Apteka Melissa Drogeria E-Melissa
  • Zestawy Bebilon ➡️ Wysyłka za 0 zł Sprawdź!
x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
  1. Ibuprex
    (2)
Filtry
Cena keyboard_arrow_up
Producent keyboard_arrow_up

Ibuprex – lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy

Sortuj według:Trafność keyboard_arrow_down

Ból zwykle określany jest jako nieprzyjemne doznanie zmysłowe lub emocjonalne spowodowane urazem lub chorobą. Pełni on zasadniczą funkcje w organizmie – jego pojawienie się stanowi swoisty sygnał ostrzegawczy informujący nas o potencjalnym zagrożeniu. Dolegliwości bólowe podczas urazu pojawiają się ze względu na wydzielanie się w organizmie prostaglandyn. Substancje te zwiększają wrażliwość pobliskich nerwów na ból. Dzięki temu dowiadujemy się, że wystąpił problem i możemy podjąć kroki, aby wyleczyć lub wyeliminować czynnik wywołujący ból. Prostaglandyny powodują także stan zapalny i obrzęk tkanek – są jedną z przyczyn opuchnięcia gardła podczas choroby i zatkania nosa przy przeziębieniu. Nigdy nie powinniśmy bólu ignorować, niezależnie czy występuje on w obrębie głowy, pleców czy brzucha, zawsze warto jest poznać jego przyczynę. Zlekceważenie bólu jest też często zwyczajnie nie możliwe, ponieważ szczególnie jego ostra odmiana może znacząco utrudnić nam wykonywanie codziennych czynności. Większość z nas, kiedy pojawi się ból chce więc zwalczyć go jak najszybciej. Doraźnie w przypadku bolesności miejscowej dla złagodzenia objawów możemy sięgnąć po dostępne bez recepty leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, oparte m.in. na ibuprofenie. Jest to lek powszechnie stosowany w leczeniu bólów o małym i umiarkowanym nasileniu różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy, zębów, mięśni, kości i bóle menstruacyjne. Sprawdź ofertę leków z serii Ibuprex opartych na działaniu tej substancji na stronie internetowej Apteki Melissa.

Jak działa substancja czynna leku – Ibuprofen?

Ibuprex to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, zawierający substancję czynną Ibuprofen, należący do grupy leków nazwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Ibuprofen zapobiega wytwarzaniu dużych ilości prostaglandyn w organizmie podczas choroby lub po wystąpieniu urazu. Ponieważ ibuprofen hamuje produkcję prostaglandyn, działa w miejscu bólu, uśmierzając go i redukując stan zapalny. Ibuprex wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym, do umiarkowanego, m.in.: bólu głowy, migreny, bolesnego miesiączkowania, bólu kostnego, mięśniowego i stawowego (także w wyniku urazów), bólu zębów, bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz leczenia gorączki m.in. w przebiegu zakażeń górnych dróg oddechowych, przeziębienia i grypy lub innych chorób zakaźnych. Na naszej stronie dostępny jest także Ibuprex Max o podwójnej dawce Ibuprofenu, dla zwiększonego i przyspieszonego działania.

Odchudzanie dziecka to temat, który budzi wiele emocji i kontrowersji. Jednak ze względu na rosnącą...
CZYTAJ
Liszaj płaski (łac. lichen planus) to przewlekła, zapalna choroba skóry i błon śluzowych o niejasnej...
CZYTAJ
Wśród zachodnich społeczeństw, uczucie dyskomfortu związane z pasażem jelitowym stało się częścią codziennego życia. Stres...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia