia erekcji przyczyniają się do znacznego obniżenia samopoczucia i spadku pewności siebie u mężczyzn. Sildenafil jest odpowiedzią na ten problem i skutecznie wspiera funkcje seksualne u mężczyzn, poprawiając nie tylko sprawność ale i samoocenę.

Przeczytaj także:
Seks w ciąży,   6 czynników wpływających na spadek libido,   zmysłowe gadżety dla par,   Starania o dziecko - jak nie zwariować, gdy nie udaje się zajść w ciążę od razu?,   Ile trwa średnio stosunek seksualny w Europie?,   Zaburzenia erekcji - wstydliwy problemZdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Wbrew obiegowym opiniom to nie wyłącznie zdrowie przyszłej matki wpływa na planowaną ciążę, a później...
CZYTAJ
W życiu mężczyzny seks jest równie ważny (lub nawet ważniejszy) niż piłka nożna i emocje...
CZYTAJ
Coraz więcej par ma problem z zostaniem rodzicami. Niektórym może się wydawać, że kłopoty z...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia