Buscopan – lek na stany skurczowe w obrębie układu pokarmowego i moczowo-płciowego

Skurczowe bóle brzucha są subiektywnym odczuciem związanym z fizjologicznymi procesami w organizmie. Często towarzyszy im uczucie rozpierania w brzuchu lub przelewania w jelitach, mogą im towarzyszyć także dodatkowe dolegliwości, takie jak nudności, czy wzdęcia. Przyczyn skurczowego bólu brzucha może być wiele. Zwykle związane są one z przewodem pokarmowym, ale mogą być też odzwierciedleniem problemów z układem moczowym lub układem rodnym u kobiet. Jeśli skurcze brzucha występują po jedzeniu, mogą odpowiadać za nie m.in. alergie pokarmowe, zakażenie salmonellą lub zapalenie błony śluzowej żołądka. Skurcze u kobiet mogą występować także podczas krwawienia miesiączkowego lub owulacji, szczególnie mocno skurcze u kobiet mogą być powodowane także endometriozą. Ból brzucha zlokalizowany pod żebrami, nierzadko promieniujący w okolicę kręgosłupa, może być oznaką kamicy pęcherzyka żółciowego. Doraźnie, jeśli skurcze brzucha są sporadyczne i nie są skorelowane z żadną chorobą, skutecznym rozwiązaniem będzie stosowanie leków dostępnych bez recepty, o działaniu rozkurczającym, zmniejszającym wzdęcia. Buscopan to lek o działaniu rozkurczowym, który zwalcza stany skurczowe pojawiające się zarówno w obrębie układu pokarmowego, jak i układu moczowego i płciowego. Wykazuję się on skutecznym działaniem na skurcze brzucha, bez względu na podłoże dolegliwości. Sprawdź ofertę leków Buscopan oraz Buscopan Forte na stronie internetowej Apteki Melissa.

Buscopan i Buscopan Forte – jakie właściwości mają leki rozkurczowe?

Leki Buscopan oraz Buscopan Forte są przeznaczone dla osób borykających się z zaburzeniami czynnościowymi w obrębie przewodu pokarmowego, zespołu jelita drażliwego, kolki jelitowej, a także kolki nerkowej. Pomagają zwalczyć również bolesne miesiączkowanie i nieprzyjemne skurcze żołądka. Buscopan wspiera zwalczanie dolegliwości bólowych związane ze skurczami, dzięki zawartości substancji czynnej, którą jest butylobromek hioscyny. Hioscyna wpływając na receptory muskarynowe doprowadza do rozkurczu mięśni gładkich przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowo-płciowych. Dodatkowo hamuje wydzielanie śliny, ogranicza ilość wydzieliny w oskrzelach i pozytywnie wpływa na częstotliwość rytmu serca. Hioscyna hamuje ośrodkowy układ nerwowy, słabo wchłania się z przewodu pokarmowego i tylko w niewielkim stopniu przekracza barierę krew-mózg, nie dając tym samym objawów niepożądanych ze strony ośrodkowego układu nerwowegoBuscopan Forte zawiera podwójną dawkę substancji czynnej w jednej kapsułce, dla jeszcze szybszego i skutecznego działania rozkurczowego.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Paradontoza jest poważną chorobą przyzębia, którą wiele osób bagatelizuje. Niepodjęcie odpowiednich działań w porę może...
CZYTAJ
Podagra – zwana też dną moczanową lub artretyzmem – jest poważną, przewlekłą chorobą. Jej leczenie...
CZYTAJ
Niedoczynność tarczycy jest poważną chorobą, której rozpoznanie nie jest proste. Schorzenie nie daje na tyle...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia