Lek probiotyczny Enterol – skuteczny w zwalczaniu i profilaktyce biegunek

Zaburzenia mikrobioty jelit mogą powodować zmniejszenie ilości pożytecznych mikroorganizmów i zwiększenie ilości tych szkodliwych. Równowagę mogą zaburzać rozmaite czynniki, między innymi stosowanie leków (głównie antybiotyków), stres psychiczny i fizyczny, zła dieta, osłabienie odporności. Dysbioza, czyli utrata równowagi mikrobioty może skutkować różnymi schorzeniami, dotyczącymi jelit. Biegunka może przytrafić się każdemu, w różnych okolicznościach, czy to podczas podróży, czy w trakcie przyjmowania antybiotyków, lub ze względu na zatrucie pokarmowe. Bez względu na jej przyczynę, ważne jest, aby biegunki nie lekceważyć. Bowiem odwodnienie, które może być powikłaniem biegunki, jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Czasem na biegunkę skuteczne mogą okazać się domowe sposoby. W zależności od rodzaju biegunki, niekiedy może pomóc Ci czasowa głodówka (w biegunce osmotycznej) lub dieta oparta na potrawach i produktach wchłaniających wodę, jak np. ryż, budyń, suchary, banany. Czasem jednak, szczególnie w biegunce spowodowanej antybiotykami, musimy podjąć dodatkowe kroki mające na celu wsparcie naszego organizmu w walce z dolegliwością. Aby chronić się przed biegunką i skutecznie jej zapobiegać można stosować leki probiotyczne, takie jak Enterol. Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które przyjmowane w odpowiednich ilościach, mają działanie korzystne dla zdrowia gospodarza. O ile probiotyczne produkty spożywcze, czyli fermentowany nabiał, taki jak jogurty, pomagają w utrzymaniu zdrowej równowagi mikrobioty, leki probiotyczne takie jak Enterol zapobiegają dysbiozie, leczą i przywracają równowagę mikrobioty i przynoszą ulgę w dolegliwościach. Sprawdź ofertę Enterol na stronie internetowej apteki Melissa.

Jakie działanie ma substancja zawarta w leku Enterol?

Lek Enterol jest doustnym lekiem probiotycznym zawierającym liofilizowane drożdże Saccharomyces boulardii CNCM I‑745, przeznaczonym jest do stosowania w zwalczaniu i profilaktyce biegunek. Enterol przywraca równowagę mikrobioty jelitowej, może być stosowany zarówno w celu leczenia biegunki jak i jej zapobieganiu, w odróżnieniu od antybiotyków nie leczy tylko biegunki wywołanej bakteriami, ale także pierwotniakami czy wirusami (w tym rotawirusami). Dobroczynne działanie drożdży Saccharomyces boulardii CNCM I‑745 odkrył francuski mikrobiolog Henry Boulard. W 1920 roku, podczas swojej podróży po Indochinach, uczony badał epidemię cholery wśród miejscowej ludności. Doktor Boulard ze zdumieniem zauważył, że osoby zakażone przecinkowcem cholery piły specjalny napar w celu powstrzymania wyniszczających ciało biegunek. Zdrowotną herbatę przyrządzano z owoców tropikalnych – głównie z liczi oraz mangostanu. Po dokładnej analizie składników naparu Henry Boulard doszedł do wniosku, że to nie owoce pomagają leczyć biegunkę, ale żyjący w wysokich temperaturach, nieznany nauce szczep drożdżaków. Doktor nadał mu nazwę Saccharomyces boulardii CNCM I‑745. Dziś lek probiotyczny zawierający ten szczep drożdżaków znany jest na całym świecie, jako preparat skuteczny zarówno na ostre biegunki bakteryjne i wirusowe, biegunki poantybiotykowe oraz biegunkę podróżnych. Lek probiotyczny Enterol może być stosowany zarówno przez dorosłych jak i dzieci.

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2021-12-08

Uczulenie na spermę - leczenie, objawy, kwestia płodności
Część par zmaga się w swoim życiu seksualnym z różnymi problemami - pojawiającymi się zarówno...

2021-12-06

Rodzaje aparatów ortodontycznych dla dorosłych - która z opcji będzie najlepsza?
Na leczenie ortodontyczne decyduje się coraz większa liczba dorosłych pacjentów. Wynika to nie tylko z...

2021-12-03

Suplementacja na diecie wegańskiej i wegetariańskiej - jakie witaminy, minerały powinny uzupełniać osoby wykluczające z diety produkty odzwierzęce?
Dieta wegańska i wegetariańska to coraz popularniejszy typ jadłospisu, który do swojego życia wdrażają zarówno...