Apteka Melissa Drogeria E-Melissa
  • Zestawy Bebilon ➡️ Wysyłka za 0 zł Sprawdź!
x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
  1. FURAGINUM
    (1)
Filtry
Cena keyboard_arrow_up
Producent keyboard_arrow_up

Furaginum – lek na uciążliwe objawy zakażenia górnych dróg moczowych

Sortuj według:Trafność keyboard_arrow_down

Najczęstszą przyczyną zapalenia pęcherza moczowego jest zakażenie bakteryjne. Obecność drobnoustrojów w drogach moczowych powyżej zwieracza pęcherza moczowego powoduje stan zapalny. Pierwszym objawem sygnalizującym możliwość wystąpienia zapalenie pęcherza jest parcie na pęcherz i częste oddawanie niewielkich ilości moczu. Wyraźnym i dokuczliwym objawem infekcji jest także pieczenie i dyskomfort przy oddawaniu moczu. Ze względu na budowę cewki moczowej, kobietom znacznie częściej przytrafiają się infekcje dróg moczowych. W porównaniu z męską, jest ona znacznie krótsza, ponad to jej umiejscowienie w pobliżu pochwy i odbytu, dodatkowo sprzyja zakażeniom. Jest to okolica gdzie znajduje się wiele drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogą dostać się do dróg moczowych. Patogeny namnażają się w cewce moczowej, następnie migrują do pęcherza, przyklejają się do jego ścian i powodują stan zapalny. Ryzyko infekcji pęcherza dodatkowo wzmagają takie czynniki jak: nieodpowiednia higiena miejsc intymnych, ciąża, stosunki płciowe, stosowanie antykoncepcji dopochwowej oraz wady anatomiczne układu moczowego. W przypadku zakażenia dróg moczowych warto podjąć odpowiednie kroki już po zaobserwowaniu pierwszych objawów choroby, by ograniczyć ich nasilenie i możliwość wystąpienia dalszych powikłań. W leczeniu zapalenia pęcherza stosowane są między innymi, leki dostępne bez recepty, które zawierają nitrofurantoinę, która znana jest pod potoczną nazwą furagina. Furaginum US Pharmacia to lek, którego stosowanie zaleca się w przypadku ostrych oraz nawracających niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych. Sprawdź Furaginum na stronie internetowej Apteki Melissa.

Jakie działanie ma substancja czynna leku Furaginum?

Substancją czynną leku Furaginum US Pharmacia jest furagina. Furagina jest lekiem o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego. Zalicza się do grupy chemioterapeutyków. Działa na wiele szczepów bakteryjnych, zarówno Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych, w obrębie układu moczowego, które odpowiedzialne są za wywoływanie zakażeń pęcherza. Stosowanie preparatów zawierających furaginę zaleca się w przypadku ostrych i przewlekłych zakażeń dolnych dróg moczowych. Furagina dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego. Hamuje proces namnażania się bakterii, uszkadzając ich DNA i powstrzymując syntezę. Furagina wykazuje także działanie przeciwpierwotniakowe i przeciwgrzybiczne. Stosowanie leku Furaginum US Pharmacia wspomaga zwalczanie takich objawów jak: ból i pieczenie podczas oddawania moczu, częstomocz, parcie na pęcherz, ból podbrzusza – w okolicy nadłonowej i poniżej pępka, a także zmiana koloru, zapachu i wyglądu moczu.

Odchudzanie dziecka to temat, który budzi wiele emocji i kontrowersji. Jednak ze względu na rosnącą...
CZYTAJ
Liszaj płaski (łac. lichen planus) to przewlekła, zapalna choroba skóry i błon śluzowych o niejasnej...
CZYTAJ
Wśród zachodnich społeczeństw, uczucie dyskomfortu związane z pasażem jelitowym stało się częścią codziennego życia. Stres...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia