Legalna apteka
2017-06-22
Zdrowie mężczyzny

Sposoby leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn

Łysienie androgenowe, nazywane również łysieniem typu męskiego, to najczęstsza przyczyna utraty włosów u mężczyzn. Znaczna zmiana wyglądu, jaką powoduje, jest źródłem ogromnych kompleksów. Mężczyźni dotknięci łysieniem androgenowym stopniowo tracą włosy, począwszy od skroni. Na czubku głowy natomiast włosy stają się coraz to cieńsze i wraz z upływem czasu również one wypadają. W przypadku łysienia androgenowego, rzadko dochodzi do całkowitego wyłysienia, po bokach oraz z tyłu głowy zostaje zachowany pas włosów. Pierwsze objawy łysienia androgenowego pojawiają się u mężczyzn między 20. a 30. rokiem życia. Można je rozpoznać poprzez obserwację skroni, gdzie rozpoczyna się powstawanie tzw. zakoli. Kolejnym krokiem jest przerzedzenie włosów na szczycie głowy.

 Sposoby leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Leczenie łysienia androgenowego


Choć spora część mężczyzn akceptuje zmiany związane z utratą włosów, większość poszukuje „złotej metody“, by zatrzymać proces łysienia. Osoby dotknięte łysieniem androgenowym mają do dyspozycji różne metody leczenia, które pozwalają zatrzymać lub przynajmniej zmniejszyć utratę włosów. Jeśli leczenie zostanie podjęte we wczesnym stadium łysienia, możliwy jest nawet wzrost nowych włosów w miejscach, gdzie doszło do przerzedzenia.

Minoksidil – nadzieja dla osób z łysieniem androgenowym

Zaobserwowanie pobudzenia wzrostu włosów u osób leczonych na nadciśnienie tętnicze okazało się prawdziwym przełomem w zapobieganiu łysienia androgenowego. Pacjenci, którym podawano minoksydil jako lek rozszerzający naczynia krwionośne i poprawiający krążenie, zaobserwowali zahamowanie postępu łysienia oraz częściowy odrost włosów. Od tego momentu minoksidil zyskał nowe zastosowanie. W łysieniu androgenowym aplikuje się go bezpośrednio na skórę głowy, w miejscach widocznych przerzedzeń włosów. Kuracja jest skuteczna, jednak wymaga dużego zaangażowania. Preparat należy aplikować na skórę 2 razy dziennie, a efekty są widoczne dopiero po kilku miesiącach regularnego wcierania.

Łysienie androgenowe – rozwiązanie dla Ciebie

Preparatem, który zawiera rewolucyjny składnik – minoksidil jest Loxon 2%: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/loxon-2-60-ml,3731.html. Płyn ten służy do wcierania w skórę głowy. Skutecznie odwraca i hamuje miniaturyzację mieszków włosowych oraz działa silnie pobudzająco na namnażanie się komórek mieszków włosowych w fazie wzrostu. Dzięki niemu zahamowanie wypadania włosów widoczne jest w drugim, natomiast porost włosów po czwartym miesiącu stosowania.

Przeczytaj także:
Jak wzmocnić włosy?,   Wypadanie włosów,   Wypadanie włosów po porodzie,   Wypadanie włosów po COVID-19,   Przyczyny łamliwych włosówZdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Z problemem wypadających włosów boryka się bardzo duża część naszego społeczeństwa. Przyczyn może być wiele....
CZYTAJ
Odmienne dla kobiet i mężczyzn zapotrzebowanie na witaminy wynika przede wszystkim z różnych mechanizmów przemiany...
CZYTAJ
Jeszcze do niedawna jedynymi używanymi przez mężczyzn kosmetykami były mydło i woda. Jednak na przestrzeni...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia