Wspomaganie trawienia - zadbaj o swój układ pokarmowy

Częste wzdęcia, bóle brzucha, uczucie pełności, przelewania, paląca zgaga, odbijanie, gazy, zaparcia, a także biegunki - to jedne z najczęstszych problemów wynikających z zaburzonej pracy układu pokarmowego. Z tymi dolegliwościami zmaga się w obecnych czasach coraz więcej osób. Jedni borykają się z nimi po ciężkostrawnych świątecznych posiłkach, dla innych nieprawidłowe trawienie jest codziennością (zespół jelita drażliwego). Jak temu zaradzić? Uporczywym dolegliwościom sprzyja stres, dieta obfitująca w ciężkostrawną lub wzdymającą żywność, nieregularność i nadmierna obfitość posiłków, a także ich zbyt szybkie spożywanie. Do problemów trawiennych warto podejść kompleksowo, zmieniając dotychczasowy styl życia lub przynajmniej eliminując część niekorzystnych czynników. Pomocne okażą się również leki i suplementy, które pozwolą usprawnić pracę układu pokarmowego.

Co na trawienie i wzdęcia wybrać?

Trawienie stanowi ważny proces zachodzący w organizmie; dzięki niemu możemy dostarczyć niezbędnych składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na zdrowie, poziom energii w ciągu dnia, a także samopoczucie i wygląd. Układ pokarmowy tworzy zespół współdziałających ze sobą narządów, których efektywna praca pozwala na sprawne rozłożenie i przyswojenie cennych witamin i minerałów. Ważną rolę odgrywa w tym procesie wątroba, która m.in dzięki wytwarzaniu żółci pomaga w trawieniu tłuszczów, wytwarza, gromadzi i uwalnia glukozę, magazynuje żelazo oraz witaminy A, B12 i D, a także pełni funkcje odtruwające i oczyszczające. Pracę tego ważnego narządu możesz wesprzeć z pomocą RAPHACHOLIN C, produktu leczniczego, który rekomendowany jest w przypadku dolegliwości trawiennych, takich jak: wzdęcia, nudności, bóle brzucha, zaparcia czy odbijanie, a także przy zaburzeniach aktywności skurczowej pęcherzyka żółciowego. Pomocny może się okazać również SYLIMAROL DETOX, który wspomaga wątrobę w detoksykacji organizmu, SYLIMAROL CHOLESTEROL - pozwalający utrzymać prawidłowy poziomu cholesterolu, czy ESSENTIALE FORTE - ziołowy lek wspomagający regenerację miąższu wątroby, przywrócenie jej prawidłowej czynności enzymatycznej, a także przeciwdziałający miażdżycy. Kolejnym ważnym organem, który usprawnia trawienie jest trzustka. KREON TRAVIX to lek zalecany dla dzieci i dorosłych, którzy borykają się z zaburzeniami trawienia białek, tłuszczów i węglowodanów, wywołanymi niedostateczną zewnątrzwydzielniczą czynnością trzustki (brak produkcji wystarczającej ilości enzymów trawiących pokarm). Dla osób zmagających się z zespołem jelita drażliwego pomocny może okazać się Iberogast. Lek polecany jest na czynnościowe zaburzenia żołądkowo-jelitowe i czynnościowe dolegliwości trawienne.

rozwiń keyboard_arrow_down
PRODUCENT keyboard_arrow_down
PROBLEM keyboard_arrow_down
Cena keyboard_arrow_down
CENA OD
CENA DO
Sortuj keyboard_arrow_down
USUŃ SORTOWANIE
Paradontoza jest poważną chorobą przyzębia, którą wiele osób bagatelizuje. Niepodjęcie odpowiednich działań w porę może...
CZYTAJ
Podagra – zwana też dną moczanową lub artretyzmem – jest poważną, przewlekłą chorobą. Jej leczenie...
CZYTAJ
Niedoczynność tarczycy jest poważną chorobą, której rozpoznanie nie jest proste. Schorzenie nie daje na tyle...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia