Cholester – suplement diety wspomagający utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu

Cholesterol jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jest niezastąpionym budulcem komórek i hormonów. Szkodliwy dla organizmu jest jedynie jego nadmiar. A dokładniej rzecz ujmując nadmiar "złego cholesterolu" typu LDL. Czynnikami wpływającymi na podwyższanie się poziomu cholesterolu, są: niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, częste narażenie na stres oraz palenie tytoniu. Wysokim poziomem złego cholesterolu najbardziej narażone są osoby w podeszłym wieku, a także osoby chorujące na cukrzycę lub otyłość. Wysoki poziom cholesterolu niekiedy jest także warunkowany genetycznie. Każda osoba pragnąca zachować odpowiedni poziom cholesterolu i mieć zdrowy układ krążenia, bez względu na to czy znajduje się w grupie ryzyka, czy nie, powinna przede wszystkim stosować zdrową dietę, bogatą w owoce i warzywa, a ubogą w tłuste produkty odzwierzęce i słodycze, a także włączyć aktywność fizyczną do swojej codziennej rutyny. Dodatkową pomocą dla osób zmagających się z podwyższonym poziomem cholesterolu, będzie stosowanie suplementów diety, które ułatwią jego sukcesywne obniżenie. Produkty z serii Cholester będą dla Ciebie doskonałym wsparciem w walce ze złym cholesterolem! Sprawdź produkty z grupy Cholester, wspomagające obniżenie poziomu złego cholesterolu, na stronie internetowej Apteki Melissa.

Jakie działanie mają produkty Cholester?

Cholester to suplement diety, którego składniki wspomagają utrzymanie cholesterolu na prawidłowym poziomie. Skuteczność Cholesteru opiera się na dwóch głównych składnikach. Sterole roślinne pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu poprzez hamowanie wchłaniania cholesterolu do krwi; wpływają na stężenie cholesterolu w surowicy krwi poprzez częściowe hamowanie jego wchłaniania do krwi w jelitach; powodują, że niezwiązany cholesterol jest wydalany z organizmu. Czerwony ryż poddany fermentacji z użyciem szczególnego szczepu drożdży Monascus purpureus służy do pozyskania Monakoliny K, która pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Na stronie Apteki Melissa dostępny jest także suplement diety Detox + Cholester, wzbogacony o działanie algi Chlorella i pokrzywy zwyczajnej, który ma dodatkowe działanie antyoksydacyjne i wspomaga oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji. Dobra Waga + Cholester, natomiast zawiera ekstrakt z zielonej herbaty i chrom, dzięki czemu poza wspieraniem utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu, wspomaga metabolizm i ułatwia odchudzanie.

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2021-12-03

Suplementacja na diecie wegańskiej i wegetariańskiej - jakie witaminy, minerały powinny uzupełniać osoby wykluczające z diety produkty odzwierzęce?
Dieta wegańska i wegetariańska to coraz popularniejszy typ jadłospisu, który do swojego życia wdrażają zarówno...

2021-12-01

PIMS u dzieci - groźne powikłanie po COVID-19
Od prawie dwóch lat cały świat walczy z wirusem SARS-CoV-2 i pandemią COVID-19. Zakażenia koronawirusem...

2021-11-29

Czym jest choroba Kawasakiego u dzieci i jak się objawia?
Gorączka u dziecka jest bardzo częstym objawem wielu chorób. Może być spowodowana infekcjami dróg oddechowych,...