• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 79 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 149 zł, przy wyborze wysyłki ORLEN Paczka
Zamówienia telefoniczne
  1. ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY
    (47 produkty)
Producent keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO

Atopowe Zapalenie Skóry - kosmetyki pielęgnacyjne

Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, to przewlekła, zapalna choroba skóry, która w mniejszym lub większym stopniu dotyka aż 20% ludzi na całym świecie. Nie jest zakaźna, ale ze względu na dużą powszechność uznawana jest już za schorzenie cywilizacyjne. Choroba pojawia się najczęściej u noworodków, między 6. a 7. rokiem życia lub we wczesnym dzieciństwie, ale często pozostaje z chorymi przez resztę życia. Nieleczona stanowi źródło ogromnego dyskomfortu fizycznego i psychicznego. Objawia się nieustannym swędzeniem, które wręcz nie pozwala spać i koncentrować się na codziennych obowiązkach. Powoduje, że skóra staje się przesuszona i pozbawiona naturalnej ochrony, w efekcie czego nie jest zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, ani nie chroni przed przenikaniem do organizmu drobnoustrojów, mikroorganizmów czy alergenów. Oprócz tego, w zgięciach pod kolanami i przy łokciach pojawiają się czerwone grudki, które stopniowo zmieniają się w ropne krostki. Na ciele może występować też coraz więcej czerwonych plam, które przypominają liszaj. Swędzenie, będące głównym objawem AZS, jest niekiedy gorsze niż ból, a po każdym intensywnym drapaniu mogą pozostawać wyraźne ślady. Aby złagodzić dyskomfort i zapewnić skórze właściwą ochronę, należy włączyć do codziennej pielęgnacji odpowiednie kosmetyki. Znajdziesz je na naszej stronie apteka-melissa.pl.

AZS - jak skutecznie walczyć z chorobą skóry?

Choć medycyna nieustannie się rozwija, wciąż nie wynaleziono jednego skutecznego remedium na AZS. Dlatego kluczowe jest holistyczne podejście do problemu. Ważną rolę odgrywa dermatolog, który zaleci wykonanie odpowiednich badań, a także stosowanie właściwych kuracji immunosupresyjnych. Warto też z uwagą czytać składy kosmetyków i unikać środków drażniących np. SLS. Istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, która nie tylko pozwoli przynieść ulgę w nieprzyjemnych objawach, ale i odbudować naturalną warstwę ochronną naskórka czy zredukować podrażnienia i zaczerwienia. Dobrze dobrane kosmetyki sprawią, że Twoja skóra będzie gładka, miękka i pełna naturalnego blasku. Wypróbuj produkty znanych marek, które zostały opracowane z myślą o skórze problematycznej i atopowej, takie jak: Emolium A-Topic, Bioderma, Cutis Ł, Cutis Help, Latopic, Mediderm, Sensolium, SVR, Uriage czy Helpsorin. W ofercie znajdziesz asortyment dla dorosłych i dzieci.

Krople do nosa są często stosowanym środkiem w łagodzeniu objawów kataru i zatkanego nosa. Niemniej...
CZYTAJ
Ząbkowanie u niemowląt to jedna z najbardziej niekomfortowych faz w życiu małego dziecka, która może...
CZYTAJ
Neutrofile, znane również jako neutrocyty, odgrywają kluczową rolę w naszym układzie odpornościowym, będąc pierwszą linią...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia