Jakie leki spakować do wakacyjnej apteczki?

Efektywny wypoczynek podczas wymarzonego, wyczekiwanego urlopu może zostać przerwany przez różne okoliczności – jedną z nich jest ból, pojawiający się znienacka i zakłócający wykonywanie codziennych czynności, które przecież powinny nas relaksować i odprężać. Właśnie dlatego przed wyjazdem należy pomyśleć o wyposażeniu wakacyjnej apteczki, w której bez wątpienia powinny znaleźć się leki przeciwbólowe, oparte na paracetamolu lub ibuprofenie. Szybko poradzą sobie z niespodziewanym bólem głowy czy zęba. Jeśli jesteś kobietą i wiesz, że podczas wakacyjnych wojaży dostaniesz miesiączkę (a dodatkowo na co dzień ciężko ją przechodzisz), wrzuć przed urlopem do apteczki leki rozkurczowe, uśmierzające ból w dole brzucha pojawiający się podczas okresu. Osoby uczulone na pyłki bądź inne czynniki powinny zadbać o zapakowanie zapasu preparatów na alergię – zwłaszcza wtedy, gdy wyjeżdżają w okresie zwiększonej aktywności uczulających je alergenów. 

Leki na biegunkę, wymioty i przeziębienie – nie daj się wakacyjnej infekcji! 

Niestety, nawet podczas letnich miesięcy nie możemy być pewni tego, że podczas urlopu nie dopadnie nas infekcja wirusowa. Aby złagodzić jej objawy, zawsze warto mieć przy sobie leki przeciwgorączkowe i leki na przeziębienie, redukujące uczucie rozbicia, ból gardła, odruch kaszlu oraz nieżyt nosa. Dodatkowo podczas wakacji niezbędne mogą się okazać preparaty niwelujące objawy zatruć pokarmowych. Wśród nich trzeba pamiętać o lekach przeciwwymiotnych, powstrzymujących nudności oraz lekach na biegunkę (zwłaszcza, jeśli ma się wrażliwy żołądek), szybko zatrzymujących tego typu objawy. Dodatkowo organizm, który przechodzi zatrucie pokarmowe, może być osłabiony – przydadzą się więc elektrolity w saszetkach. Zajmują mało miejsca w bagażu, a w przypadku wystąpienia biegunki i wymiotów pozwalają dużo szybciej wrócić do formy i zapobiegają groźnemu w skutkach odwodnieniu organizmu. Ostatnią pozycją, o której powinny pamiętać zwłaszcza panie, są preparaty z zawartością furaginy na infekcje układu moczowego. Wszystkie wymienione wyżej leki, będące podstawą apteczki na wakacje, znajdziesz w Aptece Melissa i zamówisz je online – wygodnie oraz z szybką dostawą do domu.

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2021-09-24

Botoks (toksyna botulinowa) w medycynie estetycznej i konwencjonalnej
Botoks, czyli w nomenklaturze medycznej toksyna botulinowa lub jad kiełbasiany, to silnie toksyczna substancja wytwarzana...

2021-09-23

Rodzaje cery. Jak dobrać do nich odpowiednią pielęgnację?
Skóra dzień po dniu poddawana jest działaniu czynników zewnętrznych, które wpływają na jej wygląd. Różne...

2021-09-22

Ząbkowanie u niemowląt. Jak uśmierzyć ból dziecka?
Ząbkowanie prędzej czy później czeka każde dziecko. Jest ono uciążliwe nie tylko dla malucha, lecz...