1. Produkty w kategoriach
    (5 produkty)

Alugastrin - na problemy związane z układem pokarmowym

Producentem popularnego leku bez recepty na dolegliwości ze strony układu pokarmowego jest przedsiębiorstwo Urgo Polfa Łódź. Powstało ono z połączenia polskiej firmy farmaceutycznej Polfa Łódź, która od 1933 roku zajmuje się produkcją suplementów i leków, oraz francuskiej firmy Urgo, która działa od 1880 i oferuje innowacyjne materiały opatrunkowe. Jedną z najpopularniejszych marek z portfolio firmy jest Alugastrin, lek wskazany do objawowego stosowania w przypadku wystąpienia nadkwaśności soku żołądkowego. Polecany jest również przy uszkodzeniach błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, wywołanych przez czynniki wrzodotwórcze (np. niesteroidowe leki przeciwzapalne) oraz w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Alugastrin - na zgagę, ból oraz ochronnie na przełyk i żołądek

Alugastrin to lek zobojętniający nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Produkt dostępny jest w formie tabletek oraz białej zawiesiny o miętowym zapachu. Preparat łagodzi ból będący efektem nadmiaru kwasu solnego w soku żołądkowym. Nie powoduje przy tym nadmiernej alkalizacji soku żołądkowego i tym samym wtórnego pobudzenia wydzielania kwasu solnego. Ponadto, wykazuje działanie ochronne na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy, dzięki czemu nie dochodzi do nadmiernej alkalizacji soku żołądkowego. Lek zawdzięcza swoją skuteczność m.in węglanowi dihydroksyglinowo-sodowemu. Ten działa ściągająco na błonę śluzową żołądka i przeciwzapalnie, a także zobojętnia nadmiar kwasu solnego. Alugastrin - jak długo stosować, aby uzyskać zadowalające efekty? O tym powinien zdecydować lekarz, dlatego przed użyciem leku warto skontaktować się z nim lub ewentualnie z farmaceutą. Alugastrin tabletki i zawiesina mogą być stosowane przez dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Alugastrin w ciąży? Zarówno kobiety ciężarne, jak i karmiące piersią przed spożyciem leku powinny stosonsultować ten fakt z lekarzem; zachowanie ostrożności jest niezbędne zwłaszcza w I trymestrze ciąży.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Dziurawiec zwyczajny to średniej wielkości roślina o drobnych żółtych kwiatach, która jest powszechnie traktowana jako...
CZYTAJ
Chrzan to roślina popularnie stosowana w kuchni polskiej. Jest ceniona przede wszystkim za swoje walory...
CZYTAJ
Kosmetyki Ewy Chodakowskiej - beBIO - przebojem wdarły się na rynek beauty i zawładnęły sercami...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia