Maseczka ochronna – jak wybrać najlepszą?

Maseczka ochronna może występować pod różnymi postaciami. Najtańsze i najpowszechniej dostępne maski ochronne z włókniny, z gumkami lub tasiemkami do wiązania za głową, są najczęściej wykorzystywane w placówkach medycznych. Posiadają najczęściej kilka warstw, są jednorazowe (po użyciu należy je zutylizować tak, jak odpad biologiczny), a ich przeznaczeniem jest ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową w trakcie kaszlu, kichania czy nawet głębszego oddechu. Innym rodzajem masek ochronnych są maski z jonami srebra. Dzięki ich zawartości takie akcesoria pomagają chronić górne drogi oddechowe przed bakteriami i drobnoustrojami. Kolejny typ masek ochronnych to maski zabezpieczające przed wdychaniem pyłów i składników unoszących się w powietrzu – są one oznaczane skrótem FFP oraz cyfrą – 1, 2, 3 itd. (cyfry oznaczają w tym przypadku objętość cząstek zawieszonych, które maska jest w stanie filtrować). Jeśli chodzi o ten ostatni typ, to będą one najlepsze do ochrony przed smogiem – dla rowerzystów czy spacerowiczów.


Zamów maseczki ochronne w Aptece Melissa – wygodnie i z dostawą do domu

Klienci Apteki Melissa mogą szybko i łatwo zamówić maski ochronne (zarówno te w typie chirurgicznym, jak i wykonane z miękkiego materiału z jonami srebra oraz maski z filtrami FFP) – bez wychodzenia z domu, przez Internet, z dostawą kurierską. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje masek, a klienci mają możliwość zamówienia ich pojedynczo lub w wielopakach (w zależności od tego, w jaki sposób pakuje je producent). Tego typu akcesorium zawsze warto posiadać w domu – choćby po to, by chronić zdrowych bliskich przed zarażeniem przeziębieniem lub grypą, zwłaszcza w przypadku małych dzieci lub seniorów, nad którymi sprawujemy regularną opiekę. Dobrze jest umieścić również kilka masek ochronnych do jednorazowego użytku w apteczce samochodowej oraz podróżnej, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy sytuacja zmusi nas do ich wykorzystania.

rozwiń keyboard_arrow_down
Przeglądaj kategorie keyboard_arrow_down
Wybierz producentów keyboard_arrow_down
Podaj zakres cen keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj według keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE

2021-09-20

Choroba afektywna dwubiegunowa - objawy, diagnostyka, leczenie
Choroba afektywna dwubiegunowa lub zaburzenia afektywne dwubiegunowe (skrótowo: ChAD, dawniej określane jako psychoza maniakalno-depresyjna lub...

2021-09-17

Rodzaje, objawy i leczenie zapalenia wątroby
Wątroba to niezwykle ważny narząd w organizmie człowieka, a dodatkowo największy w ciele gruczoł. Jest...

2021-09-16

Glinka biała (kaolin). Jak działa na skórę?
Biała glinka, zwana także kaolinem, to jeden z najczęściej używanych składników w kosmetykach naturalnych, z...