1. Produkty w kategoriach
    (7 produkty)

Maska ochronna – rodzaje i zastosowanie

Maska ochronna – w zależności od materiału, z którego jest zbudowana oraz od filtra, w który została wyposażona – może chronić przed różnymi zagrożeniami. Podstawowe maski ochronne (takie jak maski chirurgiczne, bawełniane i z włókniny) z powodzeniem sprawdzą się w minimalizowaniu ryzyka przenoszenia chorób zakaźnych (najczęściej wywołanych wirusami) drogą kropelkową. Maska ochronna z jonami srebra ma z kolei właściwości bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Z kolei maska ochronna z filtrami oznaczanymi jako filtry FFP2 czy FFP3 zapobiega przedostawaniu się do górnych dróg oddechowych aerozoli, pyłów i innych cząsteczek zanieczyszczonego powietrza, przez co uniemożliwia podrażnienie jamy gardła, przełyku oraz nosa.


Kto powinien nosić maski ochronne?

Maski ochronne wykonane z tkaniny bądź dzianiny lub maski ochronne chirurgiczne powinny być noszone przez osoby cierpiące na chorobę zakaźną – czy to wywołaną wirusami, czy bakteriami. Kiedy taki pacjent kicha, kaszle lub głęboko oddycha, aerozol biologiczny wydobywający się z jego ust i nosa może rozprzestrzeniać się nawet na odległość dwóch metrów – a to właśnie w nim znajdują się niebezpieczne dla innych osób patogeny, mogące wywołać tę samą chorobę u innych. W tego typu akcesorium powinny zaopatrzyć się również osoby, które opiekują się osobami chorymi o obniżonej odporności – na przykład seniorami lub dziećmi (nawet wówczas, gdy ta opieka odbywa się w domowym zaciszu). Z kolei maski ochronne z filtrami FFP1, FFP2 czy FFP3 powinni nosić robotnicy pracujący w przestrzeniach, w których narażeni są na oddziaływanie pyłów, aerozoli oraz dymów. Te same maseczki mogą stosować rowerzyści i spacerowicze, wybierając aktywność na świeżym powietrzu w przypadku zanieczyszczenia powietrza smogiem.


W Aptece Melissa nasi klienci znajdą wiele rodzajów maseczek ochronnych – zachęcamy do wyboru modelu, który spełni wszystkie Państwa oczekiwania oraz do złożenia wygodnego zamówienia online z dostawą do domu!

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Paradontoza jest poważną chorobą przyzębia, którą wiele osób bagatelizuje. Niepodjęcie odpowiednich działań w porę może...
CZYTAJ
Podagra – zwana też dną moczanową lub artretyzmem – jest poważną, przewlekłą chorobą. Jej leczenie...
CZYTAJ
Niedoczynność tarczycy jest poważną chorobą, której rozpoznanie nie jest proste. Schorzenie nie daje na tyle...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia