Emolium A-Topic – dermokosmetyki dla kompleksowej terapii skóry atopowej

Atopowe zapalenie skóry to zapalna, nawrotowa, przewlekła choroba skóry o podłożu alergicznym, której towarzyszy uporczywy świąd. Zwykle choroba rozpoczyna się w wieku dziecięcym. Nadmiernie wysuszona skóra, zaczerwienienie i silne uczucie swędzenia to pierwsze sygnały, które powinny zaniepokoić rodziców. U niemowlaków i dzieci do drugiego roku życia zmiany w postaci wysypki rumieniowo-wysiękowej występują przede wszystkim na owłosionej skórze głowy i na twarzy: czole i policzkach. Między 3 a 12 rokiem życia zmiany skórne pojawiają się w zgięciach łokci, pod kolanami, oraz na grzbietach rąk i stóp. W przebiegu atopowego zapalenia skóry występują okresy zaostrzeń i remisji, jednak skóra osób chorujących przez całe życie pozostaje sucha i wrażliwa i wymaga specjalnej opieki. Dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia odpowiednio pielęgnować i nawilżać skórę atopową. Odpowiednio dobrane kosmetyki i prawidłowa pielęgnacja, pozwolą kontrolować objawy AZS i utrzymać skórę w dobrej kondycji. Codzienne stosowanie wieloskładnikowych emolientów pozwala utworzyć na skórze ochronny płaszcz lipidowy, który zapobiega utracie wody przez naskórek, przez co zwiększa jej nawilżanie. U dzieci i dorosłych posiadających atopową skórę, szczególnie wskazane są kąpiele emolientacyjne ze względu na silne działanie nawilżające oraz usuwanie alergenów i substancji drażniących z powierzchni naskórka. Preparaty Emolium A-Topic są odpowiedzią na specjalne potrzeby skóry atopowej, skłonnej do egzemy, szczególnie w okresach uporczywego świądu. Regularne stosowanie preparatów nawilżająco-zmiękczających Emolium A-Topic oraz znacznie poprawi wygląd skóry, złagodzi świąd oraz zmniejszy konieczność stosowania dodatkowych miejscowych preparatów. Sprawdź ofertę preparatów Emolium A-Topic na stronie internetowej Apteki Melissa.

Krem, balsam i emulsja do kąpieli – co znajdziesz w ofercie Emolium A-Topic?

Emolium A-Topic to dermokosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej, suchej i uporczywie swędzącej. Działają one na wielu płaszczyznach: redukują świąt, zatrzymują rozwój bakterii, łagodzą podrażnienia, skutecznie nawilżają i natłuszczają atopową i suchą skórę, przynosząc uczucie komfortu. Ponadto doskonale nadają się one do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt. Trójaktywna emulsja do ciała A-Topic Emolium P oraz Trójaktywny krem A-Topic wykzują dwukierunkowe działanie nawilżające. Uzupełniają lipidy oraz tworzą warstwę ochronną, która zabezpiecza przed nadmierną przeznaskórkową utratą wody. Zawarte w preparatch, polidokanol i oksydowane trójglicerydy oleju z kukurydzy sprzyjają redukcji świądu i pozostawiają skórę bardziej odporną na podrażnienia. Evosina Na2GP jest składnikiem odpowiedzialnym za redukcję rozwoju bakterii, a wysłodziny jęczmienne to składnik, który odpowiada za działanie kojące i łagodzące swędzącą skórę. Zastosowane w Trójaktywnym kremie A-Topic firmy Emolium 3 biomimetyczne oleje: arganowy, canola i masło shea doskonale dopasowują się do fizjologii skóry podnosząc tym samym skuteczność pielęgnacji. Trójaktywna emulsja do kąpieli A-Topic Emolium P to specjalistyczny preparat do kąpieli dla skóry skłonnej do nadkażeń bakteryjnych, bardzo suchej i atopowej. Jej bezwodna formuła oraz połączenie opatentowanych substancji aktywnych wpływa na złagodzenie świądu, uzupełnia lipidy warstwy rogowej naskórka oraz długotrwale odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Dziurawiec zwyczajny to średniej wielkości roślina o drobnych żółtych kwiatach, która jest powszechnie traktowana jako...
CZYTAJ
Chrzan to roślina popularnie stosowana w kuchni polskiej. Jest ceniona przede wszystkim za swoje walory...
CZYTAJ
Kosmetyki Ewy Chodakowskiej - beBIO - przebojem wdarły się na rynek beauty i zawładnęły sercami...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia