Apteczka na przeziębienie - co warto mieć zawsze pod ręką?

Boli Cię gardło? Ciągle kichasz? Czujesz zmęczenie i senność? A może masz dreszcze i bóle mięśniowe? Całkiem możliwe, że dopadło Cię przeziębienie. Przeziębienie to choroba wirusowa, którą łatwo pomylić z grypą. Przebieg infekcji, choć dokuczliwy, ma tutaj jednak znacznie łagodniejszy przebieg. O przeziębienie nietrudno, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmienne warunki pogodowe sprzyjają zachorowaniom. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką produkty, po które możesz sięgnąć w razie wystąpienia pierwszych objawów i tym samym uporać się z nieprzyjemnym samopoczuciem. Jak skompletować apteczkę na przeziębienie?

Apteczka na przeziębienie - jakie leki powinny się w niej znaleźć?

Kiedy czujesz, że dopada Cię przeziębienie, warto mieć pod ręką witaminę C, która wspiera odporność i pomaga radzić sobie z infekcjami. Znajdziesz ją m.in. w Rutinoscorbin, który jest lekiem łączącym dwa składniki aktywne: kwas askorbinowy oraz rutynę. Ta ostatnia dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne, ich przepuszczalność oraz chroni witaminę C przed rozpadem. Rutinoscorbin jest polecany do stosowania zarówno profilaktycznego, jak i przy pierwszych objawach przeziębienia oraz tuż po infekcji, w celu wzmocnienia organizmu. W przypadku bólu i obrzęku gardła warto sięgnąć do apteczki po OROFAR MAX. Lek rekomendowany jest do stosowania nawet w ostrych stanach zapalnych błony śluzowej gardła. Zawarta w produkcie lidokaina wykazuje się szybkim działaniem znieczulającym, dzięki czemu po 2 minutach przynosi ukojenie w nieprzyjemnych dolegliwościach. OTRIVIN REGENERACJA pomocny okaże się w przypadku zatkanego nosa; lek go odblokowuje, a jednocześnie nie podrażnia i nie przesusza śluzówki. Warto mieć w swojej apteczce również THERAFLU TOTAL GRIP, który przyda się w przypadku wystąpienia pierwszych objawów przeziębienia i grypy. Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, który działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, chlorowodorek fenylefryny - zmniejszający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz ułatwiający oddychanie, a także gwajafenezyna - lek wykrztuśny, rozrzedzający zalegającą wydzielinę.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Paradontoza jest poważną chorobą przyzębia, którą wiele osób bagatelizuje. Niepodjęcie odpowiednich działań w porę może...
CZYTAJ
Podagra – zwana też dną moczanową lub artretyzmem – jest poważną, przewlekłą chorobą. Jej leczenie...
CZYTAJ
Niedoczynność tarczycy jest poważną chorobą, której rozpoznanie nie jest proste. Schorzenie nie daje na tyle...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia