• 💰 Dostawa za 0 zł przy zakupie za min. 149 zł* Sprawdź!
    Dostawa za 0zł dla większości produktów, jeśli ich łączna wartość wyniesie od 149 zł, przy wyborze wysyłki ORLEN Paczka
Zamówienia telefoniczne
  1. EMOTOPIC
    (13 produkty)
Producent keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO

Emotopic – kompleksowa ochrona i regeneracja dla skóry suchej, skłonnej do podrażnień i atopii

Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

Łatwe czerwienienie się i pękanie naczynek, skłonność do występowania wysypki, podrażnienia, swędzenie, pieczenie lub kłucie skóry po użyciu: kremów, balsamów do opalania, podkładów, mleczek do demakijażu, a także tendencja do suchości, nadwrażliwość na promienie UV i inne trudne warunki atmosferyczne (mróz, wiatr), oraz zatkane pory i wypryski – to wszystko dolegliwości, na które narażona jest skóra wrażliwa. Naturalna bariera ochronna skóry wrażliwej jest cieńsza, dlatego niesprzyjające warunki środowiskowe, jak niska temperatura i wiatr, mogą znacznie szybciej wywołać podrażnienia, niż w przypadku skóry bardziej odpornej. Skóra wrażliwa jest też bardziej podatna na działanie substancji drażniących, szczególnie negatywnie reaguje na produkty perfumowane. Nic dziwnego więc, że jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, to prawdopodobnie nie toleruje wielu składników, dodawanych do dostępnych w drogeriach preparatów, takich jak kremy, balsamy, i mleczka. Długoterminowe stosowanie nieodpowiednich dla skóry wrażliwej drogeryjnych kosmetyków, może jednak powodować poważne problemy skórne albo pogłębiać już istniejące dolegliwości skóry. Dlatego właśnie, tak ważne jest, aby w codziennej pielęgnacji używać preparatów delikatnych i hipoalergicznych – odpowiednich dla indywidualnych potrzeb skóry suchej i skłonnej do podrażnień. Zamiast narażać się na dyskomfort, podrażnienia, zaczerwienienia i wypryski, lepiej od razu sięgnąć po preparat stworzony z myślą o wymagającej skórze. Wyroby medyczne Emotopic powstały, aby wspomóc Cię w codziennym wyzwaniu jakim jest pielęgnacja skóry wrażliwej, przesuszonej, szorstkiej i ze skłonnością do podrażnień, świądu i pieczenia. Produkty Emotopic wypełniają wszelkie potrzeby skóry wymagającej, a w połączeniu stanowią kompleksową pielęgnację skóry suchej dla całej rodziny. Preparaty Emotopic można stosować również profilaktycznie, dla zachowania zdrowej skóry, w celu zapobiegania suchości oraz zminimalizowania ryzyka powstawania, nasilenia i nawrotów objawów atopowego zapalenia skóry. W ofercie Emotopic znajdziesz zarówno, kremy barierowe i natłuszczające, emolientowe i micelarne, a także kojące szampony w piance i emulsje do kąpieli. Sprawdź szeroką ofertę wyrobów medycznych do pielęgnacji skóry problemowej Emotopic na stronie internetowej Apteki Melissa.

Emolientowe kremy, balsamy i emulsje do kąpieli – poznaj ofertę Emotopic!

Emolientowy krem barierowy do twarzy i ciała Emotopic dostarcza skórze deficytowe ceramidy i lipidy, zapewniając optymalne nawilżenie, natłuszczenie i wygładzenie naskórka. Pozostawia na skórze spoistą, lipidową warstwę ochronną, zabezpieczając ją przed czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiegając szorstkości i mikrouszkodzeniom naskórka. Krem łagodzący na egzemę do twarzy i ciała Emotopic przeznaczony jest do stosowania na zmienioną chorobowo skórę z towarzyszącym pieczeniem lub świądem. Wspomaga leczenie oraz zapobiegania objawom charakterystycznym dla egzemy, jak: zaczerwienienia, przesuszenie lub łuszczenie się skóry, grudki zapalne, i pęcherzyki. Emulsja do kąpieli Emotopic to preparat przeznaczony do codziennych kąpieli emoliencyjnych. W połączeniu z wodą, tworzy delikatną, mleczną, nawilżającą emulsję myjącą. Skutecznie oczyszcza ciało z zanieczyszczeń, nie naruszając płaszcza hydrolipidowego skóry. Balsam nawilżająco-natłuszczający Emotopic długotrwale nawilża i natłuszcza naskórek, tworząc barierę ochronną przeciwdziałającą przeznaskórkowej utracie wody. Balsam przywraca skórze naturalną fizjologiczną równowagę, zmniejsza przesuszenie i łuszczenie naskórka oraz chroni przed nawracającymi objawami nasilonej suchości. Szampon w piance Emotopic w formie ultra-łagodnej pianki, biozgodnej z fizjologicznym pH skóry, dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń, nie naruszając hydrolipidowej bariery naskórka.

Krople do nosa są często stosowanym środkiem w łagodzeniu objawów kataru i zatkanego nosa. Niemniej...
CZYTAJ
Ząbkowanie u niemowląt to jedna z najbardziej niekomfortowych faz w życiu małego dziecka, która może...
CZYTAJ
Neutrofile, znane również jako neutrocyty, odgrywają kluczową rolę w naszym układzie odpornościowym, będąc pierwszą linią...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia