• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 59 zł* Sprawdź!
  • Skorzystaj z wyszukiwarki
Legalna apteka
2017-04-26
Suplementacja

Ziołowe środki uspokajające – sprawdzony sposób na skołatane nerwy

Ziołowe środki uspokajające to preparaty roślinne dostępne w postaci tabletek, saszetek lub herbatek ziołowych. W przeciwieństwie do leków syntetycznych, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, nie powodują uzależnień ani skutków ubocznych. Są polecane w leczeniu nerwicy, bezsenności i zaburzeniach snu, depresji oraz stanach lękowych. Preparaty ziołowe stanowią bogatą grupę składników, których działanie wpływa na równowagę psychiczną. Ziołolecznictwo stosowane w problemach na tle nerwowym najczęściej wykorzystuje kozłka lekarskiego, melisę lekarską oraz chmiel zwyczajny. Środki uspokajające, oparte na tych składnikach, pozwalają zredukować stres, napięcia nerwowe oraz opanować negatywne emocje. Są idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z permanentnym stresem i napięciem nerwowym, a przy tym nie chcą ingerować w stan swojego zdrowia lekami syntetycznymi. Sprawdź, jakie zioła warto stosować, by uleczyć skołatane nerwy.

 Ziołowe środki uspokajające – sprawdzony sposób na skołatane nerwy - Apteka internetowa Melissa
Spis treści

Najważniejsze ziołowe środki uspokajającego dla każdego


Wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, rozpoznawalnego bardziej pod nazwą waleriana, to jedno z najczęściej stosowanych ziół w leczeniu napięć emocjonalnych. Ten naturalny środek uspokajający ułatwia zasypianie i uspokaja, działając wyciszająco na organizm w stanach napięć nerwowych. Kozłek lekarski posiada też inne właściwości lecznicze, przede wszystkim rozkurczające, dzięki czemu znajduje zastosowanie w czasie dolegliwości żołądkowych oraz bolesnych menstruacji.


Melisa lekarska, kolejny ziołowy środek uspokajający, swoje działanie zawdzięcza olejkowi eterycznemu. Melisa nie tylko uspokaja, ale też działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, znosi napięcie nerwowe oraz mięśniowe, regeneruje układ nerwowy, pobudza trawienie i zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, a także łagodzi ból, zwłaszcza menstruacyjny.


Szyszki chmielu, podobnie jak melisa, zawierają olejek eteryczny, dzięki któremu działają uspokajająco, bakteriostatycznie, moczopędnie i wpływają na poprawę trawienia. Utrudniają one przenoszenie bodźców do układu nerwowego. Stosuje się je w stanach wzmożonego napięcia, niepokoju, nadpobudliwości nerwowej oraz u osób posiadających problemy z zasypianiem, bowiem chmiel wykazuje działanie nasenne.


Serdecznik pospolity to ziele znane przede wszystkim z pozytywnego działania na serce oraz obniżanie ciśnienia krwi. Jednak serdecznik ma też zastosowanie w leczeniu stanów lękowych, niepokoju, nadmiernej pobudliwości nerwowej oraz bezsenności. Działa uspokajająco i odprężająco na układ nerwowy.

Ziołowe środki uspokajające bezkonkurencyjne w walce z nerwami

Ziołowe środki uspokajające doskonale sprawdzają się w leczeniu stanów nerwowych, a ich niewątpliwą przewagą nad lekami syntetycznymi jest to, że nie wywołują one działań niepożądanych, nie otępiają ani nie uzależniają. Preparatem, który pomoże załagodzić trudności z zasypianiem na tle nerwowym, stanami niepokoju, pobudzeniem ruchowym, nadpobudliwością nerwową, a nawet nerwicą wegetatywną, jest Labofarm: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/labofarm-tabletki-uspokajajace-90-tabl,1532.html. Dzięki zawartym w nim wyciągom z korzenia kozłka lekarskiego, szyszkom chmielu, liściom melisy oraz ziela serdecznika przynosi ukojenie w stanach napięcia nerwowego, uspokaja i ułatwia zasypianie.

Zdjęcie autora
Autor
mgr farm. Izabela Kurowska

Przedmiotem jej zainteresowań od zawsze było zdrowie - ukończyła więc studia farmaceutyczne na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Jej wykształcenie, a także poczucie misji w niesieniu pomocy ludziom, zaowocowały praktycznym, wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami aptek oraz z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi, wynikającymi z takich schorzeń jak nadwaga czy otyłość. Swoją postawą – w pracy i poza nią – promuje holistyczne podejście do zdrowego stylu życia, obejmującego zarówno właściwe żywienie, jak i aktywność fizyczną.

W Aptece Melissa pełni między innymi funkcję eksperta w Strefie Wiedzy, dzieląc się swoimi wskazówkami i spostrzeżeniami w przystępny sposób, w ramach artykułów poradnikowych. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, w których na co dzień stara się zaszczepić pasję do zdrowego stylu życia. Sama w wolnym czasie biega i ćwiczy z kettlebell, a dodatkowo rozwija swoją kolejną pasję, związaną z kosmetologią – a mianowicie pasję do naturalnej pielęgnacji twarzy i ciała.

Podobne wpisy
Naturalne kosmetyki zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Zamiast dokonywać ślepego wyboru, sugerując się ładnym opakowaniem...
CZYTAJ
Krzyki, hałasy, głośna muzyka puszczana przez sąsiada, korki, transport publiczny, stres w pracy – wszystkie...
CZYTAJ
Żyjemy w ciągłym biegu – praca, dom, dzieci – obowiązki, obowiązki i jeszcze raz obowiązki....
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia