1. Produkty w kategoriach
    (5 produkty)

Gaviscon – lek skuteczny na objawy refluksu i zgagi, związanych z niestrawnością

Określenie niestrawność mieści w sobie szereg przewlekłych dolegliwości ze strony układu trawienia oraz zespół objawów zlokalizowanych w nadbrzuszu środkowym. Osoby cierpiące na niestrawność mogą odczuwać uczucie pełności, ból, pieczenie w nadbrzuszu oraz szybkiego uczucie sytości. Do innych dolegliwości związanych z niestrawnością należą: refluks, nudności, zgaga, czkawka, odbijanie o przykrym zapachu i nieprzyjemnym smaku w ustach, wymioty, kłopoty w oddawaniu stolca, obecność zbyt dużej ilości gazów fermentacyjnych w przewodzie pokarmowym. Każdy z tych objawów jest bardzo nieprzyjemny, ale możliwy do zwalczenia. Co więcej, tym uciążliwym i niewątpliwie utrudniającym codzienne funkcjonowanie dolegliwościom można także zapobiegać, dbając o prawidłową dietę oraz odpowiedni sposób jedzenia. Istnieje bowiem wiele czynników, które mogą wywoływać lub wzmagać objawy ze strony układu trawiennego, należą do nich m.in. spożywanie dużej ilości tłustych i pikantnych potraw; a także napojów zawierających alkohol i kofeinę. Silny stres może być współprzeżywa refluksu, czyli cofania się treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Dodatkowo dolegliwości może wzmagać także przyjmowanie niektórych leków, lub ciąża – podczas której kobiety skarżą się szczególnie na zgagę. Gaviscon to lek wskazany do stosowania w leczeniu dolegliwości ze strony układu pokarmowego, w szczególności objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach, w czasie ciąży lub u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku. Sprawdź Gaviscon na stronie internetowej Apteki Melissa.

Poznaj działanie leku Gaviscon

Gaviscon to lek, którego składniki przynoszą ulgę podczas refluksu, zgagi i odbijania. Refluks to cofanie treści żołądkowej do przełyku. Zgaga to palenie lub ból za mostkiem, któremu towarzyszy uczucie kwaśnego smaku w jamie ustnej i puste odbijanie. Inne objawy towarzyszące, które mogą wystąpić przy tych dolegliwościach i znacząco utrudniają komfort codziennego funkcjonowania, to: chrypka, suchy kaszel, duszność oraz uczucie pełności w gardle, ból górnej części brzucha, ból przy przełykaniu, bóle w klatce piersiowej, wymioty i wzdęcia. Główny składnik leku Gaviscon – alginian sodu, pochodzi z naturalnych wodorostów zebranych w zrównoważony sposób wzdłuż wybrzeży Norwegii. Tworzy on żelową barierę ochronną, tzw. „tratwę” nad drażniącą zawartością żołądka i zapobiega cofaniu się treści pokarmowej do przełyku. Wodorowęglan sodu odpowiada za unoszenie warstwy żelu nad treścią żołądkową, a węglan wapnia ją wzmacnia. Gaviscon działa bardzo szybkoukojenie w bólu związanym ze zgagą przynosi w ciągu trzech minut, a jego działanie utrzymuje się aż do czterech godzin od zastosowana. Lek na zgagę i refluks Gaviscon dostępny jest zarówno w formie tabletek do rozgryzania i żucia, jak i doustnej zawiesiny.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Dziurawiec zwyczajny to średniej wielkości roślina o drobnych żółtych kwiatach, która jest powszechnie traktowana jako...
CZYTAJ
Chrzan to roślina popularnie stosowana w kuchni polskiej. Jest ceniona przede wszystkim za swoje walory...
CZYTAJ
Kosmetyki Ewy Chodakowskiej - beBIO - przebojem wdarły się na rynek beauty i zawładnęły sercami...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia