• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 59 zł, przy wyborze wysyłki ORLEN Paczka
Legalna apteka
2017-08-23
Porady

Tampon czy podpaska - jak wygląda higiena intymna latem?

Każda kobieta chce czuć się atrakcyjnie i komfortowo, szczególnie podczas wakacji. Właśnie dlatego na plażę wybieramy stroje kąpielowe, które pozwolą opalić jak największą powierzchnię ciała, a w letnie dni lekkie i przewiewne ubrania, które podkreślają zalety kobiecej sylwetki. Są jednak dni, podczas których nie czujemy się świeżo, lekko i komfortowo. Wiele kobiet na czas menstruacji rezygnuje z aktywności fizycznej i czuje się mocno ograniczonymi przez „te dni“ w obawie przed przeciekaniem, nieprzyjemnym zapachem, czy plamami na ubraniach. Przeczytaj, jaki sposób higieny intymnej i ochrony wybrać, by podczas okresu czuć się świetnie, jak każdego innego dnia!

 Tampon czy podpaska - jak wygląda higiena intymna latem? - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Tampon vs. podpaska – co zapewni lepszą ochronę?

Może się wydawać, szczególnie osobom, które nie używały tamponów, że ich aplikacja lub samo używanie powoduje dyskomfort. Nic bardziej mylnego! Producenci we współpracy z ginekologami opracowali kształt tamponu w taki sposób, by doskonale dostosowywał się do kształtu pochwy oraz obfitości krwawienia. Dodatkowo, materiał, z jakiego wykonane są tampony ułatwia aplikację i przy regularnym wymienianiu nie powoduje podrażnień, ani uczuleń. Wywołują je najczęściej właśnie podpaski, które aby zapewnić jak największą chłonność nasączane są specjalnymi związkami chemicznymi, co powoduje reakcję alergiczną. Należy pamiętać, że podpaska ma bardzo bliski i trwający kilka godzin kontakt z najbardziej wrażliwą skórą kobiety. Wyposażona w tzw.skrzydełka bardzo często wywołuje niegroźne, lecz powodujące duży dyskomfort obtarcia. Ponadto, ze względu na plastikową powłoczkę, którą jest pokryta podczas długotrwałego przebywania w jednej pozycji powoduje odparzenia.

Sport i pływanie a higiena intymna

Na niekorzyść używania podpasek latem przemawia również to, iż nie nadają się do stosowania podczas uprawiania sportu, zwłaszcza pływania. A takie ograniczenie, zwłaszcza latem jest wyjątkowo niekorzystne. Intensywne ćwiczenia mogą przyczynić się do przesunięcia podpaski lub jej podwinięcia, co oprócz oczywistego dyskomfortu znacznie częściej powoduje poplamienia bielizny i ubrania niż tampon. Podpaska nie daje też możliwości użycia jej podczas kąpieli w basenie czy morzu. Co więcej, nie jest na tyle dyskretna by używać jej w trakcie noszenia stroju kąpielowego. Tampon, po aplikacji nie przesuwa się, jest dyskretny i komfortowy. Bez problemu używając go, można zażywać kąpieli, uprawiać sport czy po prostu prezentować się w kostiumie na plaży. Jego cechami charakterystycznymi są zwiększona chłonność, która nie pozwala na przeciekanie oraz specjalne rowki,umożliwiające równomierne odprowadzanie wilgoci w tamponie. 

Wybór pomiędzy podpaską, a tamponem jest kwestią indywidualną. Jednak w okresie wakacyjnym, jeden z tych produktów wydaje się być bezkonkurencyjny. Dyskrecja, jaką zapewniają tampony jest bezcenna, zwłaszcza gdy okres zbiegnie się z urlopem, podczas którego prezentować się będziemy w bikini. W ofercie internetowej Apteki Melissa znajdziesz wiele gwarantujących komfort i ochronę tamponów w atrakcyjnych cenach https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/tampony,808.html Produkty te pomogą Ci zadbać o higienę okolic intymnych, a jednocześnie zapewnią komfort, uczucie świeżości i dyskrecję podczas tych szczególnych dni w miesiącu.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Właściwa higiena jest kluczowa dla poczucia komfortu, zdrowia i dobrego samopoczucia. Szczególnie wymagające są sfery intymne,...
CZYTAJ
Bóle menstruacyjne to problem, z którym regularnie zmaga się wiele kobiet. Bolesne dolegliwości dotyczą przede...
CZYTAJ
Większość kobiet cierpi w czasie miesiączkowania na bóle o charakterze skurczów, odczuwalne w podbrzuszu. Statystycznie...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia