1. DEXOFTYAL
    (2 produkty)

Krople do oczu Dexoftyal – skuteczne w łagodzeniu dolegliwości „suchego oka”

Łzy pełnią bardzo ważne funkcje dla oka: nawilżają i chronią przed infekcjami i mikrourazami. Zbyt mała produkcja łez lub ich nadmierne parowanie mogą być przyczyną zespołu suchego oka. Dochodzi do wysychania spojówki i rogówki, co objawia się jako dyskomfort, pieczenie i suchość oka. Uczucie „piasku pod powiekami”, uczucie ciała obcego, uczucie suchości, pieczenie i zaczerwienienie oczu to częste dolegliwości, na które skarżą się pacjenci. Dodatkowo "suche oko" może prowadzić także do występowania zaburzeń widzenia, silnego bólu oraz światłowstrętu. Na te dolegliwości szczególnie narażone są osoby noszące soczewki kontaktowe, pracujące przed monitorem komputerowym lub długotrwale prowadzące pojazdy. Te objawy może dodatkowo wzmagać przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych oraz czynniki środowiskowe jak wiatr, zanieczyszczenie powietrza lub wody, bardzo ostre światło, gryzące spaliny, pyłki roślinne i kurz unoszący się w powietrzu. Najlepszym doraźnym rozwiązaniem przynoszącym ulgę w dolegliwościach suchego oka jest stosowanie "sztucznych łez", czyli kropel do oczu o właściwościach nawilżających. Dexoftyal to wyrób medyczny w postaci kropel do oczu, wskazany do stosowania w przypadku podrażnienia lub pieczenia oczu, a także ich zaczerwienienia i uczucia zmęczenia. Sprawdź ofertę produktów Dexoftyal na stronie internetowej Apteki Melissa.

Jakie właściwości mają krople do oczu – Dexoftyal MD i Dexoftyal UD?

Wyroby medyczne Dexoftyal zalecane są do stosowania w przypadku zmęczonych i podrażnionych oczu. Dexoftyal MD i Dexoftyal UD to jałowe, lepkie, przejrzyste, nawilżające, regenerujące i odżywcze krople do oczu. Produkty Dexoftyal pozwalają na ograniczenie dolegliwości oczu, takich jak: suchość, zmęczenie, pieczenie, podrażnienie. Ich formuły oparte są na dekspantenolu (prowitaminie B5). Dekspantenol wspomaga i wspiera procesy regeneracyjne rogówki. Dzięki właściwościom mukoadhezyjnym HydraFlexu film łzowy jest zachowany, tworzy barierę na powierzchnia oka i sprawia, że oko jest lepiej chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Po zastosowaniu kilku kropli uczucie dyskomfortu zostaje zredukowane lub całkowicie złagodzone. Krople Dexoftyal MD i Dexoftyal UDbezpieczne do stosowania w trakcie noszenia soczewek kontaktowych, można je aplikować na dwa sposoby: bezpośrednio do oczu lub za pośrednictwem soczewek. Produkty nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego – są więc, bezpieczne do stosowania przez wegetarian i wegan.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Każdy, kto jest fanem sagi o Harrym Potterze, może pamiętać, że w filmie „Harry Potter...
CZYTAJ
Skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa i ciągle narażona na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego jeśli zdecydujesz...
CZYTAJ
Kwercetyna to jeden z najobficiej występujących przeciwutleniaczy w diecie. Można ją znaleźć w barwnikach wielu...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia