Destresan – suplement diety wskazany dla osób zmagających się ze stresem i zburzeniami snu

Stres jest stanem fizjologicznym związanym z ewolucyjną reakcją walki i ucieczki. W zamierzchłych czasach, mechanizm ten pozwalał na szybszą i skuteczniejszą reakcję na zagrożenia czyhające na człowieka. Krótkotrwały stres jest sygnałem dla organizmu do wydzielenia dodatkowej dawki adrenaliny, która mobilizuje organizm do działania. Krótkotrwały stres nie wpływa negatywnie na zdrowie, jednak gdy taki stan utrzymuje się długo, pojawia się zmęczenie i złe samopoczucie, gdyż związane z nim procesy powodują eksploatację zasobów organizmu. Długotrwały stres jest niekorzystny dla zdrowia i może powodować takie symptomy fizjologiczne jak: chroniczne bóle głowy, zaburzenia snu, trudności z pamięcią i koncentracją, bóle mięśni i stawów, obniżenie libido, a także dolegliwości układu pokarmowego. Dodatkowo znacznie wpływa na pogorszenie samopoczucia, powoduje trudności w podejmowaniu decyzji i uczucie ciągłego napięcia, które mogą w konsekwencji prowadzić do zachowań destrukcyjnych, stanów lękowych oraz zaburzeń nastroju. Opanowanie stresu należy rozpocząć od zidentyfikowania jego przyczyny. Warto też pamiętać, że chociaż nie nad wszystkim posiadamy kontrolę, zawsze możemy decydować o tym, jak w danej sytuacji zareagujemy. Ze stresem wywołanym okolicznościami, na które nie mamy wpływu możemy poradzić sobie poprzez zmianę sposobu myślenia o problemie. Praktykowanie uważności, aktywność fizyczna, wsparcie społeczne oraz odpowiednia dieta i suplementacja to czynniki wspomagające przeciwdziałanie stresowi. Suplementy diety z grupy Destressan polecane są do stosowania osobom mającym trudności z pokonywaniem stresu, przepracowanym oraz odczuwającym niepokój i napięcie nerwowe, a także cierpiącym na zaburzenia snu. Sprawdź ofertę Destresan na stronie internetowej Apteki Melissa.

Jakie właściwości mają preparaty z oferty Destresan?

Destresan max to unikalny preparat zawierający kompozycję ekstraktów roślinnych: z liści melisy i korzenia różeńca górskiego oraz magnezu i witaminy B6. Ekstrakt z liści melisy wspiera organizm w utrzymaniu stanu relaksacji i wyciszenia. Pomaga też w utrzymaniu dobrego samopoczucia i pogodnego nastroju w ciągu dnia. Ekstrakt z korzenia różeńca górskiego wspiera organizm w pokonywaniu stresu emocjonalnego i napięcia nerwowego. Magnez i witamina B6 wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i utrzymanie właściwych funkcji psychologicznych, przyczyniają się również do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Destresan noc polecany jest osobom mającym trudności z zasypianiem, odczuwającym niepokój i napięcie nerwowe – zawiera kompozycję ekstraktów roślinnych, magnezu i witaminy B6. Ekstrakt z liści melisy ułatwia zasypianie, wspiera w osiagnięcu stanu zrelaksowania i wyciszenia, a ekstrakt z szyszek chmielu pomaga osiągnąć dobrą jakość snu. Destresan noc z melatoniną to preparat ułatwiający zasypianie, zalecany także osobom pracującym w systemie zmianowym lub w czasie podróży ze zmianą strefy czasowej.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Choroba Gravesa-Basedowa jest chorobą autoimmunologiczną. Daje wiele charakterystycznych objawów, a w jej diagnozie pomagają m.in....
CZYTAJ
Zatkany nos to duży dyskomfort dla maluszka, ale też powód niepokoju i problem dla rodziców....
CZYTAJ
Piękny, biały, jasny uśmiech to marzenie wielu osób - zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dbając...
CZYTAJ
Certyfikaty
i wyróżnienia