2017-04-26
Suplementacja

Suplementacja odżywiająca łamliwe paznokcie

Rozdwajające się, łamliwe paznokcie to zmora niejednej kobiety. Czynniki zewnętrzne, używanie środków chemicznych podczas prac domowych lub nadwrażliwość na lakiery i zmywacze powoduje, że paznokcie stają się łamliwe, miękkie i łatwo się rozdwajają. Zamiast zdobić dłonie, stają się powodem kompleksów. Przyczyny tak złego stanu paznokci mogą być różne: naturalny proces starzenia, nadużywanie środków drażniących płytkę paznokcia, częsty kontakt z wodą, niedobory wapnia. Jednak najczęstszą przyczyną jest nieodpowiednia dieta.

 Suplementacja odżywiająca łamliwe paznokcie - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Sposoby na łamliwe paznokcie

Istnieje wiele domowych sposobów na regenerację paznokci. Jednym z nich jest pielęgnowanie i odżywianie ich poprzez wcieranie oleju rycynowego, lnianego lub arganowego w płytkę paznokcia. Jednak przy utrzymujących się przez dłuższy czas problemach z łamliwością i rozdwajaniem mogą nie przynosić zamierzonych efektów. Zazwyczaj w takich sytuacjach rozwiązaniem jest dopiero wprowadzenie odpowiedniej suplementacji uzupełniającej niedobory witaminowe w organizmie, a co za tym idzie usuwające przyczynę słabej kondycji paznokci. Paznokcie są odżywiane przez naczynia krwionośne, dlatego tak ważne jest wzmacnianie ich od wewnątrz. Poza suplementacją nie należy zapominać o zrównoważonej, bogatej w produkty zawierające przede wszystkim witaminę D, diecie oraz piciu dużych ilości wody.

Łamliwym paznokciom powiedz STOP!

Skuteczność w poprawie kondycji łamliwych paznokci przynoszą także preparaty multiwitaminowe. Dzięki zawartości kompleksu witamin i minerałów sprawiają, że paznokcie stają się piękne i mocne. Przy okazji, zawarte w nich składniki wpływają pozytywnie na kondycję całego organizmu, zwłaszcza na włosy i skórę, które potrzebują podobnych substancji odżywczych, co paznokcie. Do podstawowych witamin i minerałów, które wzmacniają i odżywiają paznokcie zalicza się: wapń, żelazo, witaminy z grupy B, witaminę A, biotynę, kwas foliowy, krzem, cynk, magnez oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Witamina A oraz żelazo wzmacniają płytkę paznokcia i sprawiają, że ma ona równą fakturę. Witaminy w grupy B odpowiadają za stymulację wzrostu i zabezpieczenie przed łamaniem się. Z kolei cynk i kwas foliowy, poza wzmocnieniem paznokci, zapobiegają pojawianiu się na ich powierzchni zmian, m.in. białych plamek. Biotyna pobudza ich wzrost i zwiększa grubość.


Stosując kurację suplementami, mającymi na celu wzmocnienie łamliwych paznokci, należy uzbroić się w cierpliwość. Efekty zazwyczaj stają się widoczne dopiero po ok. trzech miesiącach regularnego stosowania. Bez wątpienia jednak warto na nie poczekać. Szczególnie, że poza pięknym wyglądem paznokci wzmocnieniu ulega cały organizm, któremu dostarczane są niezbędne witaminy i minerały. Produktem, którym warto uzupełnić niedobory witaminowe i poprawić kondycję łamliwych paznokci jest Merz Spezial Dragees: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/merz-spezial-wzmocnij-wlosy-i-paznokcie-60-draz,1620.html. Drażetki Merz Spezial to kompozycja witamin zawierająca w jednym preparacie wszystkie niezbędne substancje dla pięknej skóry, włosów i paznokci.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Słabe paznokcie to paznokcie kruche, łamiące się, nieestetyczne, z rozdwajającymi się końcówkami. Istnieją jednak na...
CZYTAJ
Każda kobieta zna ten problem. Są łamliwe, rozdwajające się lub pożółkłe od prac domowych, częstego...
CZYTAJ
Przyczyną złej kondycji paznokci jest najczęściej dieta uboga w składniki mineralne i witaminy. Może to...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia