Excilor – preparaty do stosowania w zwalczaniu i profilaktyce infekcji stóp

Przyczyną występowania grzybic skóry są grzyby chorobotwórcze. Drobnoustroje można spotkać w ziemi, wodzie, na naskórku zwierząt czy na skórze człowieka. Grzybica stóp i grzybica paznokci to dwa najpowszechniejsze rodzaje infekcji stóp. Są to choroby wysoce zakaźne i postępujące, a nieleczone mogą stopniowo się rozprzestrzeniać. Objawy grzybicy stóp mogą obejmować zmiany rumieniowe, łuszczącą się skórę, swędzenie oraz wysypkę. Te symptomy dotyczą przestrzeni międzypalcowych, ale mogą przenieść się również na paznokcie stóp. W przypadku grzybicy paznokci pojawiają się na nich nieestetyczne przebarwienia, może także dojść do kruszenia się paznokci. Grzybice to jednak nie jedyne schorzenia atakujące stopy. W ich obrębie mogą rozwinąć się również brodawki wirusowe, które potocznie określane są mianem kurzajek. Mają one postać twardych guzków lub grudek, które się łuszczą. Nie towarzyszą im dodatkowe objawy, ale w przypadku stóp mogą prowokować dolegliwości bólowe ze względu na ucisk pojawiający się w podczas chodzenia. Stopy niosą cię przez życie każdego dnia! Zadbaj o nie stosując odpowiednią pielęgnację i profilaktykę. Wystrzegaj się infekcji i grzybicy dbając o czystość i suchość stóp oraz wybierając wygodne i dobrze dopasowane obuwie. Jeśli jest już zbyt późno na profilaktykę, marka Excilor pomoże ci zwalczyć infekcję i nie dopuścić do jej nawrotu. Excilor ma w swojej ofercie różnorodne preparaty wspomagające leczenie grzybicy paznokci i kurzajek, a także substancje ochronne zmniejszające ryzyko złapania infekcji. Sprawdź Excilor na stronie internetowej Apteki Melissa.

Co znajdziesz w ofercie preparatów Excilor?

Produkty Excilor to preparaty do stosowania zarówno w leczeniu grzybicy, jak i w profilaktyce infekcji stóp. Stosowanie preparatów Excilor wspomagających leczenie grzybicy paznokci zapewnia skuteczność, łatwą aplikację, natychmiastową penetrację paznokcia, bez konieczności piłowana i szybko widoczne rezultaty, wraz z odrostem zdrowego paznokcia. Produkt EXCILOR Leczenie grzybicy paznokci dostępny jest w sztyfcie oraz w formie płynu. Grzybicy stóp i paznokci można jednak zapobiegać tworząc fizyczną barierę między komórkami grzybów a skórą i płytką paznokcia. EXCILOR Spray ochronny 3w1 to wyrób medyczny opracowany w celu ochrony przed kurzajkami/brodawkami podeszwowymi, grzybicą stóp i grzybicą paznokci. Zalecany do stosowania przed aktywnościami wykonywanymi boso (gdy istnieje ryzyko zakażenia), takimi jak: taniec, sztuki walki, joga, jak również chodzenie boso w pomieszczeniach ogólnodostępnych np. basen, siłownia oraz po dywanach, wycieraczkach lub dywanikach hotelowych. Excilor Spray Ochronny 3 w 1 zapobiega kontaktowi drobnoustrojów ze skórą i paznokciami, powstrzymując ich namnażanie i rozwój grzybicy. Ponadto chroni stopy i paznokcie przed zakażeniem krzyżowym pochodzącym z zainfekowanych skarpet i butów.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Dziurawiec zwyczajny to średniej wielkości roślina o drobnych żółtych kwiatach, która jest powszechnie traktowana jako...
CZYTAJ
Chrzan to roślina popularnie stosowana w kuchni polskiej. Jest ceniona przede wszystkim za swoje walory...
CZYTAJ
Kosmetyki Ewy Chodakowskiej - beBIO - przebojem wdarły się na rynek beauty i zawładnęły sercami...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia