• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 59 zł, przy wyborze wysyłki DPD, InPost, ORLEN Paczka, DHL POP
Legalna apteka
2021-06-25
Zdrowie dziecka

Spray Fitonasal - naturalny sposób na katar u dzieci i dorosłych

Naturalne sposoby na katar to idealny wybór dla osób, które z różnych powodów nie mogą stosować tradycyjnych leków łagodzących tę dolegliwość, mają podrażnioną śluzówkę nosa lub gdy katar utrzymuje się u nich przez długi czas (cierpią na katar chroniczny). To również najlepszy wybór dla dzieci, u których łatwo dochodzi do wysuszenia i nieprzyjemnego podrażnienia śluzówki. Naturalne sposoby na katar alergiczny lub towarzyszący przeziębieniu obejmują przede wszystkim inhalacje z dodatkiem olejków eterycznych, a także wykorzystanie wody morskiej do nawilżania nosa. Czasem jednak to nie wystarczy - wtedy warto sięgnąć po naturalne sposoby na zatkany nos u dziecka (lub dorosłego), oparte na roślinnych składnikach o udowodnionej skuteczności. Preparatem, który odpowiada temu opisowi jest spray Fitonasal Pediatric od marki Aboca. Zapraszamy do zapoznania się z opisanymi poniżej właściwościami produktu oraz możliwościami zastosowania u maluchów i ich rodziców.

 Domowe sposoby na zatkany nos u dziecka
Spis treści

Co wyróżnia spray Fitonasal spośród innych produktów tego typu?

Naturalne sposoby na katar, takie jak inhalacje z wykorzystaniem olejków eterycznych, mogą być uciążliwe w przygotowaniu. Dodatkowo takie olejki mają wysoki potencjał uczulający, a ich wysokie stężenie może doprowadzić nawet do efektu odwrotnego, niż zamierzony - a więc do podrażnienia śluzówki nosa. Z kolei naturalny spray do nosa na bazie wody morskiej zdecydowanie nawilża śluzówkę, ale w żaden sposób nie wpływa na zminimalizowanie dokuczliwego kataru lub na skrócenie jego trwania. Jeśli znasz wymienione powyżej sposoby na zatkany nos u dziecka, ale nie stosujesz ich ze względu na przytoczone minusy tych rozwiązań, to naturalny spray do nosa Fitonasal Pediatric jest odpowiedzią na potrzeby Twoje i Twojej rodziny! Co wyróżnia go spośród innych produktów dostępnych na rynku, mających łagodzić skutki kataru? 

  • Naturalny spray Fitonasal jest stworzony wyłącznie z naturalnych składników (zawiera kompleks TIANNISAL, składający się z tanin i halitu - a więc z wyciągów roślinnych oraz minerałów) i można używać go już od 6 miesiąca życia. 
  • Idealnie sprawdza się u małych dzieci, które jeszcze nie potrafią wydmuchać nosa oraz u starszych maluchów, wydmuchujących nos w nieprawidłowy sposób. 
  • Ma ergonomiczną końcówkę, rozpylającą delikatną mgiełkę, która nie powoduje u dzieci odruchu cofania głowy i nie jest dla nich w żaden sposób nieprzyjemna. 
  • Działa dwojako: z jednej strony, dzięki właściwościom osmotycznym ułatwia przenikanie wody z komórek i tkanek, tym samym pomagając „odetkać nos”, a oprócz tego jego działanie antyoksydacyjne i mukoadhezyjne (w wyniku którego szczelnie powleka błonę śluzową) chroni śluzówkę przed wysuszeniem. 
  • Z uwagi na łagodny, a jednocześnie skuteczny skład pochodzący z natury, spray Fitonasal Pediatric można stosować zawsze wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba. Standardowe dawkowanie obejmuje podawanie preparatu rano i wieczorem, natomiast w momencie „niespodziewanego” zatkania nosa również bezpieczne będzie podanie kolejnej dawki.

Zastosowanie opisanego powyżej, naturalnego sprayu do nosa może być sposobem na zatkany nos u dziecka w przebiegu przeziębienia czy grypy, ale również sposobem na katar alergiczny. Wyjątkowa formuła sprawia, że produkt ten sprawdzi się w łagodzeniu objawów ze strony górnych dróg oddechowych przy wielu chorobach i dolegliwościach.


Naturalny spray do nosa przy przeziębieniu i grypie

Naturalne sposoby na katar u dzieci są wykorzystywane przede wszystkim w przebiegu chorób zajmujących górne drogi oddechowe. Najczęściej mowa tu o przeziębieniu, grypie, innych infekcjach wirusowych, ale również o anginie czy zapaleniu migdałków - wszystkim tym przypadłościom może towarzyszyć katar. Zwykle prowadzi on do zatkania nosa, sprawia kłopoty w oddychaniu, może wywoływać bóle głowy oraz ból gardła (jeśli spływa po tylnej jego ścianie), a nawet przyczynić się do… nawrotów infekcji.


Naturalny sposób na katar w postaci zastosowania sprayu Fitonasal sprawdzi się we wszystkich wymienionych powyżej przypadkach. Jeśli wydzielina z nosa jest gęsta i utrudnia oddychanie, wówczas preparat pomoże ją rozwodnić, a tym samym - szybko usunąć z jamy nosowej. Warto tutaj pamiętać, że szybka ewakuacja wydzieliny z górnych dróg oddechowych przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości u dzieci czy dorosłych, ale również minimalizuje ryzyko wtórnego zakażenia bakteriami lub wirusami znajdującymi się w wydzielinie (przy spływaniu po tylnej ścianie gardła).


Sposoby na katar alergiczny? Wypróbuj spray Fitonasal

Inną przypadłością, poza infekcjami górnych dróg oddechowych (zarówno wirusowymi, jak i bakteryjnymi), której również towarzyszy katar jest… alergia. I choć klasyczne sposoby na katar alergiczny są najpopularniejszym rozwiązaniem (obejmują zwykle podawanie leków przeciwhistaminowych oraz obkurczających śluzówkę nosa), to ich stałe przyjmowanie przez cały sezon pylenia uczulających roślin jest naprawdę uciążliwe i obciążające dla organizmu. Należy tutaj dodać, że zwykle katar wywołany alergią różni się od tego, który towarzyszy przeziębieniu i grypie - jest wodnisty, cieknący, trudny do opanowania - zwłaszcza u dzieci.


Przedstawiony powyżej spray Fitonasal może być doskonałym sposobem na katar alergiczny. Przede wszystkim można używać go często - praktycznie zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Jego poręczną butelkę zawsze warto mieć przy sobie (także w wakacyjnej apteczce) i stosować preparat, gdy poczujemy nieprzyjemne ściągnięcie i charakterystyczne pieczenie w nosie. W przeciwieństwie do środków działających agresywnie i ściągająco na śluzówkę, Fitonasal tworzy na tejże śluzówce ochronny film - to sprawia, że nie zostanie ona wysuszona i nie będzie dawała przykrych objawów w postaci pieczenia, kłucia czy tkliwości. Jeśli więc jesteś alergikiem lub alergiczką, a Twoje dziecko także cierpi w sezonie pylenia roślin (lub na skutek kontaktu z innymi alergenami), naturalny sposób na katar w postaci Fitonasalu Pediatric zdecydowanie zda egzamin!


Naturalny spray do nosa sprawdzi się przy tikach wokalnych

Mało znaną przypadłością dziecięcą, ale jednocześnie mogąca dawać objawy w postaci kataru lub wysuszenia śluzówki nosa, są tiki wokalne. To zaburzenie laryngologiczne, które obejmuje uporczywy kaszel o nieznanym podłożu, ale również częste pociąganie nosem. Przyczyną tików wokalnych u dzieci są głównie przerośnięte migdałki, choć często zdarza się, że uporczywe pociąganie nosem stanowi reakcję organizmu na stres. Gdy zaobserwujemy u swojego dziecka tiki wokalne, a jednocześnie nie przechodzi ono aktualnie żadnej choroby, należy udać się do laryngologa dziecięcego. W międzyczasie jednak warto zapobiegać wysuszeniu śluzówki nosa na skutek częstego i intensywnego wciągania powietrza - tutaj także idealnym rozwiązaniem będzie spray Fitonasal.


Naturalne sposoby na katar u dzieci są nieinwazyjną metodą na pozbycie się tej dolegliwości oraz na ochronę wrażliwej śluzówki nosa, która przecież pełni funkcję ochronną i filtrującą. Uzupełnienie domowej lub wakacyjnej apteczki o spray Fitonasal Pediatric może okazać się więc strzałem w dziesiątkę!

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Nieżyt nosa, jest dla najmłodszych bardzo dokuczliwą dolegliwością. Maluchy nie potrafią same wydmuchać swojego noska,...
CZYTAJ
Aspirator do nosa to niezbędnik każdego rodzica. Dziecięcy katar znacznie utrudnia oddychanie, przez co niemowlę...
CZYTAJ
Katar, zwany również ostrym nieżytem nosa, jest popularną dolegliwością, która najczęściej dokucza nam już od...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia