1. Produkty w kategoriach
    (5 produkty)

Krople do oczu Iana – ulga w suchości, pieczeniu i zaczerwienieniu oczu

Oczy to bardzo ważny narząd naszego ciała, gałka oczna stanowi niezwykle czuły aparat odbierający barwę i natężenie światła. Dzięki oczom możemy poznawać świat, podziwiając wszystkie niesamowite barwy i kształty jakie nam oferuje. Oczy nie są jednak w pełni przystosowane do wyzwań jakie stawia przed nimi nowoczesna rzeczywistość. Niejednokrotnie nadwyrężamy oczy w codziennym funkcjonowaniu poprzez długotrwałe skupianie wzroku i kilkugodzinne wpatrywanie się w ekrany urządzeń elektrycznych, a także poprzez noszenie soczewek kontaktowych. Każdego dnia na oczy działa wiele czynników zewnętrznych, niesprzyjających utrzymaniu ich dobrej kondycji. Ostre i sztuczne oświetlenie, promieniowanie UV, suche powietrze, smog, ogrzewanie, niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak wiatr; a także niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektryczne – to wszystko czynniki mogące wywołać zaburzenia filmu łzowego, suchość, a w konsekwencji ból oczu. Zachowanie stabilnego i prawidłowego, pod względem jakości i ilości filmu łzowego ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego widzenia i ochrony oczu przed bakteriami. Dlatego tak ważne jest stosowanie szczególnej ochrony i dbałości o ten cenny narząd wzroku. Zbyt mała produkcja łez lub ich nadmierne parowanie może stać się przyczyną zespołu suchego oka. Dochodzi wtedy do wysychania spojówki i rogówki, co objawia się jako dyskomfort, pieczenie i suchość oczu, dolegliwość ta niekiedy opisywane jest jako uczucie piasku lub ciała obcego pod powiekami. Nieleczony zespół suchego oka sprawia, że oczy podatne są na uszkodzenia mechaniczne i infekcje. Bardzo często dochodzi wtedy do zapalenia spojówek i brzegów powieki, owrzodzeń rogówki. Tym uciążliwym objawom, które niewątpliwie utrudniają codzienne funkcjonowanie, można jednak łatwo przeciwdziałać, regularnie stosując nawilżające i redukując podrażnienia krople do oczu. Iana to grupa wyrobów medycznych przeznaczonych do stosowania łagodząco przy dolegliwościach ze strony oczu, jak: pieczenie, suchość i uczucie podrażnienia. Preparaty Iana są odpowiednie także dla oczu wrażliwych i bezpieczne do stosowania nawet podczas noszenia soczewek kontaktowych. Sprawdź krople do oczu i płyn do soczewek Iana na stronie internetowej Apteki Melissa.

Iana Calm, Optimal i Premium – jakie właściwości mają krople do oczu?

Iana Calm krople do oczu łagodzące podrażnienia to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w przypadku podrażnień oczu wywołanych przez czynniki zewnętrzne np. kurz, zanieczyszczenia powietrza, ostre światło, klimatyzację, a także w przypadku podrażnień na tle alergicznym. Formuła preparatu zawiera nagietek lekarski i oczar wirgnijski, cenione za swoje właściwości kojące i łagodzące podrażnienia. Zastosowanie kropli szybko zmniejsza nieprzyjemne uczucie swędzenia i przynosi wyczekiwane ukojenie. Iana Optimal nawilżające krople do oczu 0,1% HA to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania u osób, które odczuwają dyskomfort i zmęczenie oczu objawiające się zaczerwienieniem oraz suchością. Preparat izotoniczny zawiera hialuronian sodu, który zapewnia nawadniające i odświeżające działanie kropli, które przynosi natychmiastowe uczucie ulgi. Iana Premium Nawilżające krople do oczu 0,4% są polecane do stosowania w celu zmniejszenia dyskomfortu ze strony oczu, obejmującego suchość, pieczenie i zaczerwienienie, wywołane zmęczeniem i czynnikami fizycznymi, a także dolegliwości pooperacyjne oka. Hialuronian sodu i wodne ekstrakty roślinne z Ginkgo biloba, wąkrotki azjatyckiej i borówki wykorzystane w formule preparatu mają działanie kojące, odświeżające i ochronne. Iana Intensive intensywnie nawilżające krople do oczu 0,3% HA to preparat dedykowany oczom szczególnie zmęczonym, wrażliwym i suchym. Te krople charakteryzują się przedłużonym działaniem, mają bardzo silne właściwości nawilżające, dzięki czemu szybko i skutecznie przywracają oczom komfort. Iana płyn do soczewek to preparat z hialuronianem sodu do czyszczenia, dezynfekcji i nawilżenia miękkich soczewek kontaktowych. Jest skuteczny przeciwko lipidom, usuwa złogi białkowe, a dzięki izotoniczności tożsamej z łzami – zapewnia optymalną tolerancję.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Dziurawiec zwyczajny to średniej wielkości roślina o drobnych żółtych kwiatach, która jest powszechnie traktowana jako...
CZYTAJ
Chrzan to roślina popularnie stosowana w kuchni polskiej. Jest ceniona przede wszystkim za swoje walory...
CZYTAJ
Kosmetyki Ewy Chodakowskiej - beBIO - przebojem wdarły się na rynek beauty i zawładnęły sercami...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia