1. Produkty w kategoriach
    (3 produkty)

Essentiale Forte – wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania wątroby

Wątroba jest wielofunkcyjnym, niezwykle aktywnym narządem, który jest niezbędny do życia. Organizm człowieka wiele zawdzięcza zdrowej, prawidłowo funkcjonującej wątrobie, pełni ona bowiem funkcję filtru dla związków wchłanianych z przewodu pokarmowego do krwi, czyli tzw. funkcję odtruwającą organizm. Podlega ona przy tym nie tylko działaniu wielu niekorzystnych czynników wewnątrz organizmu, ale także naszym złym nawykom. Do czynników uszkadzających komórki wątroby, czyli hepatocyty, zaliczamy m.in.: alkohol, wirusy, niektóre leki, toksyny w pożywieniu, np. pleśnie, metale ciężkie czy nieprawidłowe produkty przemiany materii. Essentiale Forte jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym w chorobach wątroby. Zmniejsza subiektywne dolegliwości, takie jak: brak apetytu, uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety; działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby. Essentiale Forte na polskim rynku jest dostępne od ponad 35 lat i cieszy się zaufaniem polskich konsumentów. Sprawdź produkty z grupy Essentiale Forte, dostępne także w ekonomicznym zestawie, na stronie internetowej Apteki Melissa.

Jakie właściwości ma lek Essentiale Forte?

Essentiale Forte wykazuje działanie regenerujące na miąższ wątroby. Przywraca prawidłową czynność enzymatyczną, działa przeciwmiażdżycowo oraz zwiększa przepływ naczyniowy. W skład kapsułek wchodzą fosfolipidy z nasion soi, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie wątroby – odbudowują uszkodzone komórki wątroby, obniżają poziom złego cholesterolu i lipoprotein we krwi. Essentiale Forte jest źródłem niezbędnych fosfolipidów. Przyjmowanie preparatu fosfolipidowego redukuje ilość wolnych rodników odkładanych w chorej wątrobie i proces hibrynogenezy, czyli przemiany rozpuszczonego białka fibrynogenu w nierozpuszczalne nici fibryny. Hamuje też rozwój zwłóknienia wątroby oraz przyspiesza rozkład kolagenu.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Borykasz się z nadciśnieniem o nieustalonym podłożu, a w ciągu dnia męczy Cię senność? Masz...
CZYTAJ
Choroba Gravesa-Basedowa jest chorobą autoimmunologiczną. Daje wiele charakterystycznych objawów, a w jej diagnozie pomagają m.in....
CZYTAJ
Zatkany nos to duży dyskomfort dla maluszka, ale też powód niepokoju i problem dla rodziców....
CZYTAJ
Certyfikaty
i wyróżnienia